Derhal yakalayın!

Tataristan da ortağı tarafından boğazı kesilerek öldürülen Samsunlu mühendisin ailesi katilin yakalanması için Başbakan Ahmet Davutoğlu ndan yardım istedi ve polis harekete geçti

Derhal yakalayın!

Bir süre önce Tataristan da öldürülen ortağı Şakir Meral tarafından boğazı kesilerek öldürülen Samsunlu inşaat mühendisi Yusuf Genç in katilinin yakalanması için ailesinin Başbakan Ahmet Davutoğlu ndan yardım istedikleri oraya çıktı. İki ülke arasında, suçluların yakalanması ve iadesi konusunda bir anlaşma olmadığı için Samsunlu mühendis Yusuf Genç in ailesi Başbakan Davutoğlu na e-mail atarak, yardım isteyince, polis harekete geçti. 

RUS POLİSLER TESPİT ETTİ

Rus polisi, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek Şakir Meral in, Yusuf Genç in evine tek başına girdiğini ve 45 dakika sonra çıkarak otomobili ile uzaklaştığını tespit etti.  Samsunlu mühendisin ortağı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Aile katil ortağın yakalanması için Başbakan Davutoğlu ndan yardım istedi. Bu arada,
Yusuf Genç in kardeşi Ali Rıza Genç, Şakir Meral in eşi Y.M. nin internetteki fotoğraf ve video paylaşım sitesi instagram daki hesabından paylaştığı kar yağışı videosunun Konya da çekildiğini tespit etti. Ancak iki ülke arasında suçluların iadesi konusunda bir anlaşma bulunmadığı için Başbakan Ahmet Davutoğlu devreyle girdi. E-mail sonrası Başbakan Davutoğlu konunun gereğinin yapılması için İçişleri Bakanlığı na talimat verdi. Bakanlık ise talimat doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü ne konuyu bildirdi. Bunun üzerine Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayt Büro Amirliği tarafından özel ekip oluşturuldu. Konya daki adresi takibe alan ekipler, Şakir Meral i yakalayarak gözaltına aldı.

BEBEK BEZİ İLE KANAMAYI DURDURMUŞ

Şakir Meral in, ortağını öldürdüğü sırada çıkan arbedede boğazından ve sırtından yaralandığı ortaya çıktı. Eve kanlar içinde gelen Meral i, gören Rus uyruklu eşi endüstri mühendisi Y.M. nin eczaneye gidip gazlı bez ve oksijenli su alıp, evde pansuman yaptığı belirlendi. Y.M., Türkiye ye gelirken de yolda eşine sürekli pansuman yaptığı İstanbul Atatürk Havalimanı nda ise gazlı bezlerin bitmesi üzerine eşine 2 yaşındaki çocuklarına ait bezle kanamayı durdurmak için tampon yaptığı ortaya çıktı. Y.M. ifadesinde, şöyle dedi: Kocam o gün eve geldiğinde kanlar içindeydi. Hemen eczaneye gidip gazlı bez ve oksijenli su aldım. Daha sonra da İstanbul a uçak bileti aldım. Eve dönünce Şakir in yaralarını oksijenli suyla temizleyerek gazlı bezle bağladım. Evden çıkıp hemen İstanbul a gitmek için uçağa bindik. Uçakta Şakir in kanaması devam etti. Bir süre sonra kan, kıyafetlerinden dışarı çıkmaya başladı. Ama kimseye belli etmedik. İstanbul Atatürk Havalimanı na geldiğimizde gazlı bezler kullanılamaz hale gelmişti. Ben de 2 yaşındaki oğlumun çocuk bezini kanamayı durdurmak için tampon olarak kullandım. Konya ya geldikten sonra da herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmedik. Ben evde onun yaralarını pansuman ettim.
Tutuklanan Şakir Meral in yapılacak görüşmelerinin ardından Tataristan a gönderilerek orada yargılanabileceği belirtildi.

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

3 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor'da personele müjde

4 Samsunspor'da personele müjde

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

5 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

6 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

7 1 günlük Hasılat Samsunspor'a

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

8 Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

9 Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

Samsun'da kullanılmayan binanın bodrumunu kazdılar

10 Samsun'da kullanılmayan binanın bodrumunu kazdılar