Zarar veren yandı

Samsun un Bafra İlçesi ndeki sulama kanallarından yararlanmak için zarar verenlerin bin ila 5 bin TL arasında ceza ödemesi kararlaştırıldı

Zarar veren yandı

?Samsun’un Bafra İlçesi nde Altınkaya Sağ Sahil ve Bafra Kızılırmak Sol Sahil Sulama Birlikleri meclis toplantısında kanal ve kanaletlere zarar verenlere yönelik cezalar belirlendi.

Bafra Altınkaya Sulama Birliği Toplantı ve Seminer Salonu nda gerçekleştirilen toplantıya, Bafra Altınkaya Sulama Birliği Başkanı Ali Kademer, Bafra Kızılırmak Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Kemal Nair, Bafra Süt Üreticileri Birliği Başkanı Sait Karagöl, Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü İşletme ve Bakım Şube Müdürü Ziya Çebi, DSİ Bafra Proje Müdürü Mehmet Karaçoban, DSİ Bafra İşletme Bakım Mühendisi Önder Çırak ve meclis üyeleri katıldı.

1000-5000 TL OLDU
Meclis gündemindeki konuların yanı sıra, sulama şebekesi içerisindeki kanal ve kanaletlerden su almak için delik delerek veya boru atarak zarar veren veya bir sonraki üreticinin hakkını gasp edenlere verilecek cezayı en az bin, en yüksek 5 bin TL  olarak belirledi. Meclis ceza yazabilmeleri için yönetim kuruluna oy birliğiyle yetki verdi.

ÖNCEDEN UYARIYORDUK
Birlik başkanları Ali Kademer ve Kemal Nair, gecen yıl sulama sezonunda kanaletlere zarar verenlerin uyarıldığını ancak rakam belirlenmediği için cezai işlem yapamadıklarını söyledi.  Kademer ve Nair  yaptıkları açıklamalarda, 2015 yılı sulama sezonunda kanal ve kanaletlere zarar verenlere yaptığı tahribata göre, bin TL ile 5 bln TL arasında değişen rakamlarla cezai işlem uygulanacak. Meclis üyelerimizin, kimsenin mağdur olmaması için köylerindeki çiftçileri uyarmaları gerekiyor dedi.


BEYANNAME UYARISI
DSİ ilgilileri ise beyanname verme cezasının yüzde 10 dan 30 a çıkarıldığını, buna rağmen beyanname verilmediğini belirterek, Galiba cezasının az olması nedeniyle üretici beyanname vermekten sakınıyor. Bu konuda etkin çalışma yapılması gerekiyor ifadelerini kullandılar.

Ümit CEYLANEN ÇOK OKUNANLAR

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

1 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

2 Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

3 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

4 Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı