Canik te Tiyatro Günleri

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Tiyatro Günü büyük ilgi görüyor. Samsun un çocukları haftanın üç günü Canik Kültür Merkezi nde tiyatro keyfi yaşıyor

Canik te Tiyatro Günleri

Canik Belediyesi, çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. İlçede, Türkiye de ilk kez Tiyatro Okulu kuran belediye, düzenlediği Tiyatro Günleri ile de haftada üç gün çocuklara keyifli anlar yaşatıyor. Samsunlu çocuklar, Canik Kültür Merkezi nde kurulan Oda Tiyatrosu nda Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri tiyatro sanatçısı Cihat Faruk Sevindik tarafından sahnelenen Hacivat-Karagöz gölge oyununu seyrediyor.

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ
Çocuklarla birlikte tiyatro izleyen Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Alican Usta, çocukların mutluluğunun her şeye değdiğini belirterek, Çocuklarımız geleceğimiz. Onlar için ne yapsak azdır. Tiyatro Günleri ile çocuklarımıza tiyatroyu ve sanatı sevdirmeyi amaçlıyoruz. Aslında bu bir bakıma kurduğumuz Tiyatro Okulu nun da altyapısını oluşturuyor. Çünkü tiyatroyu sevecek olan çocuklarımız, Tiyatro Okulu na gelecek ve buradan inşallah çok başarılı tiyatro sanatçılarının yetişeceğini düşünüyorum dedi.

YOĞUN İLGİ VAR
Tiyatronun önemine işaret eden Usta, Tiyatro, insanlara sevgiyi, saygıyı kazandırır. Ayrıca tiyatro çocuklarımıza üretmeyi, birlikte çalışmayı, düşünme becerisini de kazandırır. Bu nedenle Tiyatro Günlerini ve Tiyatro Okulu nu çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın tiyatroya olan yoğun ilgisi bizi mutlu etti. Şimdiye kadar iki yüze yakın insanımız Tiyatro Okulu na başvurdu. Bu aynı zamanda doğru bir iş yaptığımızın da göstergesidir. Özellikle Tiyatro Okulu na olan yoğun ilgi karşısında Samsun da böyle bir şeye çok ihtiyaç olduğunu gördük. Samsun daki tüm çocuklarımızı Tiyatro Günleri ne ve Tiyatro Okulu na bekliyoruz diye konuştu. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Adliyesi önünde silahlı kavga: 1 yaralı

1 Samsun Adliyesi önünde silahlı kavga: 1 yaralı

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Ses getirecek'

2 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Ses getirecek'

Samsun'da yöneticiyi vuran kadın hakkında flaş gelişme

3 Samsun'da yöneticiyi vuran kadın hakkında flaş gelişme

Samsunspor'da sürpriz transfer

4 Samsunspor'da sürpriz transfer

Çürümüşlük

5 Çürümüşlük...

Samsun'da o kurye tehlike saçıyor

6 Samsun'da o kurye tehlike saçıyor

Samsun Atletizm Stadı yıkımına büyük tepki

7 Samsun Atletizm Stadı yıkımına büyük tepki

Fındık üreticisine TMO'dan kötü haber!

8 Fındık üreticisine TMO'dan kötü haber!

John Chibuike: 'Hedef Süper Lig'

9 John Chibuike: 'Hedef Süper Lig'

Samsun'un gururu oldu

10 Samsun'un gururu oldu