KATİB ten tiyatroya saygı gecesi

Karadeniz’e Kıyısı Olan Kent Tiyatroları Birliği Derneği, düzenlediği Tiyatroya Saygı gecesiyle Behzat Ç. nin senaristi Yazar Emrah Serbes in öykülerinden hazırlanan Öykülerden Oyunlar ı sahneye koyacak

KATİB ten tiyatroya saygı gecesi

Karadeniz’e Kıyısı Olan Kent Tiyatroları Birliği Derneği, Tiyatroya Saygı gecesi düzenliyor. KATİB Başkanı Cem Kaynar, Behzat Ç. dizisini senaristi yazar Emrah Serbes in öykülerinden yola çıkarak hazırlanan Öykülerden Oyunlar oyununun Samsun’da seyirci ile buluşacağını açıkladı.

9 MAYIS CUMARTESİ
Kaynar, Tiyatroya Saygı gecisiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Devlet Tiyatrosu Sanatçılığı  ve dizi film oyunculuğu yapan Kemal Başar ve Hakkı Ergör ün, tiyatro keyfi adına hazırladıkları Öykülerden Oyunlar oyunu ile destek amaçlı Samsun da sahneye çıkacaklar.  Geliri Samsun’da KATİB’in kendi imkanları ile yaptığı 3. Tiyatro Köyü projesine aktarılacak gecede, fuayade tiyatro ustaları ve eski oyun fotoğraflarından oluşan bir minik sergi olacak. Oyun sonunda da sanatçılara ve Samsun Devlet Opera Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Mehmet Ortaç a desteklerinden dolayı şilt verilecek. 9 mayıs Cumartesi Günü saat 20.00 de Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salonda olacak gecenin davetiyeleri için eski konservatuar binası karşısı, Düşevi Sanat Merkezine uğramak veya www.biletix.com adresine giriş yapmak yeterli olacak.  

TİYATRO KÖYÜ NE HAZIRLIK
KATİB Başkanı Cem Kaynar, “Bu gece Samsun’da Tiyatro Sanatı icra eden, şehrine sahip çıkan bizler için çok önemli. Üçüncüsünü yapacağımız Tiyatro Köyü projesi içinse kendi imkanlarımız ile beş veya altı Türkiye çapında Tiyatro ustası ile 80 sanatçıyı 4 gün Samsun’da ağırlayacağız. Bu proje temmuzun son haftası olacak. Destek vermek isteyenlere ise şimdiden teşekkür ederim” dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

1 Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

2 AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'

3 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'

Samsunspor'dan resmi teşekkür

4 Samsunspor'dan resmi teşekkür

 Burs için öncelik OMÜ öğrencilerine

5 Burs için öncelik OMÜ öğrencilerine

Samsunspor sevdası hastanelik etti

6 Samsunspor sevdası hastanelik etti

KARDEMİR'de iş kazası: 1 ölü

7 KARDEMİR'de iş kazası: 1 ölü

Antalya'da halde düello kanlı bitti: 1 ölü

8 Antalya'da halde düello kanlı bitti: 1 ölü

Ayvacık'ın kaderi değişecek!..

9 Ayvacık'ın kaderi değişecek!..

Tekirdağ'da trafik kazası: 1 yaralı

10 Tekirdağ'da trafik kazası: 1 yaralı