Ana okulunda örnek etkinlik

Samsun un İlyasköy Anakolu tarafından, Annem babam kan veriyor projesi etkinliği düzenlendi. Etkinliğe öğrencilerin çok sayıda anne ve babası katılarak Kızılay a kan bağışında bulundu

Ana okulunda örnek etkinlik

Samsun un İlkadım İlçesi İlyasköy Anaokulu tarafından,   Annem babam kan veriyor etkinilği düzenlendi. Etkinlik öncesi konuşan Anaokulu Müdürü İlknur Günal, Geleceğin umudu olan çocuklarımız, Annem Babam kan Veriyor projesi kapsamında bir etkinlik düzenledik. Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Okul öncesi eğitim, çocuğun  doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan, bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır dedi. 

SADECE YÜZDE 3
Günal, her yıl binlerce insanın kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybettiğini belirterek, Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 72 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun yüzde 3 ü kadar olduğunu gösteriyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. Bizim amacımız çocuklarımızın erken yaşta  bu gerçeğin farkına varması ve sorumluluk alarak bilinçli yetişmesidir diye konuştu.
Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Serdar Bayram ında konuşmasının ardından minikler tarafından gösteriler düzenlendi. Gösterilerin ardından anne ve babalar Kızılay Samsun Şubesi tarafından kurulan merkeze kan bağışında bulundu.

Bayram OK  EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de iki otomobil çarpıştı: 1'i ağır 5 yaralı

1 Denizli'de iki otomobil çarpıştı: 1'i ağır 5 yaralı

2 çocuk babası traktör altında kalarak yaşamını yitirdi

2 2 çocuk babası traktör altında kalarak yaşamını yitirdi

Maltepe'de trafo patladı

3 Maltepe'de trafo patladı