DARP SONUCU İŞLENEN CİNAYETİN DAVASI

Samsun da çalıştığı gazinoda eğlendikten sonra taksiyle evine bırakmak için eşlik ettiği müşteriyi darp ederek öldürdüğü iddia edilen güvenlik görevlisinin yargılanmasına başlandı.

DARP SONUCU İŞLENEN CİNAYETİN DAVASI

İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Çimenli Caddesi ile Bor Sokağı’nın kesiştiği yerde 15 Aralık 2014 te sabaha karşı meydana gelen olayda, gemilerde çalıştığı öğrenilen ve İstanbul’dan Samsun’daki ailesinin yanına izne gelen 2 çocuk babası Namık Yüksel (48) arkadaşları ile birlikte Fuariçi’nde bulunan bir gazinoya giderek burada birlikte içki içip eğlendi. Arkadaşları ile birlikte taksi tutup evine gitmek isteyen Namık Yüksel’in içinde bulunduğu taksiye gazino çalışanı 35 yaşındaki Mahmut K. de bindi. Namık Yüksel’in evinin yanına gelindiği bir sırada taksi ücreti yüzünden tartışma çıktığı iddia edildi. Bu sırada taksiden inen Namık Yüksel ile gazino çalışanı Mahmut K. arasında tartışma çıktı. Mahmut K.’nin darp ettiği iddia edilen Namık Yüksel sokak ortasında yere düştü. Kanlar içinde kalan ve dişleri ve boynu kırılan Namık Yüksel’i gören arkadaşları durumu polise ve 112 Acil Yardım ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ambulansla Gazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılmak istenilen Namık Yüksel’in acil servise geldiğinde hayatını kaybettiği tespit edildi. 
Olaydan sonra polis tarafından gözaltına alınarak tutuklanan Mahmut K. hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi nde ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama suçundan dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında kendini savunan Mahmut K., Ben gazinoda güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum. Olay gecesi ölen şahıs ile arkadaşı gazinoya gelip içki içtiler. Çok sarhoşlardı ve kendilerini eve götürmek için taksi çağırdık. Ben de taksiye bindim. Ancak onlar bir başka gazinoya gidip içki içmek istediler. Söz konusu gazinoya gittik ölen Namık Yüksek çok sarhoş olduğu için bizi içeri almadılar. Namık Yüksel i evine götürmek için ayrıldık. Evinin önüne geldiğimizde taksi ücretini sorduklarında ücret çok yüksek geldi. Ben de ölenin arkadaşı taksideki Fatih K. ile birlikte 25 er lira verip taksi ücretini birlikte ödemelerini söyledim. Çok alkollü olduğu için taksiden inen Namık Yüksel bana küfür etti. Ben de kendisine avuç içi ile tokat attım. Daha sonra kendisini ittim ve yere düştü. Olaydan dolayı pişmanım dedi.
Ölen şahsın birlikte içmeye gittiği arkadaşı Fatih K. ise, Mahmut K., Namık Yüksel in neresi gelirse vurdu. Bayağı dövdü. Ben sonra 115 polis 112 Acil Servis i arayarak yardım istedim. Hastaneye götürülmek istenilen Namık Yüksel in öldüğünü öğrendim diye konuştu.
Ölen Namık Yüksel in eşi Birsen Yüksel (45) ise kocasını öldürenlerden şikayetçi olduğunu belirterek, “Eşim bankadan 3 bin 500 lira çekmişti. Ayrıca bin 700 lira da maaşını aldı. Üzerinde yüklü miktarda parası vardı. Eşim öğrendiğime göre gazinoda çalışanlar tarafından darp edilmiş. Eşimi öldürüp olay yerine bıraktılar. Bu olayın sorumlularının cezalandırılmasını istiyorum. Eşimin cebinden paralarını alıp öldürdüler. Üzerinden 5 kuruş para çıkmadı şeklinde konuştu.
Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de demir korkuluklara bağlı erkek cesedi bulundu

1 Denizli'de demir korkuluklara bağlı erkek cesedi bulundu

Cezaevi firarisi kadın Seydişehir'de yakalandı

2 Cezaevi firarisi kadın Seydişehir'de yakalandı

Kayınvalidesini av tüfeğiyle vurdu

3 Kayınvalidesini av tüfeğiyle vurdu

Galatasaray'ın Avrupa macerası sona erdi

4 Galatasaray'ın Avrupa macerası sona erdi