Termik santrala yeni başvuru

Terme ye termik santral yapacak firma reddedilen ÇED raporunu yeniden alabilmek için başvuru yaptı. AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ve Başkan Kul Ankara da temaslara başladı

Termik santrala yeni başvuru

 

Terme İlçesi nde yapılması planlanan termik santral, vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisi, AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir başta olmak üzere siyasetçilerin yaptığı temaslar sonucunda ÇED raporu alamamıştı. Termik santral yapacak firma ÇED raporu için yeniden başvuruda bulundu.
Milletvekili Demir ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul yeni başvuru üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez i ziyaret etti. Terme ye termik santral yapacak firmanın yeniden ÇED raporu alabilmek için müracaat etmesi üzerine gerçekleşen ziyarette, bölge halkının ve çevresel kriterlerin hassasiyetle değerlendirilmesi istendi.  

HASSASİYETLER DİKKATE ALINSIN
Milletvekili Demir, santralin yapılmasına karşı olduğunu belirterek, Terme gibi verimi yüksek bir ovada böyle bir santral kurma girişime karşıyız. Termeli vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarının da bu konuda hassasiyetleri var. Santralin kurulmasının da çevreye vereceği zararlar raporlarla belirtilmiştir. İlk başvurusu iptal edilen firma şimdi yeniden başvuru yapmıştır. Bu konunun hassasiyetle değerlendirilmesini istiyoruz. Zararlı bir yatırım değil, çevreye ve insana katkısı olan yatırımların destekçisi olmaya hazırım. Bakanlık ilgililerinin de bu konuya duyarlı yaklaşacağını ümit ediyorum dedi. 

MÜCADELEYE DEVAM
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da, santralin ilçe halkının gündeme gelmesinden bu yana mücadele ettiğini belirterek, Bu tür bir santralin Terme ye yapılmasını istemiyoruz. Bu konuda da gerekli çalışmalarımız sürecektir. Santral konusunda bizleri hiç yalnız bırakmayan ve her zaman yanımızda olan Milletvekilimiz Cemal Yılmaz Demir e de teşekkür ediyorum diye konuştu. 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ise, söz konusu hassasiyetlerin değerlendirileceğini söyledi.


FOTOĞRAF GÖSTERDİ...

Milletvekili Demir, Genel Müdür Üzmez’e cep telefonundaki Terme’nin havadan çekilmiş fotoğraflarını göstererek, coğrafyanın doğal güzelliğini aktardı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

4 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

5 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

6 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

7 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

8 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Prova Samsunspor'un

9 Prova Samsunspor'un

Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

10 Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu