Termik santrala yeni başvuru

Terme ye termik santral yapacak firma reddedilen ÇED raporunu yeniden alabilmek için başvuru yaptı. AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ve Başkan Kul Ankara da temaslara başladı

Termik santrala yeni başvuru

 

Terme İlçesi nde yapılması planlanan termik santral, vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisi, AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir başta olmak üzere siyasetçilerin yaptığı temaslar sonucunda ÇED raporu alamamıştı. Termik santral yapacak firma ÇED raporu için yeniden başvuruda bulundu.
Milletvekili Demir ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul yeni başvuru üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez i ziyaret etti. Terme ye termik santral yapacak firmanın yeniden ÇED raporu alabilmek için müracaat etmesi üzerine gerçekleşen ziyarette, bölge halkının ve çevresel kriterlerin hassasiyetle değerlendirilmesi istendi.  

HASSASİYETLER DİKKATE ALINSIN
Milletvekili Demir, santralin yapılmasına karşı olduğunu belirterek, Terme gibi verimi yüksek bir ovada böyle bir santral kurma girişime karşıyız. Termeli vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarının da bu konuda hassasiyetleri var. Santralin kurulmasının da çevreye vereceği zararlar raporlarla belirtilmiştir. İlk başvurusu iptal edilen firma şimdi yeniden başvuru yapmıştır. Bu konunun hassasiyetle değerlendirilmesini istiyoruz. Zararlı bir yatırım değil, çevreye ve insana katkısı olan yatırımların destekçisi olmaya hazırım. Bakanlık ilgililerinin de bu konuya duyarlı yaklaşacağını ümit ediyorum dedi. 

MÜCADELEYE DEVAM
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da, santralin ilçe halkının gündeme gelmesinden bu yana mücadele ettiğini belirterek, Bu tür bir santralin Terme ye yapılmasını istemiyoruz. Bu konuda da gerekli çalışmalarımız sürecektir. Santral konusunda bizleri hiç yalnız bırakmayan ve her zaman yanımızda olan Milletvekilimiz Cemal Yılmaz Demir e de teşekkür ediyorum diye konuştu. 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ise, söz konusu hassasiyetlerin değerlendirileceğini söyledi.


FOTOĞRAF GÖSTERDİ...

Milletvekili Demir, Genel Müdür Üzmez’e cep telefonundaki Terme’nin havadan çekilmiş fotoğraflarını göstererek, coğrafyanın doğal güzelliğini aktardı.EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

1 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

2 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Para değil, onur işi...

3 Para değil, onur işi...

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

4 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: Kahramanlık destanı

6 AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: Kahramanlık destanı

Siyasetin seviyesi düştü

7 Siyasetin seviyesi düştü

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

8 Yaşlı adam evinde ölü bulundu

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

9 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

24 Nisan Salı Samsun hava durumu

10 24 Nisan Salı Samsun hava durumu