Tataristan da ortağını öldürdü, instagram sayesinde Konya da yakalandı

Tataristan da pastane işleten 45 yaşındaki Şakir Meral, ortağı 49 yaşındaki Yusuf Genç i, boğazından bıçakla keserek öldürdü. Şakir Meral, instagramdan paylaştığı video sayesinde Konya da polis tarafından yakalandı.

Tataristan da ortağını öldürdü, instagram sayesinde Konya da yakalandı

Tataristan ın başkenti Kazan da pastane işleten Samsunlu inşaat mühendisi Yusuf Genç, geçen 21 Mart günü evinde boğazı kesilmiş ve sırtından bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Tataristan polisi, Genç in, bu ülkedeki ortağı Denizlili Şakir Meral tarafından öldürüldüğünü saptadı. Tataristan polisi, Şakir Meral ın, ülkeden kaçtığını belirledi.Bunun üzerine Şakir Meral, interpol tarafından da aranmaya başlandı. 

Interpol, Şakir Meral in, Rus uyruklu eşi Y.M. ve 2 çocuğuyla birlikte 22 Mart günü Türkiye ye İstanbul Havalimanı ndan giriş yaptığını ve aynı günde uçakla Konya ya geldiğini belirledi. Ancak, çift izini kaybettirdi. Interpol, yaklaşık 1 hafta sonra da durumu Konya Emniyet Müdürlüğü ne bildirdi. 

Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği özel ekip oluşturarak Şakir Meral ve ailesini bulmak için çalışma başlattı. Polis, Konya daki tüm otelleri, havalimanı, gar ve otogarda tek tek incelemede bulundu. Ancak, Meral ve ailesinin izine rastlanılmadı. 

SOSYAL MEYDADAN BULUNMAYA ÇALIŞILDI 

Polis, Meral ve ailesini sosyal medyadan bulmaya çalıştı. Şakir Meral ın eşi Y.M. nin instagramda bir hesabının olduğunu belirleyen polis, bunu takibe aldı. Yapılan incelemede Y.M. nin Alanya daki bir otelde ailece çektirdikleri fotoğrafa rastladı. Fotoğrafın çekildiği otele giden polis, Meral ailesini bulamadı. Otel kayıtlarında ise sahte isimle kaldıkları belirlendi. 

INTERPOL ÜN KAYBETTİĞİ ZANLI SOSYAL MEDYADA BULUNDU

Sosyal medyadaki takibini sürdüren Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Şakir Meral in eşi Y.M. nin 23 Nisan günü instagram hesabından kar yağışının görüntülendiği bir video paylaşıldığını ve videonun Konya da çekildiğini belirledi. Videodaki görüntülerin merkez Karatay İlçesi Sedirler Mahallesi Sedirler Caddesi nde çekildiğini belirleyen polis, adresin bulunduğu sokakta araştırma yaptı. Yapılan araştırma sonucu Şakir Meral ın oturduğu evi belirleyen polis, dün Meral i, çocuklarıyla birlikte evin bahçesine çıktığı sırada gözaltına aldı. 

50 BİN TL ALACAĞI VARMIŞ

Gözaltına alındığı sırada bulunduğu evi babasına adına satın aldığı ortaya çıkan Şakir Meral, polise verdiği ilk ifadesinde ortağından 50 bin lira alacağı olduğunu söyledi. Meral ifadesinde, şöyle dedi:

Tataristan da pastane işletiyordum. Yusuf Genç ile de orada tanıştık. Bir pastane daha açtık ve o da ortak oldu. Aramızda bir süre sonra anlaşmazlık çıktı ve 50 bin lira alacağım bulunuyordu. Olay günü beni evine çağırdı. Evine gittiğimde, yanında bulunan iki Tataristanlıya beni dövdürtmek istedi. Ben de kendimi korumak için mutfaktan aldığım bıçakla Yusuf Genç in boğazını kestim, ardından sırtından bıçakladım.

Stres nedeniyle Konya da bulunduğu sırada yüz felçi geçirdiği öne sürülen ve yapılan sorgusu ardından bugün adliyeye sevk edilen Şakir Meral ın, önümüzdeki süreçte Tataristan a teslim edilebileceği ifade edildi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

1 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

2 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

3 Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

4 Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması