Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Özgürlükler güvencesiz

CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, Siyasi görüşü ne olursa olsun bu koşullarda hiç kimse özgür değil ve özgürlüğü güvence altında değil dedi

Özgürlükler  güvencesiz

 

CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, İlçe Seçim Komisyonu, Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, Hayati Tekin ve Atıf Tomrukçu seçim çalışmaları kapsamında muhtarlarla buluştu. 7 Haziran da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında, Samsun Muhtarlar Derneği ni ziyaret eden, CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, İlçe Seçim Komisyonu, Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, Hayati Tekin ve Atıf Tomrukçu muhtarlarla sohbet edip seçim bildirgelerini anlattı.

MUHTARLARA YETKİ SÖZÜ
Sabuncu, muhtarlara yaptığı konuşmada, CHP olarak seçim beyannamesinde muhtarların özlük haklarının ve temel ihtiyaçlarının düzenlenmesi gerektiğinin yeraldığını belirterek, Muhtarlarımızın karar alma mekanizmasında yetkili olması gerekiyor. Muhtarlık sadece dert dinleyen bir makam olmak yerine yetkisi olan, vatandaşların yaşadıkları sorunları iletip çözüm üreten makamlar olmalıdır. Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu muhtarlıktır. Siyasi görüşü ne olursa olsun bu koşullarda hiç kimse özgür değil ve özgürlüğümüz güvence altında değil. Bizlerin yapacağı en önemli değişikliklerden bir tanesi de bütün insanların bizler gibi düşünsün, düşünmesin, siyasi görüşü ne olursa olsun onların özgürlüğünü de demokratik haklarını da güvence altına almaktır. Bu noktada yaşanan bu durumların sizler tarafından da iyice değerlendirilmesini rica ediyoruz diye konuştu.

ULAŞILABİLİRİZ
CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek de, Muhtarlar bizim için çok değerlidir. Ne kadar değerli olduğunuza bildirgemizde de yer verdik. Biz, hiçbir zaman böbürlenmeyecek ve size uzak olmayacağız. Bize 24 saat ulaşabilir sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz ifadelerini kullandı.

EKONOMİ ÇÖKTÜ
CHP Samsun Milletvekili Adayı Hayati Tekin ise şunları söyledi: Kardeşlik içerisinde kimseyi kırmadan, incitmeden birlik ve beraberlik çerçevesinde demokratik bir seçim çalışması yürütüyoruz. Bu anlamda muhtarlık çok önemli bir görev. Vatandaş her konuda ilk sizi tanıyor. Biz sizden şunu rica ediyoruz. Ekonomi çökmüş vaziyette. Lütfen bu hissedilir çöküşe sessiz kalmayın.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 3 takımı geçebildi

1 Samsunspor 3 takımı geçebildi

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

2 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Sağlıkçılara izin yasağı

4 Sağlıkçılara izin yasağı

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

5 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

6 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Bereket

7 Bereket...

Taklit gıdalardan uzak durun

8 Taklit gıdalardan uzak durun

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

9 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Yönetimin tarihi belli

10 Yönetimin tarihi belli