SIKINTILAR SAHA DIŞI

Samsunspor kaptanlarından Murat Akyüz, 3 puan silme cezasından, gelecek hedeflerine kadar herşeyi Haber Gazetesi ne anlattı.

SIKINTILAR SAHA DIŞI

Samsunspor kaptanlarından Murat Akyüz, 3 puan silme cezasından, gelecek hedeflerine kadar herşeyi Haber Gazetesi ne anlattı. Eşi Derya ile çocukları Kübra, Zehra ve Hamza nın Samsun a gelmesiyle onlarla hasret gideren deneyimli futbolcu, sezon başından bu yana, puan silme cezası da dahil bir çok sıkıntı yaşadıklarını ama bunların hep saha dışı olduğunu söyledi

AÇIKLIK GETİRDİ
Samsunspor savunmasının önemli isimlerinden Murat Akyüz, Haber Gazetesi ne özel açıklamalarda bulundu. Eşi Derya Akyüz ile çocukları Kübra, Zehra ve Hamza nın Samsun a gelmesiyle ailesiyle hasret gideren deneyimli oyuncu, röportaj için de gazetemize zaman ayırdı. Gazetemiz Spor Müdürü Muhammet Çavuşoğlu ile muhabirimiz Selçuk Kaya nın sorularını içtenlikle cevaplayan Murat Akyüz, 3 puan silme cezasından, gelecek hedeflerine kadar her konuya açıklık getirdi. 

YÖNETİCİLER İLGİLENİYOR
Deneyimli oyuncu şunları söyledi: Sezon başından bu yana sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sıkıntılar, hep saha dışı olaylardı. Saha içinde arkadaşlık ve takım olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. İkinci yarıyla birlikte bunu da herkese gösterdik. Şimdi yine bizim dışımızda gelişen bir puan silme cezası var. Bizim işimiz saha içiyle. Diğer konularla yöneticilerimiz ilgileniyor. Üzülmüyor değiliz ama bunu da düzeltecek bizleriz. Biz kazanacağız, kazandıkça da istediğimiz yerlere daha rahat geleceğiz. Bu ceza, bize artı motivasyon sağlayacaktır. Kötü olarak etkilenmedik.

ÖNÜMÜZE BAKIYORUZ
Bu lig herşeye gebe bir lig. Geçen haftaki skorlar da ortada. Neler yaşayacağımızı kimse bilemez. Biz hafta hafta bakıyoruz. Önümüzde Manisaspor maçı var ve bunu düşünüyoruz. Manisa maçını kayıpsız geçip, ardından Osmanlıspor maçına hazırlanacağız. Maç maç düşünüp, rakibi iyi analiz edip, ona göre hareket ediyoruz. Hak etmediğimiz puan kayıpları da yaşadık. İlk yarıdaki Şanlıurfa maçıyla deplasmandaki Adanaspor maçları bunlardan bazıları. Onlara çok üzülmüştüm. Ama artık önümüze bakıyoruz. Hedeflerimiz belli, onun için çalışıyoruz.

UYARILAR YAPIYORUZ
Şu anda ilk 7 deki takımların birbirine bariz bir üstünlüğü yok. Sadece Kayserispor takımını ayırırsak, diğer tüm takımların Süper Lig şansı eşit. Kimseden korkmuyoruz, çekinmiyoruz. Geçen yıl final oynadık. Bizler de takımın ağabeyleri olarak Musa, Fatih, Tuna, Soner ve ben arkadaşlarımıza gerekli uyarıları yapıyoruz. Play-offa kaldığımızda gerisi gelecektir. Buna inanıyorum. Ancak tabiki cezanın ardından potanın dışında kaldık. Bir an önce, hak ettiğimiz yere gelmeliyiz. Bu hafta ligde zorlu maçlar var. Manisa yı yenip, rakiplerimiz kaybetmesini bekleyeceğiz.

SAMSUN A YERLEŞEBİLİRİZ
Samsun benim inanılmaz keyif aldığım bir şehir. Hem insanları hem de şehir çok güzel. Burada iyi dostluklar edindim. Samsun u çok seviyorum. Burada balığa gidiyorum, arkadaşlarımızla piknik yapıyoruz, her şey keyifli geçiyor yani. Ailemde geldiğinde onlar bile keşke buraya mı yerleşsek diyor. Samsun, Karadeniz in incisi. Murat Akyüz ün eşi Derya Akyüz ise, Samsun çok güzel bir şehir. Karadeniz in her yeri güzel ama Samsun un yeri ayrı. Buraya yerleş ihtimalimiz bile var. Kızların okulları bitsin, ardından buraya gelebiliriz diye konuştu. EN ÇOK OKUNANLAR