Özgürlükler güvencesiz

CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, Siyasi görüşü ne olursa olsun bu koşullarda hiç kimse özgür değil ve özgürlüğü güvence altında değil dedi

Özgürlükler  güvencesiz

 

CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, İlçe Seçim Komisyonu, Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, Hayati Tekin ve Atıf Tomrukçu seçim çalışmaları kapsamında muhtarlarla buluştu. 7 Haziran da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında, Samsun Muhtarlar Derneği ni ziyaret eden, CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, İlçe Seçim Komisyonu, Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, Hayati Tekin ve Atıf Tomrukçu muhtarlarla sohbet edip seçim bildirgelerini anlattı.

MUHTARLARA YETKİ SÖZÜ
Sabuncu, muhtarlara yaptığı konuşmada, CHP olarak seçim beyannamesinde muhtarların özlük haklarının ve temel ihtiyaçlarının düzenlenmesi gerektiğinin yeraldığını belirterek, Muhtarlarımızın karar alma mekanizmasında yetkili olması gerekiyor. Muhtarlık sadece dert dinleyen bir makam olmak yerine yetkisi olan, vatandaşların yaşadıkları sorunları iletip çözüm üreten makamlar olmalıdır. Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu muhtarlıktır. Siyasi görüşü ne olursa olsun bu koşullarda hiç kimse özgür değil ve özgürlüğümüz güvence altında değil. Bizlerin yapacağı en önemli değişikliklerden bir tanesi de bütün insanların bizler gibi düşünsün, düşünmesin, siyasi görüşü ne olursa olsun onların özgürlüğünü de demokratik haklarını da güvence altına almaktır. Bu noktada yaşanan bu durumların sizler tarafından da iyice değerlendirilmesini rica ediyoruz diye konuştu.

ULAŞILABİLİRİZ
CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek de, Muhtarlar bizim için çok değerlidir. Ne kadar değerli olduğunuza bildirgemizde de yer verdik. Biz, hiçbir zaman böbürlenmeyecek ve size uzak olmayacağız. Bize 24 saat ulaşabilir sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz ifadelerini kullandı.

EKONOMİ ÇÖKTÜ
CHP Samsun Milletvekili Adayı Hayati Tekin ise şunları söyledi: Kardeşlik içerisinde kimseyi kırmadan, incitmeden birlik ve beraberlik çerçevesinde demokratik bir seçim çalışması yürütüyoruz. Bu anlamda muhtarlık çok önemli bir görev. Vatandaş her konuda ilk sizi tanıyor. Biz sizden şunu rica ediyoruz. Ekonomi çökmüş vaziyette. Lütfen bu hissedilir çöküşe sessiz kalmayın.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

1 19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

2 Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

Dörtyolda trafik kazası 4 yaralı

3 Dörtyol'da trafik kazası: 4 yaralı

Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

4 Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

Çeşmede göçmenleri taşıyan bot battı 6 ölü

5 Çeşme'de göçmenleri taşıyan bot battı: 6 ölü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

6 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: 'Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığında çalışmalar gece de devam ediyor

7 Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığı'nda çalışmalar gece de devam ediyor