Başbakan a haraket ettikleri iddiasıyla yargılanan 3 kişiye beraat

SAMSUN a geçen yıl gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu na astıkları pankartla hakaret ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 19 yaşındaki Alper Kaan Y., 22 yaşındaki Elif G. ve 24 yaşındaki Mert Deniz Ö., beraat etti.

Başbakan a haraket ettikleri iddiasıyla yargılanan 3 kişiye beraat

Olay, 7 ay önce Atakum İlçesi Denizevleri Mahallesi Atatürk Bulvarı nda meydana geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen Eylül ayında geldiği Samsun da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri Elif G. ve Mert Deniz Ö. ile işsiz Alper Kaan Y., Başbakan Davutoğlu nun aracının geçiş güzergahında bulunan bir üst geçitte, Davutoğlu defol. Karadeniz den Kobani ye sürüyor mücadelemiz. SDP, DEV-LİS yazılı pankart astı ve bunun fotoğrafını sosyal paylaşım sitesinden paylaştı. Bu pankartla ilgili soruşturma başlatan polis çevredeki güvenlik kamerası görüntülerinden 3 şüpheliyi belirleyip, gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, savcılık ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Samsun 2 nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından haklarında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 3 sanık, karar duruşmasında hazır bulundu. Şüphelilerden Mert Deniz Ö., pankart ve bunun asılması ile ilgisinin bulunmadığını, kamera inceleme tutanağında fotoğrafı olan kişinin de kendisi olmadığını belirterek, beraatini istedi. Diğer iki sanık da suçlamayı kabul etmeyip beraatlerini istedi.

Alınan ifadelerin ardından kararı açıklayan mahkeme, yöneltilen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmaması nedeniyle 3 sanığın beraatine karar verdi.

Sanıklardan Mert Deniz Ö,. 2012 yılının Ağustos ayında arkadaşı Y.B.B. ile dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın fotoğrafının bulunduğu ve üzerinde Atış serbest, hedef Tayyip yazılı fotoğrafa dart attıkları iddiasıyla hakim karşısına çıkmış ve arkadaşı Y.B.B. ile birlikte beraat etmişti. 

 



EN ÇOK OKUNANLAR

Ayite'ye iki talip

1 Ayite'ye iki talip

Bu ikili listede

2 Bu ikili listede

Sokak hayvanları annesiz kaldı

3 Sokak hayvanları annesiz kaldı

SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

4 SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

Samsunspor'da çekiliş sürprizi

5 Samsunspor'da çekiliş sürprizi

Samsun'da polisten kaçamadılar

6 Samsun'da polisten kaçamadılar

Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

7 Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

Samsun milletvekili seçim sonuçları

8 Samsun milletvekili seçim sonuçları

Samsun'da oy kullanmaya giderken kaza geçirdiler: 5 yaralı

9 Samsun'da oy kullanmaya giderken kaza geçirdiler: 5 yaralı

Samsun'da balkondan düşen şahıs ağır yaralandı

10 Samsun'da balkondan düşen şahıs ağır yaralandı