Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Canik te Tiyatro Günleri

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Tiyatro Günü büyük ilgi görüyor. Samsun un çocukları haftanın üç günü Canik Kültür Merkezi nde tiyatro keyfi yaşıyor

Canik te  Tiyatro Günleri

Canik Belediyesi, çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. İlçede, Türkiye de ilk kez Tiyatro Okulu kuran belediye, düzenlediği Tiyatro Günleri ile de haftada üç gün çocuklara keyifli anlar yaşatıyor. Samsunlu çocuklar, Canik Kültür Merkezi nde kurulan Oda Tiyatrosu nda Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri tiyatro sanatçısı Cihat Faruk Sevindik tarafından sahnelenen Hacivat-Karagöz gölge oyununu seyrediyor.

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ
Çocuklarla birlikte tiyatro izleyen Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Alican Usta, çocukların mutluluğunun her şeye değdiğini belirterek, Çocuklarımız geleceğimiz. Onlar için ne yapsak azdır. Tiyatro Günleri ile çocuklarımıza tiyatroyu ve sanatı sevdirmeyi amaçlıyoruz. Aslında bu bir bakıma kurduğumuz Tiyatro Okulu nun da altyapısını oluşturuyor. Çünkü tiyatroyu sevecek olan çocuklarımız, Tiyatro Okulu na gelecek ve buradan inşallah çok başarılı tiyatro sanatçılarının yetişeceğini düşünüyorum dedi.

YOĞUN İLGİ VAR
Tiyatronun önemine işaret eden Usta, Tiyatro, insanlara sevgiyi, saygıyı kazandırır. Ayrıca tiyatro çocuklarımıza üretmeyi, birlikte çalışmayı, düşünme becerisini de kazandırır. Bu nedenle Tiyatro Günlerini ve Tiyatro Okulu nu çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın tiyatroya olan yoğun ilgisi bizi mutlu etti. Şimdiye kadar iki yüze yakın insanımız Tiyatro Okulu na başvurdu. Bu aynı zamanda doğru bir iş yaptığımızın da göstergesidir. Özellikle Tiyatro Okulu na olan yoğun ilgi karşısında Samsun da böyle bir şeye çok ihtiyaç olduğunu gördük. Samsun daki tüm çocuklarımızı Tiyatro Günleri ne ve Tiyatro Okulu na bekliyoruz diye konuştu. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

4 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

İyi seyirler

5 İyi seyirler...

Karadenizin ciğerleri yandı

6 Karadeniz'in ciğerleri yandı!

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

7 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

8 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Samsunspordan gollü prova

9 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

10 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'