Örgüt liderimiz Erdoğan dı

HDP Mersin 1 inci sıra milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Ben kendi kendimi ihbar ediyorum, itirafta bulunuyorum. Örgüt lideri olarak bir Cumhurbaşkanı ile hapis yatmayı da bir şeref addediyorum dedi.

 Örgüt liderimiz Erdoğan dı

Mersin HDP İl Başkanlığı, 7 Haziran da yapılacak genel seçimlerde partisinin milletvekili adaylarının tanıtımını Radisson Blu Hotel de yaptı. Toplantıda adaylar Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Küçükkeleş Öz, Ali Tanrıverdi, Özlem Şen, Nursel Demir, Mahmut Karabulut, Gülay Bingöl, Nazım Aslan, Mehmet Taşçı, Şilan Aydın Üzgeç ve Müslüm Tank kendilerini tanıttı. 

ÖRGÜT LİDERİ KENDİSİ İDİ

Toplantıda konuşan Dengir Mir mehmet Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Kuveyt dönüşü yaptığı açıklamalar nedeni ile çok tedirgin olduğunu ve uykularının kaçtığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ın, gittiği yere göre Kürt sorununa bakışının da değiştiğini öne süren Fırat yer ironi yaparak şöyle devam etti:

Sayın Cumhurbaşkanı, Kuveyt gezisinden dönerken, benim de içinde olduğum bir suç örgütünden bahsetti, hem de organize bir suç örgütü. 2001 tarihinden beri bu örgütün üyesiymişiz. Aslında ben bunun bir suç örgütü olduğunu bilmiyordum. Sayın Cumhurbaşkanı o zaman genel başkanımız ve başbakanımızdı. Benim masumiyetimden istifade ederek, bana başka türlü anlatarak o teşkilatın ve suç örgütünün içine almış. Biliyorsunuz, Kuveyt dönüşü, Kürt sorunu vardır demek, bölücülüktür, devlete karşı gelmektir dedi. Şimdi çok iyi hatırlıyorum, 2001 de kendisinin liderliği, önderliği içerisinde, ilk kurucu imzayı atan kişi olarak biz parti tüzüğünü, programını ve kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı na sunmuştuk. Orada Kürt sorunu başlığı ile 4- 5 sayfada Türkiye nin en önemli sorunlarından birisinin bu olduğunu, bunu çözmeye talip olduğumuzu ifade etmiştik. Bunu birçok yerde ve seçimlerde de dile getirdik. 2005 yılında Diyarbakır da meşhur bir konuşması vardı, Türkiye de bir Kürt sorunu vardır, bu sorunun da sahibi de benim. Ben çözeceğim demişti. Maalesef ben de o toplantıda örgüt üyesi olarak vardım. Ondan sonra Kürt sorunu, Kürt açılımı gibi birçok evrelerden geçtik. Ancak sonunda Sayın Cumhurbaşkanımız bir itirafta bulundu. Dedi ki Türkiye de Kürt sorunu yoktur. Bundan bahseden kim varsa ülkeyi bölmek istiyor. Şimdi liderimiz, örgüt başımız bizi öylesine ortada öksüz bırakınca tabi ki korku dağları sardı. Çünkü savcılar da böyle bir şey bekliyor. Ne yapalım, kaderde hapis yatmak varsa, örgüt lideri olarak bir Cumhurbaşkanı ile hapis yatmayı da bir şeref addediyorum. Ama ben masumum, beni kandırmıştı. Tahmin ediyorum ki benimle birlikte diğer arkadaşları da kandırmıştı. Ben kendi kendimi ihbar ediyorum. Bir nevi de itirafta bulunuyorum. Her halde hâkimler de bunu nazara alır. Biliyorsunuz, itirafçılar için indirim de söz konusu.EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

3 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

Samsunspor'da düşmeme hesapları

4 Samsunspor'da düşmeme hesapları

Samsunspor'dan taraftara çağrı

5 Samsunspor'dan taraftara çağrı

12 yılda 1 yenilgi

6 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

7 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

8 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

9 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

Temayül sırası vekillerde

10 Temayül sırası vekillerde