Taksim bir anda hareketlendi!

Taksim Meydanı nda izinsiz giren Türkiye Komünist Partili (TKP) bir gruba, polis müdahale etti.

Taksim bir anda hareketlendi!

Meydanı çevreleyen bariyerlerden koşarak geçen grubu polis dışarı çıkarmaya çalıştı. Bu sırada anıt çevresinde arbede yaşandı. Polis gruptaki bazı kişileri ise yere yatırarak gözaltına aldığı görüldü.

SENDİKA TEMSİLCİSİ TAKSİM MEYDANI NDA

Türk-İş üyeleri Gümüşsuyu ndaki sendika binasında toplanıp Taksim Meydanı na yürüdü. Sendika üyeleriyle Kazancı Yokuşu nda gerçekleştirilen anma töreni saygı duruşuyla başladı. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Türk-İş İstanbul 1. Bölge Başkanı Faruk Büyükkucak, İnşallah önümüzdeki süreçte daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi diyerek Taksim Meydanı nın Türk-İş olarak emekçilere ve emekçi dostlarına açılmasını talep ediyoruz dedi.

ÖZGÜRLÜKÇÜ DEMOKRASİ İÇİN GEREKLİ ADIMLAR İVEDİLİKLE ATILMALI

Türk- İş üyeleri daha sonra 1 Mayıs 1977 de ölenler için Kazancı Yokuşu na karanfil bıraktı. Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Ramazan Ağar yaptığı basın açıklamasında, 1 Mayıs ta alanlardan bir kez daha hükümete sesleniyoruz. Toplumsal barış ve huzurun sağlanması demokratikleşmeyle mümkündür. Özgürlükçü ve çoğulcu bir demokrasi için gerekli adımlar ivedilikle atılmalı. Uzlaşma hoşgörü ve birarada yaşama kültürünün geliştirilmesi için çaba gösterilmelidir dedi. Daha sonra Taksim Cumhuriyet Anıtı na çelenk bırakan grup, İstiklal Marşı nı okuduktan sonra dağıldı.

SENDİKALAR GELMEYE DEVAM EDİYOR

Sivil Memurlar Sendikası üyesi bir grubun da Kazancı Yokuşu na karanfil bırakmasının ardından Aksiyon İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Aksiyon İş) üyeleri meydana girdi. Aksiyon İş Genel Başkanı Vedat Öztürk açıklamasında, Sadece Taksim de emekçi kardeşlerimiz hayatını kaybetmiyor biliyorsunuz. Soma da 301 kardeşimizi, Ermenek te 18 kardeşimizi kaybettik. Oralarda bizim için çok önemli. Oralarda bizim için çok değerli. İş sağlığı ve güvenliği kurallarının gerçek anlamda uygulanmasını devlet yetkililerinin de bunun arkasında ciddi anlamda takipçi olmasını bekliyoruz diye konuştu. Cihan Sendikalar Konfederasyonu (Cihan-sen) Genel Başkanı Naci Haliloğlu ise Beni çok şaşırtan bir hadiseyle karşılaştım. Ankara da yollarda tomalarla beraber geldik bugü buraya gelmek için hakkikaten ciddi çaba sarfettik.sıkıyönetim uygulamalarını hatırlatan bir uygulamayla karşı karşıyayız. Hakikaten üzüntü duyuyoruz dedi. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

1 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

2 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

3 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

4 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Ahmet Burak müjdesi

5 Ahmet Burak müjdesi

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

6 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

7 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

8 Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

9 Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

Samsun'da mezarları okullarının bahçesinde

10 Samsun'da mezarları okullarının bahçesinde