Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Zor günler yaşadım

Samsun da yıllardır kimliğini kullanan kişi tarafından otomobille uçuruma yuvarlanarak öldürülmek istenen Ali Demir, Benim adıma çektiği krediler nedeniyle haciz gelmeye başladı. Çok zor günler yaşadım dedi

Zor günler yaşadım

Samsun un İlkadım İlçesi Karasamsun Mahallesi nde meydana gelen trafik kazasında Ali Demir, yanında bir kişi daha olduğunu ve kendisini öldürmeye çalıştığını iddia etti. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren polis, Demir i tedavisinin ardından merkeze götürerek ifadesine başvurdu. İfadesinde, otomobilde yanında bulunan kişinin Hamit B. olduğunu ve bu kişi ile aynı mahalleden arkadaşı olduklarını söyleyerek, Hamit B., 20 yaşındayken Fransa ya gitti. 5 yıl önce Türkiye ye tatile geldiğinde benim adıma sahte kimlik çıkardı. Benim bunlardan haberim yoktu. Ben devletten özürlü maaşı alıyorum. Bir süre sonra maaşım adıma şirket kurulu olduğu için kesildi. Daha sonra  kardeşim Şaban Demir ile birlikte Nüfus Müdürlüğü ne giderek araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Hamit B. nin benim adıma sahte kimlik çıkarıp şirket kurduğu ortaya çıktı. Bir süre sonra şirket üzerinden benim adıma çektiği krediler nedeniyle bana haciz gelmeye başladı. Şikayetçi olduk dedi.

BENİ ÖLDÜRMEK İSTEDİ
Hamit B. nin Fransa dan İstanbul a, buradan da kiraladığı 07 ZG 992 plakalı otomobille geçen 19 Nisan da Samsun a geldiğini belirten Ali Demir, Otomobilde konuşurken bana karşı yanlış yaptığını kabul etti. Sonra da otomobili yolun kenarına çekip aşağıya indi. Çalışır vaziyetteki otomobili ben içindeyken uçuruma itekleyerek kaçtı. Sonra da bu kaza meydana geldi diye konuştu.

ÇOK SAYIDA SAHTE KİMLİK 
İfadeler üzerine harekete geçen polis, önceki gün İstanbul Atatürk Havalimanı ndan Fransa ya gitmek üzere olan Hamit B. yi gözaltına aldı. Yapılan üst aramasında Hamit B. nin üzerinden çok sayıda sahte kimlik ve pasaport çıktı. Öldürmeye teşebbüs, dolandırıcılık ve resmi evrakta sahtecilik suçlamasıyla İstanbul da gözaltında bulunan Hamit B. ile ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi. 

KENDİSİNDEN ŞİKAYETÇİYİM
Yaşadıklarını anlatan Ali Demir, Son 5 yılda çok zor günler yaşadım. Benim adıma sahte kimlik çıkarıp üzerime şirket kurup kredi çekmiş. Aldığım 800 TL lik özürlü maaşı kesilince tüm bunlar ortaya çıktı. Samsun a yanıma gelip beni öldürmek istedi. Kendisinden şikayetçiyim dedi.

Ağabeyinin ölümden döndüğünü söyleyen 3 çocuk babası Şaban Demir ise, Yaptığımız araştırmalarda ağabeyimin adının bulunduğu evraklarda Hamit B. nin fotoğrafını görünce olay ortaya çıktı. Şikayetçi olduk. Olay günü de şahıs Samsun a gelip ağabeyimi bir otomobile bindirip öldürmek istedi diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda alışveriş merkezinde kavga 1 ölü

1 Samsun'da alışveriş merkezinde kavga: 1 ölü

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Sözümü tuttum

2 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü; 'Sözümü tuttum'

Samsunda korkunç kaza 1 ölü 8 yaralı

3 Samsun'da korkunç kaza! 1 ölü 8 yaralı

Samsun Haber Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay

4 Samsun Haber: Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay!

Samsun Haber Samsundaki AVM cinayetinde yeni gelişme

5 Samsun Haber: Samsun'daki AVM cinayetinde yeni gelişme!

Samsunspor Anı olarak söktüler

6 Samsunspor: Anı olarak söktüler

Samsun Haber Samsun Valiliğinden dolandırıcılık uyarısı

7 Samsun Haber: Samsun Valiliğinden 'dolandırıcılık' uyarısı

Samsunun şansı

8 Samsun'un şansı...

Samsun Haber Samsundaki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

9 Samsun Haber: Samsun'daki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

Rockçılar yağmur, çamur dinlemedi

10 Rockçılar yağmur, çamur dinlemedi