Zarar veren yandı

Samsun un Bafra İlçesi ndeki sulama kanallarından yararlanmak için zarar verenlerin bin ila 5 bin TL arasında ceza ödemesi kararlaştırıldı

Zarar veren yandı

?Samsun’un Bafra İlçesi nde Altınkaya Sağ Sahil ve Bafra Kızılırmak Sol Sahil Sulama Birlikleri meclis toplantısında kanal ve kanaletlere zarar verenlere yönelik cezalar belirlendi.

Bafra Altınkaya Sulama Birliği Toplantı ve Seminer Salonu nda gerçekleştirilen toplantıya, Bafra Altınkaya Sulama Birliği Başkanı Ali Kademer, Bafra Kızılırmak Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Kemal Nair, Bafra Süt Üreticileri Birliği Başkanı Sait Karagöl, Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü İşletme ve Bakım Şube Müdürü Ziya Çebi, DSİ Bafra Proje Müdürü Mehmet Karaçoban, DSİ Bafra İşletme Bakım Mühendisi Önder Çırak ve meclis üyeleri katıldı.

1000-5000 TL OLDU
Meclis gündemindeki konuların yanı sıra, sulama şebekesi içerisindeki kanal ve kanaletlerden su almak için delik delerek veya boru atarak zarar veren veya bir sonraki üreticinin hakkını gasp edenlere verilecek cezayı en az bin, en yüksek 5 bin TL  olarak belirledi. Meclis ceza yazabilmeleri için yönetim kuruluna oy birliğiyle yetki verdi.

ÖNCEDEN UYARIYORDUK
Birlik başkanları Ali Kademer ve Kemal Nair, gecen yıl sulama sezonunda kanaletlere zarar verenlerin uyarıldığını ancak rakam belirlenmediği için cezai işlem yapamadıklarını söyledi.  Kademer ve Nair  yaptıkları açıklamalarda, 2015 yılı sulama sezonunda kanal ve kanaletlere zarar verenlere yaptığı tahribata göre, bin TL ile 5 bln TL arasında değişen rakamlarla cezai işlem uygulanacak. Meclis üyelerimizin, kimsenin mağdur olmaması için köylerindeki çiftçileri uyarmaları gerekiyor dedi.


BEYANNAME UYARISI
DSİ ilgilileri ise beyanname verme cezasının yüzde 10 dan 30 a çıkarıldığını, buna rağmen beyanname verilmediğini belirterek, Galiba cezasının az olması nedeniyle üretici beyanname vermekten sakınıyor. Bu konuda etkin çalışma yapılması gerekiyor ifadelerini kullandılar.

Ümit CEYLANEN ÇOK OKUNANLAR

İşte Taner Taşkın'ın ekibi

1 İşte Taner Taşkın'ın ekibi

Samsunspor'da odak noktası transfer

2 Samsunspor'da odak noktası transfer

19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

3 19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

Çepni ailesinin acı günü

4 Çepni ailesinin acı günü

Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

5 Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı

6 Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı

Samsun'da limandan TIR'la 15 ton buğday çaldılar

7 Samsun'da limandan TIR'la 15 ton buğday çaldılar

Gazi mahkum, Başbakan'a sahip çıktı

8 Gazi mahkum, Başbakan'a sahip çıktı

Samsun'da şüpheli araçtan tabanca ve tüfek ele geçti

9 Samsun'da şüpheli araçtan tabanca ve tüfek ele geçti

Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

10 Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı