Koalisyon sonucu doğarsa..!

AK Parti İzmir Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Binali Yıldırım, Koalisyon ihtimali görmüyorum. Teorik olarak böyle bir sonuç doğarsa da koalisyon olmaz, Ak Parti azınlık hükümeti kurar ve bir yıl içinde tekrar seçim olur dedi.

 Koalisyon sonucu doğarsa..!

Binali Yıldırım gazetecilerin seçimlerle ilgili sorularını yanıtlarken, miting meydanlarında Ak Parti nin önde olduğunu, ancak İzmir gibi illerde bu yöntemin fazla kullanılmaması gerektiğini söyledi. İzmir de kalabalık Ak Parti mitinglerini muhalefetin, Bunlar geliyor diye seçmen üzerinde propaganda yöntemi olarak kullandığını hatırlatan Yıldırım, Alanların dolması İzmir de bizim aleyhimize oluyor. Dolayısıyla İzmir de mütevazı kalabalıklar toplamak lazım dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın meydanlarda konuşmasının bazı kesimlerce eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine Yıldırım şunları söyledi: 

Bu seçimin bazı zorlukları var. Ak Parti de nöbet değişiminin test edildiği bir seçim yaşayacağız. Genel Başkan değişmiş olsa da Cumhurbaşkanını vatandaş icranın başı olarak görüyor. Bu doğal bir şey. Yüzde 52 oyla seçilmesi ona böyle bir sorumluluk yüklüyor. Cumhurbaşkanı nı halkın seçmesi bir siyasi sorumluluk doğurdu. Cumhurbaşkanı bugün farklı bir şey söylemiyor, 10 Ağustos ta söylediğini söylüyor. Vatandaş da Cumhurbaşkanı ile Başbakanı ayırt etmiyor. Bu fiili bir durum. Cumhurbaşkanının sokağa inmesinden vatandaş rahatsız olmuyor. Bilakis vatandaş kendini güvende hissediyor. Cumhurbaşkanının sokakta olması partiye bir destektir, katkıdır. Doğal lider olarak görevini yapıyor.  

Çözüm sürecinin yeniden tartışıldığının hatırlatılması üzerine de Yıldırım, bunda HDP nin tavrına dikkat çekti. Yıldırım, HDP çözüm sürecini orantısız bir şekilde kendilerine çevirmek için ön aldı. Şehitler gelmiyor diye bugüne kadar katlandık. Ama onlar da yerini yurdunu bilecek. Eski günlere dönmek isterlerse buyursunlar dönsünler. Tek bayrak, tek vatan dedik. Bundan taviz verilemez dedi. 

KOALİSYON OLMAZ  

Gazetecilerin, HDP nin barajı aşması, MHP nin oy oranını yükseltmesi durumunda koalisyon senaryolarının da siyasi kulislerde hatırlatılması üzerine Yıldırım net konuştu. Yıldırım, Koalisyon ihtimali görmüyorum. Teorik olarak böyle bir sonuç doğarsa da koalisyon olmaz. Ak Parti azınlık hükümeti kurar ve bir yıl içinde tekrar seçim olur. Ama buna ihtimal vermiyorum. Vatandaş belki bizim notumuzu biraz kırar. İnşallah istikrar ve güvenin devamı yolunda oy kullanır, aklıselim karar verir dedi. 

Yıldırım diğer partileri değerlendirirken de Bu seçimde rüzgarı arkasına alan iki parti var. Biri HDP biri MHP. MHP zahmetsiz olarak, hiçbir şey yapmadan oyunu arttırıyor dedi. 

Binali Yıldırım, İzmir de başlattığı ve devam eden projelerin takibini yapmaya devam edeceğini söylerken, Şu anda teskereciyiz. Şafak 35. Ama siyaset uyuz hastalığı gibi bir şey. Siyaseti bırakmam mümkün değil. Milletvekilliği dışında da partide görev olduğunu düşünüyorum. İzmir e milletvekili olmadan önce de ilgim vardı. Bundan sonra da olacak. Keşke yerel seçimde meramımızı daha iyi anlatsaydık da hizmete devam edebilseydik. Buraya geldiğim zaman evime gelmiş gibi oluyorum. Ak Parti de İzmir için seçim başarısı yerel seçimdeki minimum 1 milyon oyun üzerine çıkmaktır dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

1 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

2 Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

3 Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

4 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Samsun'daki kazanın ardından dram çıktı!

5 Samsun'daki kazanın ardından dram çıktı!

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

6 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

O Mehmetçik Samsunlu çıktı

7 O Mehmetçik Samsunlu çıktı

Ahmet Burak müjdesi

8 Ahmet Burak müjdesi

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

9 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

10 Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!