Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Anlattım kitap oldu

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Atakum Gençbank Proje ekibi, İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Belediyesi yeni yetenekleri keşfetmek amacıyla Anlattım Kitap Oldu isimli bir kitap projesine imza attı

Anlattım kitap oldu

İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Gençbank proje ekibi, yayınevleri tarafından keşfedilememiş, metinlerinin incelenmesini isteyen genç yetenekleri ortaya çıkarmak ve onları desteklemek amacıyla ‘Anlattım Kitap Oldu’ adında bir projeye imza attı. Türkiye’de ilk defa uygulanan projenin daha fazla ses getirmesi için 10 bin afiş basıldı ve bu afişlerin dağıtımı Türkiye’nin üç büyük ilinde ve Samsun’un 17 ilçesinde yapıldı. İki kez gerçekleştirilmesi düşünülen projenin önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye geneline yayılması, bu sayede adı duyulmamış birçok yetenekli ismin gün yüzüne çıkması hedefleniyor.

13 ESERDEN OLUŞAN BİR KİTAP
Bu projeye katılacaklar için yaş sınırının 15-30 olduğunu ve  eser gönderenlerin dergiler hariç hiçbir yayın evinden kitap çıkarmamış genç yazarlardan oluştuğunu ifade eden Toplum Gönüllüleri Vakfı Projeler Departmanı ve İğne Deliği Gençlik Merkezi Aktivite Koordinatörü Oğuzhan Öztanır, Gençler gençleri desteklemeye devam ediyor. Ülkemizin geleceğine ışık tutan bir proje daha hayata geçiyor. Proje için seçilen yazarların öyküleri yayınlanacak kitapta yerlerini aldı. Son başvuru tarihinin bitmesinin ardından yayın evi, mail adresine gelen öyküleri değerlendirerek basılmaya değer gördüğü 10 adet öyküyü belirledi. Kitabın, Mayıs 2015’te raflardaki yerini alması hedefleniyor. 673 öykü elimize ulaştı ve bu öyküleri elemek bizler için çok zordu. Gönül isterdi ki 13 eser yerine 673 esere de kitabımızda yer verelim. Türkiye’nin en genç yazarları ile bu projeyi hayata geçiriyor olmak bizleri heyecanlandırıyor. Kitabımız, Mayıs ın  4. Haftası itibariyle basılmış olacak ve  tüm kitap raflarında yerini alacak. Gençler, yetişkinlerin desteği, inancı ve gerçek temasıyla, harika işlere imza atmaya devam edecekler’’ dedi.

Nevin AYDOĞANEN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Veee Samsunspordan resmi açıklama

2 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

3 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

İyi seyirler

4 İyi seyirler...

Samsunspordan gollü prova

5 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

6 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

7 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Yönetim Kalparla görüştü mü

8 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

9 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

10 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı