Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Romanlara mehter takımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen, İllede Genç projesi kapsamında Samsun da bulunan romanlara mehter takımı kurmaları için müzik enstrumanları gönderildi

Romanlara mehter takımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen İlle de Genç projesi kapsamında Samsun da bulunan romanlara mehter takımı kurmaları için müzik enstrumanları gönderildi. Canik Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Osman Abanoz, enstrumanları Yavuz Selim Gençlik Bürosu nda, Yavuz Selim Gençlik Derneği Başkanı Kemal Şutşur ile birlikte gençlere teslim etti. Teslim aldıkları müzik aletlerini çalmaya çalışan gençlerin oldukça başarılı oldukları görüldü. 

SANATI TEŞVİK
Canik Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Osman Abanoz, müzikaletlerimizi çocuklarımızı teslim ediyoruz. Burada mehteran takımı kurulacak. Gençlerimize müzik aletlerinin eğitimi ise müzik eğitmenimiz Ahmet Abrur verecek. Buradan bu aletlerin gönderilmesinde emeği olan herkese teşekür ediyoruz dedi. 
Yavuz Selim Gençlik Derneği Başkanı Kemal Şutşur ise Dünya gelendi en yetekli yapmış olduğumuz iş müzik sanatı oluyor. Sanatımızı çocuklarımıza güzel teşvik edeceğiz. İnşallah bunları eğitime dökerek, dünyada ülkemizi temsil edecek gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz diye konuştu. 

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR