Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Canik te Tiyatro Günleri

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Tiyatro Günü büyük ilgi görüyor. Samsun un çocukları haftanın üç günü Canik Kültür Merkezi nde tiyatro keyfi yaşıyor

Canik te  Tiyatro Günleri

Canik Belediyesi, çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. İlçede, Türkiye de ilk kez Tiyatro Okulu kuran belediye, düzenlediği Tiyatro Günleri ile de haftada üç gün çocuklara keyifli anlar yaşatıyor. Samsunlu çocuklar, Canik Kültür Merkezi nde kurulan Oda Tiyatrosu nda Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri tiyatro sanatçısı Cihat Faruk Sevindik tarafından sahnelenen Hacivat-Karagöz gölge oyununu seyrediyor.

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ
Çocuklarla birlikte tiyatro izleyen Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Alican Usta, çocukların mutluluğunun her şeye değdiğini belirterek, Çocuklarımız geleceğimiz. Onlar için ne yapsak azdır. Tiyatro Günleri ile çocuklarımıza tiyatroyu ve sanatı sevdirmeyi amaçlıyoruz. Aslında bu bir bakıma kurduğumuz Tiyatro Okulu nun da altyapısını oluşturuyor. Çünkü tiyatroyu sevecek olan çocuklarımız, Tiyatro Okulu na gelecek ve buradan inşallah çok başarılı tiyatro sanatçılarının yetişeceğini düşünüyorum dedi.

YOĞUN İLGİ VAR
Tiyatronun önemine işaret eden Usta, Tiyatro, insanlara sevgiyi, saygıyı kazandırır. Ayrıca tiyatro çocuklarımıza üretmeyi, birlikte çalışmayı, düşünme becerisini de kazandırır. Bu nedenle Tiyatro Günlerini ve Tiyatro Okulu nu çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın tiyatroya olan yoğun ilgisi bizi mutlu etti. Şimdiye kadar iki yüze yakın insanımız Tiyatro Okulu na başvurdu. Bu aynı zamanda doğru bir iş yaptığımızın da göstergesidir. Özellikle Tiyatro Okulu na olan yoğun ilgi karşısında Samsun da böyle bir şeye çok ihtiyaç olduğunu gördük. Samsun daki tüm çocuklarımızı Tiyatro Günleri ne ve Tiyatro Okulu na bekliyoruz diye konuştu. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Erkurt Tutu yeniden aday

1 Samsunspor: Erkurt Tutu yeniden aday

Samsunspor Ve söz başkanda

2 Samsunspor: ...Ve söz başkanda

Boluspor-Göztepespor maçının ardından

3 Boluspor-Göztepespor maçının ardından

Samsunspor Kaderleri yeni ekipte

4 Samsunspor: Kaderleri yeni ekipte

Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni öldürüldü

5 Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni öldürüldü

Samsunspor Beklenen oldu Özköylüyle yollar ayrıldı

6 Samsunspor: Beklenen oldu! Özköylü'yle yollar ayrıldı

Samsunspor Samsunsporda arayış başladı

7 Samsunspor: Samsunspor'da arayış başladı

Üretmezsek

8 Üretmezsek!..

Korkunç kazada yürek burkan detay

9 Korkunç kazada yürek burkan detay

Keyifleri yerinde

10 Keyifleri yerinde