Anlattım kitap oldu

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Atakum Gençbank Proje ekibi, İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Belediyesi yeni yetenekleri keşfetmek amacıyla Anlattım Kitap Oldu isimli bir kitap projesine imza attı

Anlattım kitap oldu

İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Gençbank proje ekibi, yayınevleri tarafından keşfedilememiş, metinlerinin incelenmesini isteyen genç yetenekleri ortaya çıkarmak ve onları desteklemek amacıyla ‘Anlattım Kitap Oldu’ adında bir projeye imza attı. Türkiye’de ilk defa uygulanan projenin daha fazla ses getirmesi için 10 bin afiş basıldı ve bu afişlerin dağıtımı Türkiye’nin üç büyük ilinde ve Samsun’un 17 ilçesinde yapıldı. İki kez gerçekleştirilmesi düşünülen projenin önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye geneline yayılması, bu sayede adı duyulmamış birçok yetenekli ismin gün yüzüne çıkması hedefleniyor.

13 ESERDEN OLUŞAN BİR KİTAP
Bu projeye katılacaklar için yaş sınırının 15-30 olduğunu ve  eser gönderenlerin dergiler hariç hiçbir yayın evinden kitap çıkarmamış genç yazarlardan oluştuğunu ifade eden Toplum Gönüllüleri Vakfı Projeler Departmanı ve İğne Deliği Gençlik Merkezi Aktivite Koordinatörü Oğuzhan Öztanır, Gençler gençleri desteklemeye devam ediyor. Ülkemizin geleceğine ışık tutan bir proje daha hayata geçiyor. Proje için seçilen yazarların öyküleri yayınlanacak kitapta yerlerini aldı. Son başvuru tarihinin bitmesinin ardından yayın evi, mail adresine gelen öyküleri değerlendirerek basılmaya değer gördüğü 10 adet öyküyü belirledi. Kitabın, Mayıs 2015’te raflardaki yerini alması hedefleniyor. 673 öykü elimize ulaştı ve bu öyküleri elemek bizler için çok zordu. Gönül isterdi ki 13 eser yerine 673 esere de kitabımızda yer verelim. Türkiye’nin en genç yazarları ile bu projeyi hayata geçiriyor olmak bizleri heyecanlandırıyor. Kitabımız, Mayıs ın  4. Haftası itibariyle basılmış olacak ve  tüm kitap raflarında yerini alacak. Gençler, yetişkinlerin desteği, inancı ve gerçek temasıyla, harika işlere imza atmaya devam edecekler’’ dedi.

Nevin AYDOĞANEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Eski vekile ihraç talebi

2 Eski vekile ihraç talebi

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

3 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

Test edildi, onaylandı

4 Test edildi, onaylandı

 Dualar Yıldırım için

5 Dualar Yıldırım için

Yılın komedisi kırdı geçirdi

6 Yılın komedisi kırdı geçirdi

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

7 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

'Neden ben' diye sormak!

8 'Neden ben' diye sormak!..

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

9 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

Bacalarda 'sessiz' ölüm tehlikesi

10 Bacalarda 'sessiz' ölüm tehlikesi