Osmanlıspor a ahlak dersi

Samsunspor Yönetim Kurulu, perşembe günü oynanan maç öncesi kışkırtıcı ve suçlayıcı açıklamalarla gerginliği tırmandıran Osmanlıspor a etik ve ahlak vurgusunun yapıldığı çok sert cevap verdi

Osmanlıspor a ahlak dersi

Samsunspor Yönetim Kurulu, perşembe günü oynanan maç öncesi  kışkırtıcı ve suçlayıcı açıklamalarla gerginlği tırmandıran Osmanlıspor a çok sert cevap verdi. Yönetim Kurulu imzasıyla  kulübün resmi internet sitesinden yayımlanan, etik ve ahlak vurgusunun yapıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Osmanlıspor Kulübü nün maçtan önce yaptığı ve gerginliğin artırılması adına cevap hakkımızı kullanmadığımız açıklamayı bugün Türk spor kamuoyu önünde değerlendiriyoruz.

YANLIŞLIĞI İFADE ETTİK 
Daha önce yaptığımız açıklamalarda da belirttiğimiz gibi, 30 Nisan 2015 günü oynadığımız karşılaşma için, misafir takım taraftarının stadyuma girişini engelleme amaçlı yüksek bilet fiyatı uygulamasının yanlışlığını ifade etmek üzere bu maçın bilet fiyatı 401 TL olarak belirlenmiştir.


ZAN ALTINDA BIRAKILDIK 
Ne yaptığımız açıklamalarda ne tavrımızda ve ne de aklımızda şiddete ilişkin bir olgu bulunmamaktayken, rakibimiz tarafından Samsunspor taraftarına ve kulübüne hitaben yapılan açıklama, bizleri üzmüştür. Şiddete maruz kalan iki güzide kulübümüzün adını kullanarak başkanımızı ve yönetim kurulumuzu zan altında bırakacak şekilde bunu dile getirmenin gerginlik yaratmaya çalışmaktan öte bir hareket olmadığını görmekteyiz.  

YANILDILAR 
Kaldı ki her türlü tahrike rağmen Osmanlıspor Kulübü maçtan bir gün  önce Samsun a gelmiş, bekledikleri türden hiçbir şiddete maruz kalmadan da uğurlanmışlardır.

SÖZLERİNE DİKKAT EDECEKLER 
Öte yandan Samsun kenti, bu türden şiddet olaylarına asla mahal vermemiştir. Şiddet vakalarını da her zaman kınamıştır. Kurumlar, insanlar tarafından yönetilir, yapılan her faaliyetin sonuçlarını da yine o kurumlar üstlenmek durumundadır. O sebeple yönetenler azami sorumluluk içerisinde olmalı, sözlerine ve hareketlerine dikkat etmelidir. Toplum için, taraftarları için de örnek olmalıdırlar.

BİZ BECERİKLİYİZ YA ONLAR 
Yönetici olduğumuz 2010-2011 sezonunda Samsunsporumuzu Süper Lig e yükseltme becerisi gösterdik. Bu tür kurumlarda değişime olan inancımız sebebi ile aynı sezonun sonunda yönetimi devir ettik. 27 Aralık 2014 tarihinde ise Samsunspor Genel Kurulu nda yeniden görev aldık. Yani 4 ay önce.

UMAR GÖNDERMESİ 
Kimseye şirin gözükmek gibi bir çabamız yok. Sadece 50 milyon TL lik bir borç yükü olan kulübümüzü bir üst lige taşıma gayreti içerisindeyiz. Bu tablonun içerisinde ne var ise onunla uğraşıyoruz. Samsunspor şeffat bir kulüptür. Dileyene neler ile uğraştığımızı, kulübümüzün bekaası için binde bir olan her ihtimali nasıl değerlendirdiğimizi gösteririz. Hatta istenirse nasıl yaptığımızı da anlatır, severek yol da gösteririz. Kısaca, kendi işimizi yapmaya gayret ediyoruz. Ne kimsenin aldığı puanda ne de futbolcusunda gözümüz yoktur.  

GERÇEKLERİ SAPTIRIYORLAR 
Bununla birlikte FIFa ve CAS nezdinde yürütülen davalara ilişken Osmanlıspor un yaptığı açıklama gerçekleri tamamen saptırmaya dönüktür.
Bu sürece ilişkin geniş bilgilendirmeyi web sitemizde ve basın toplantısında yapmış bulunuyoruz. CAS, bir mahkemedir. FIFA nın kararlarına ilişkin itirazları görüşür ve karara bağlar.  

HAKLILIK İSPATI 
Buraya haklılığını ispatlayacak her kulüp başvuru yapabilir. Biz, bizden önceki yönetim kurulunun maalesef zamanında ödemediği bir futbolcu borcuna ilişkin ödemeyi, kendi dönemimiz içerisinde yapmış olmamıza rağmen, silinen 3 puanımız konusundaki haklılığımızı ispat için mücadele vermekteyiz.

 AÇIKLAMALAR DÜŞÜNDÜRÜCÜ 
Bu dava 2002 yılından gelmektedir ve Samsunspor un kendi sorunudur. Osmanlıspor Kulübü tarafından hiç de ilgisi olmamasına rağmen kamuoyu açıklamasında yer bulması düşündürücüdür. Ayrıca, iddia edildiği gibi küme düşürülme gibi bir durumun olmadığı da ortadadır. Yönetimimiz bu güne kadar 7 yabancı futbolcu borcunu ödemiş ve dosyaları kapatmıştır.

DEĞİŞKLİĞE İHTİYAÇ DUYULMADI 
Yönetim kurulumuzun becerisini ne ile ölçtüklerini bilemiyoruz. Yine de hatırlatmak isteriz; yönetici olduğumuz 27 Aralık 2014 tarihinden bu yana takımımız 31 puan toplamış ve bunu yaparken teknik kadrosuna güvenmiş ve bir değişikliğe ihtiyaç duymadan istikrar yakalamıştır.  

GÜÇLERİNİ NEREDEN ALIYORLAR 
Buna mukabil “Becerikli” Osmanlıspor yönetimi, üç teknik direktör değiştirmiş,  mevcudu ile de yollarının ayrılacağı konuşulmaya başlanmıştır
Kurum hafızası olmayan, kökü eskilere dayanmayan gücünü sadece değiştirdiği ancak içselleştiremediği isimden ve belli kurumlardan alan kültürlerin bu değerlendirmeleri yapamıyor olmasını normal karşılıyoruz.  

ETİK VE AHLAK VURGUSU 
Asıl sağlıksız olan, gerginliğe yol açacak kişi ve kurumları suçlayıcı spor etik ve ahlakına aykırı açıklamalar ile spora siyaset bulaştırmaktır.  Bu tür açıklamaların artık olmaması dileği ile Osmanlıspor a bundan sonraki sportif yaşamında başarılar diliyoruz.  

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Spor Bakanlığından Gümüşhane'nin amatör spor kulüplerine destek

1 Spor Bakanlığından Gümüşhane'nin amatör spor kulüplerine destek

Gümüşhane'de kurumlararası halı saha turnuvasının şampiyonu Belediye oldu

2 Gümüşhane'de kurumlararası halı saha turnuvasının şampiyonu Belediye oldu

İstanbul'da lüks otelde terör operasyonu: 1 gözaltı

3 İstanbul'da lüks otelde terör operasyonu: 1 gözaltı