Özgürlükler güvencesiz

CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, Siyasi görüşü ne olursa olsun bu koşullarda hiç kimse özgür değil ve özgürlüğü güvence altında değil dedi

Özgürlükler güvencesiz

 

CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, İlçe Seçim Komisyonu, Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, Hayati Tekin ve Atıf Tomrukçu seçim çalışmaları kapsamında muhtarlarla buluştu. 7 Haziran da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında, Samsun Muhtarlar Derneği ni ziyaret eden, CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, İlçe Seçim Komisyonu, Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, Hayati Tekin ve Atıf Tomrukçu muhtarlarla sohbet edip seçim bildirgelerini anlattı.

MUHTARLARA YETKİ SÖZÜ
Sabuncu, muhtarlara yaptığı konuşmada, CHP olarak seçim beyannamesinde muhtarların özlük haklarının ve temel ihtiyaçlarının düzenlenmesi gerektiğinin yeraldığını belirterek, Muhtarlarımızın karar alma mekanizmasında yetkili olması gerekiyor. Muhtarlık sadece dert dinleyen bir makam olmak yerine yetkisi olan, vatandaşların yaşadıkları sorunları iletip çözüm üreten makamlar olmalıdır. Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu muhtarlıktır. Siyasi görüşü ne olursa olsun bu koşullarda hiç kimse özgür değil ve özgürlüğümüz güvence altında değil. Bizlerin yapacağı en önemli değişikliklerden bir tanesi de bütün insanların bizler gibi düşünsün, düşünmesin, siyasi görüşü ne olursa olsun onların özgürlüğünü de demokratik haklarını da güvence altına almaktır. Bu noktada yaşanan bu durumların sizler tarafından da iyice değerlendirilmesini rica ediyoruz diye konuştu.

ULAŞILABİLİRİZ
CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek de, Muhtarlar bizim için çok değerlidir. Ne kadar değerli olduğunuza bildirgemizde de yer verdik. Biz, hiçbir zaman böbürlenmeyecek ve size uzak olmayacağız. Bize 24 saat ulaşabilir sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz ifadelerini kullandı.

EKONOMİ ÇÖKTÜ
CHP Samsun Milletvekili Adayı Hayati Tekin ise şunları söyledi: Kardeşlik içerisinde kimseyi kırmadan, incitmeden birlik ve beraberlik çerçevesinde demokratik bir seçim çalışması yürütüyoruz. Bu anlamda muhtarlık çok önemli bir görev. Vatandaş her konuda ilk sizi tanıyor. Biz sizden şunu rica ediyoruz. Ekonomi çökmüş vaziyette. Lütfen bu hissedilir çöküşe sessiz kalmayın.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

2 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Marsilya, tura göz kırptı

3 Marsilya, tura göz kırptı

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

4 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

5 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

6 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

7 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

8 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

9 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi