Milliyetini açıkla

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, MHP ye milliyetçiliği öğreteceğini söyleyen Başbakan Davutoğlu na Milliyetinin ne olduğunu söyle bakalım da ondan sonra çık sahneye dedi.

 Milliyetini açıkla

MHP İzmir Milletvekili olan Oktay Vural, İzmir 1. bölge 1. sıradan aday gösterildi. DHA nın sorularını yanıtlayan Vural, Partisinin Bizimle yürü Türkiye sloganını ana tema olarak belirleyip, kampanyasını Yürüyelim arkadaşlar diyerek başlatacağını söyledi. Sosyal medyadaki etkinliği ile bilinen Vural, periscope (Twitter ın sosyal ağ üzerinden canlı yayın yapmaya yarayan video akış uygulaması) ile seçmenin sorularını yanıtlayacak, facebook ile çalışmalarını paylaşacak.

AKP ÇÖZÜLÜYOR

İzmir de biri otobüs yedi aracı giydirerek sahaya inen Vural, yerel seçimde İzmir de AK Parti ile CHP arasındaki kutuplaşma nedeniyle MHP den kaçan oyların geri döneceğini öne sürdü. Vural, İzmir seçmeni bu kez kutuplaşmadan etkilenmeyecek. Yerel seçimde Hükümet, İzmir e ağırlık verdi. CHP aman ha gidiyor dedi ve bize gelecek potansiyeli kutuplaşma siyaseti engelledi. İzmir de önemli bir alternatif tercihiz. AKP de önemli bir çözülme var. CHP nin ön seçim sonuçları İzmir de CHP ye oy veren seçmen yapısına uygun değil dedi.

MİLLİYETÇİLİK TAKKİYESİ

MHP İzmir Milletvekili Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu nun MHP ye milliyetçiliği öğreteceği yönündeki açıklamasına tepki göstererek şöyle konuştu: Davutoğlu nun seçim dönemlerinde milliyetçi bir poz takınması artık gerçekten bir siyasi taktik olarak ortaya çıkıyor. Milliyetçiliği ayaklar altına alan milliyetçilikle hesaplaşma vakti geldi diyen Davutoğlu şimdi bize milliyetçiliği öğretiyor. Her şeyden önce milletinin adını bir söyle bakalım. Milliyetinin ne olduğunu söyle bakalım da ondan sonra çık sahneye. Bize milliyetçilik öğretmesi gerçekten çok garip. Seçim dönemlerinde milliyetçi söylem damarı tutuyor. Artık bunun sadece takiye olduğu açık ve net. Yaptıklarının milliyetçilikle ilgisi yok. Onların öğretmeye değil öğrenmeye ihtiyacı var.

BEYANNAME EKONOMİ AĞIRLIKLI

MHP İzmir Milletvekili Vural, 3 Mayıs ta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanacak olan seçim beyannamesinin içeriği hakkında şu bilgileri verdi: Türkiye nin gerçeklerine uygun bir beyannamemiz olacak. Ekonomik bir sorun var. Vatandaşımız borçlu, emekli geçinemiyor. Taşeron işçiler sorunu var. Her iki çalışandan biri asgari ücretli. Türkiye üretmiyor, istihdam oluşturmuyor. 2011 yılında emeklilere ikramiye vermeyi vadetmiştik. Emekliler arasında intibak sorunu da var. Bunun çözülmesi lazım. Türkiye nin çözüm süreci ile çözülmeye götürülmesi, demokrasi, hukuk devleti, insan hakları, medya özgürlüğü bunlar bizim sorunlarımız. Amaç insanları onurluca bir milli devlet içinde güler yüzle yaşatmak.

SUFLÖR AYNI

Vural, iktidarın muhalefetin vaatleri için sorduğu Kaynak nerede sorusunu hatırlatarak, şöyle konuştu: Kanal İstanbul olduğu zaman kaynağı Türkiye olarak gösteriyorlardı. Bu kaynak Türkiye nin zenginliğidir. Cumhurbaşkanı bol keseden atıyorlar diyor. Başbakan, 23 Nisan da makamına oturan çocuğa muhalefetin vaatleri değerlendirirken suflörlük yapıyor ve bol keseden atıyorlar diyor. Bu durumda Başbakan a ve onun koltuğuna oturan küçük çocuğa suflörlük yapanın aynı kişi olduğu ortaya çıkıyor. Milletin kesesinden saray yaptırmak, milletin kesesinden herkese uçak almak israftır. Milletimizin bize verdiği kaynakları verimli kullanarak refahı artırmak lazım. Emekliye verdiğimiz zaman sorun oluyor da faiz lobilerine beş kat fazla kazandırdık dediğin zaman sorun olmuyor mu?

VEYSEL EROĞLU NA HODRİ MEYDAN DEDİ

Vural, AK Parti İzmir 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu nu televizyona çıkıp canlı yayında ülke sorularını tartışmaya davet etti. Vural, Eroğlu nun İzmir e vereceği vizyonu ve heyecanı yoktur. Veysel Bey e hodri meydan diyoruz. İzmir i, Türkiye yi tartışalım. AKP politikalarını tartışalım. Ankara da bunlar engelleniyor olabilir ama İzmirli kadirşinastır. Bu insanların, adayların parti politikalarını televizyonlarda karşılıklı tartışması İzmir in fakını da ortaya koyar diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

1 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

2 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

3 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

7 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

8 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

9 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

 Kaldırım, resmen aday adayı

10 Kaldırım, resmen aday adayı