Yaşlı Çiftin Yol İsteği

Ordu’nun Ünye ilçesi Yeni Kızılcakese Mahallesi Dereyanı mevkisinde yolu olmayan yaşlı çift, yetkililerden yol için destek bekliyor.

Yaşlı Çiftin Yol İsteği

68 yaşındaki Mustafa Toprak ve 73 yaşında ve Havva Toprak, evlerine 500 metrelik yolun açılması için yetkililere çağrıda bulundu. “Artık direnecek gücümüz, gidecek kapımız kalmadı” diyen Mustafa Toprak, “Ben kalp hastasıyım. Beynimdeki atardamarlar tıkalı. 500 metreyi yürüyebilmek için en az 10 kez durup dinleniyorum. Annem hastalandı ve şu anda hastanede yoğun bakımda tedavi görüyor. Eşim de böbrek rahatsızlığı var. Artık yaşlandık, gücümüz kuvvetimiz kalmadı. Hastalandığımızda ambulans kapımıza gelemiyor. Öyle olunca da yola kadar çık çıkabilirsen. Bunun yazı var kışı var. Poşet sedye ile hastamızı taşımak zorundayız. Şimdilik komşularımız yardım ediyor. Bu çileyi sadece 500 metre yol için çekiyoruz. Artık bu yolumuzu açsalar da ömrümüzün sonunda daha fazla komşularımıza yük olmayalım” ifadelerini kullandı.

Evine giden yolun yapılması için iki arsa sahibinin yer vermesi gerektiğini de belirten Mustafa Toprak, “Yer sahipleri bana yardımcı olmuyor, ’mahkemeye ver öyle al’ araziyi diyorlar. Devletin vermiş olduğu yolu alamıyorum. Muhtar yardımcı olmaya çalışıyor ama belediyeden henüz bir haber gelmedi. Bana belediyenin geleceğini ve yolu çakıllayacağını söyledi muhtarım ama hala gelen olmadı bekliyoruz” diye konuştu.

73 yaşında ve böbrek rahatsızlığı bulunan Havva Toprak ise, “Hasta olmayayım diye adeta Allah’a dua ediyorum. Yol olmadığından ambulans kapımıza gelemiyor. Bu çileyi yıllardır çekiyoruz. Artık ömrümüzün sonunda bu çilenin son bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

YOL İÇİN TAPU KAYDI BEKLENİYOR

Ünye Belediyesi ise yolla ilgili daha önce genişletilmesi ve çakıllanması için keşif yapıldığı belirtilerek, burada arazi sahiplerinin rızası olmadığı için gerekli çalışmanın tamamlanamadığı belirtildi. Yolla ilgili mahalle muhtarından tapu kaydı talep ettiklerini belirten belediye yetkilileri, tapu kaydına göre yolla ilgili gerekli çalışmanın yapılacağını, tapu kaydına rağmen bir engel çıkması halinde ise gerekirse jandarmadan da güvenlik tedbiri alarak yolun açılacağı ve mağduriyetin giderileceği ifade edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

1 İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

Tekirdağda 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

2 Tekirdağ'da 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

Otomobil takla attı2 yaralı

3 Otomobil takla attı:2 yaralı

Şanlıurfasporun yeni teknik direktörü Ali Tandoğan

4 Şanlıurfaspor'un yeni teknik direktörü Ali Tandoğan

Sarı Fırtına, Kırkpınardan sonra Beşpinarın da Başpehlivanı

5 Sarı Fırtına, Kırkpınar'dan sonra Beşpinar'ın da Başpehlivanı

81 ilde  Türkiye huzurlu parklar uygulaması yapıldı

6 81 ilde ' Türkiye huzurlu parklar' uygulaması yapıldı

Sakarya Nehrine Devrilen Otomobilde Aynı Aileden 3 Kişi Öldü

7 Sakarya Nehri'ne Devrilen Otomobilde Aynı Aileden 3 Kişi Öldü

Gömeçte biri zincirleme iki kazada 8 kişi yaralandı

8 Gömeç'te biri zincirleme iki kazada 8 kişi yaralandı

Motosiklet kamyona çarptı 1 ölü

9 Motosiklet kamyona çarptı: 1 ölü

Olta balıkçılığı sabrı geliştiriyor

10 Olta balıkçılığı sabrı geliştiriyor