ANAKENT İN HEDEFİ 3. LİG

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Başantrenörü Caner Yıllar, Oynadığımız 28 maçtan 26 sını kazanarak önemli bir başarı elde etti. Bu zamana kadar yaptıklarımızı taçlandırıp, 3 Lig e çıkmak istiyoruz dedi

ANAKENT İN HEDEFİ 3. LİG

Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi nde adını son 4 takım arasına yazdıran Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü nde büyük mutluuk yaşanıyor. İlk iki grubun ardından son 16 turunda Kocaeli Karamürsel Gençlik i ve ardından çeyrek finalde de Ankara Turgut Özal Üniversitesi ni 2-0 lık serilerle mağlup eden Samsun ekibi, artık Bolu daki Final-Four maçlarını düşünüyor. Kurulduğu ilk yılda adını son 4 takım arasına yazdıran Sarı- Morlu ekip, 8-10 Mayıs taki Final- Four maçlarının ardından ilk 2 sırayı alırsa, adını 3. Lig e yazdıracak. Bolu da 3. ve 4. sırada yer alacak takımlar ise 3. Lig i 11. sırada tamamlayan iki takımın da katılacağı play-aut turu oynayacak ve 2 takım daha 3. Lig e yükselecek. 

TAÇLANDIRMAK GEREKİYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Başantrenörü Caner Yıllar, başarılarını değerlendirirken, şunları söyledi: Yeni kurulan takımımızla sezon önceki çalışmasını çok iyi yapamadan, lige 15 gün kala antrenmana başlayabildik. Sistemimiz ve savunma ağırlığımız sezonun bu bölümünde iyice oturdu. Buna coşkulu, agrasif ve maçı bırakmayan kimliğimizle eklenince başarı geldi. 1. ve 2. Grup taki rakiplerimizin iyi oluşu, bizi takım olma yolunda ileriye itti. 48 takımla başlayan Bölgesel Lig de son 4 takım arasına kaldık. Bugüne kadar oynadığımız 28 karşılaşmada, 26 galibiyet aldık. Artık bunu taçlandırmamız gerekiyor, Bolu daki Final-Four müsabakalarında da en iyisini yapıp 3. Lig e çıkmak istiyoruz.  
 

YILMAZ A TEŞEKKÜR...
Başantrenör Caner Yıllar, takıma büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kulüp Başkanı Şahin Eker ile yönetim kurulu üyelerine teşekür etti. Yıllar, ayrıca bu başarıda teknik ekip, oyuncular, Samsun basketbol kamuoyu ve yerel medyanın da katkısı olduğunu belirtti. 

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

2 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

4 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Şaşırmayın!..

5 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

6 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

7 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

8 Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

Samsun güzelleşiyor

9 Samsun güzelleşiyor

Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı

10 Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı