Anlattım kitap oldu

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Atakum Gençbank Proje ekibi, İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Belediyesi yeni yetenekleri keşfetmek amacıyla Anlattım Kitap Oldu isimli bir kitap projesine imza attı

Anlattım kitap oldu

İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Gençbank proje ekibi, yayınevleri tarafından keşfedilememiş, metinlerinin incelenmesini isteyen genç yetenekleri ortaya çıkarmak ve onları desteklemek amacıyla ‘Anlattım Kitap Oldu’ adında bir projeye imza attı. Türkiye’de ilk defa uygulanan projenin daha fazla ses getirmesi için 10 bin afiş basıldı ve bu afişlerin dağıtımı Türkiye’nin üç büyük ilinde ve Samsun’un 17 ilçesinde yapıldı. İki kez gerçekleştirilmesi düşünülen projenin önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye geneline yayılması, bu sayede adı duyulmamış birçok yetenekli ismin gün yüzüne çıkması hedefleniyor.

13 ESERDEN OLUŞAN BİR KİTAP
Bu projeye katılacaklar için yaş sınırının 15-30 olduğunu ve  eser gönderenlerin dergiler hariç hiçbir yayın evinden kitap çıkarmamış genç yazarlardan oluştuğunu ifade eden Toplum Gönüllüleri Vakfı Projeler Departmanı ve İğne Deliği Gençlik Merkezi Aktivite Koordinatörü Oğuzhan Öztanır, Gençler gençleri desteklemeye devam ediyor. Ülkemizin geleceğine ışık tutan bir proje daha hayata geçiyor. Proje için seçilen yazarların öyküleri yayınlanacak kitapta yerlerini aldı. Son başvuru tarihinin bitmesinin ardından yayın evi, mail adresine gelen öyküleri değerlendirerek basılmaya değer gördüğü 10 adet öyküyü belirledi. Kitabın, Mayıs 2015’te raflardaki yerini alması hedefleniyor. 673 öykü elimize ulaştı ve bu öyküleri elemek bizler için çok zordu. Gönül isterdi ki 13 eser yerine 673 esere de kitabımızda yer verelim. Türkiye’nin en genç yazarları ile bu projeyi hayata geçiriyor olmak bizleri heyecanlandırıyor. Kitabımız, Mayıs ın  4. Haftası itibariyle basılmış olacak ve  tüm kitap raflarında yerini alacak. Gençler, yetişkinlerin desteği, inancı ve gerçek temasıyla, harika işlere imza atmaya devam edecekler’’ dedi.

Nevin AYDOĞANEN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yılmaz Elimde olsa o ilçenin ismini değiştiririm

1 Başkan Yılmaz: ''Elimde olsa o ilçenin ismini değiştiririm''

Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

2 Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

Haberler gerçek değil

3 Haberler gerçek değil

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu O paranın hakkını vereceğiz

4 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'O paranın hakkını vereceğiz'

Başkan Yılmaz Kendinize yer bulun

5 Başkan Yılmaz: 'Kendinize yer bulun'

Samsunspor yeni transferiyle kazandı

6 Samsunspor yeni transferiyle kazandı

Samsunda iğrenç olay Gittikleri medyumda tacize uğradılar

7 Samsun'da iğrenç olay! Gittikleri medyumda tacize uğradılar

Valdomirodan kurtulduk

8 Valdomiro'dan kurtulduk

Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

9 Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

Samsunda FETÖ operasyonu 8 kişi adliyede

10 Samsun'da FETÖ operasyonu! 8 kişi adliyede