Milli İttifak İzmir adaylarını tanıttı

Milli İttifak İzmir de genel başkanların katılımıyla 1 inci bölge ve 2 nci bölge milletvekili adaylarını düzenlenen aday tanıtım toplantısında tanıttı.

Milli İttifak İzmir adaylarını tanıttı

Milli ittifak İzmir de, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Desitici ile Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ın katılımıyla 1 inci bölge ve 2 nci bölge milletvekili adaylarını İsmet İnönü Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında tanıttı. Fuar Lozan Kapısı nda partililer tarafından mehteran takımıyla karşılanan her iki genel başkana yoğun ilgi gösterildi. Partililer, Muhsin bozkurt, Mücahit Erbakan , Milli ittifak barajları yıkacak sloganları attı. 

Aday tanıtınım toplantısında ilk konuşmayı yapan ve partilileri Ey geçmişin yiğitleri selam sizlere, Ey geleceğin şehitleri selam sizlere sözleriyle selamlayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Desitici, Bizler hayırda ittifak ettik. Yıllardır her türlü yoklukla mücadele ettik, ama hep inandık, inancımızı hiç kaybetmedik. Biz biliyoruz ki zafer elbet inananların olacaktır. Bayrağımız adına, vatanımız adına, ihlas bilinciyle bir araya geldik. Ülkemizin bu kötü günlerinde ittifakımızın halkımız tarafından kabul göreceğini umut ediyoruz. Milli ittifakın öncülüğünde işçilerimizin canını, hakkını ve emeğini ön planda tutan bir iktidar kuracağız. Bakın bugün hala 1 Mayıs nerede kutlansın diye tartışılıyor. Sen iktidar olarak Soma da Ermenek te işçinin ölümüne engel olamıyorsan, işçinin hakkını emeğini vermiyorsan, 1 Mayıs ı ister Taksim de kutla, ister başka bir yerde. İktidarın görevi işçinin bayramını istediği yerde kutlamasına yardımcı olmaktır dedi. 

ARINÇ DOĞRU KONUŞUYOR, ANCAK UYGULAMA DA SIKINTILI 

Milli ittifakın iktidara yürüdüğünü ifade eden Destici şöyle devam etti: Bu iktidar yasakları kaldırılacağız diye geldi, ülkeyi yasaklar ülkesine dönüştürdü. Yolsuzlukla mücadele edeceğiz diye geldiler, yolsuzluk batağına saplandılar. Yoksullukla mücadele edeceğiz dediler, vatandaşı yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkum ettiler. Türkiye de 30 milyon vatandaşımız yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Sayın başbakan sen paralel yapıyı bırak. Milletin açlık sorununa çözüm bul çözüm sayın başbakan. Biz milletin yoksulluğuna milli ittifak olarak son vereceğiz. Biz ne söz verdiysek yaparız. Çünkü biz yapamayacağımız bir vaatte bulunmayız. Asgari ücreti 1500 TL yapacağız. Millete açlık sınırının altında maaş vermek o millete yapılan zülümdür zulüm. Biz bunu kabul etmiyoruz ve onların saltanatını yıkmaya geliyoruz. Baskı rejimi kuranlara sesleniyorum; kendinize itiraz edenleri tutuklayıp hapse attınız. Beni de tutuklasınlar, işte buradayız. Kimseden korkumuz yok. Kaynak nerede diye soruyorlar. Bakın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç diyor ki; Biz israf etmesek vergi almazdık. Kendisi hep doğru söyler ama uygulamada hala başarısız. İşte kaynak burada, kaynak var. Bu düşüncelerle çıktığımız yolda iktidara yürüyoruz.  

HERKESİN HAKKINI KORUMAK İÇİN GELİYORUZ 

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ise, Türkiye deki yolsuzlukları gidermek için ittifak kurduklarını belirterek, Bu toplantılar birleşmemizin besmelesi olacaktır. Biz herkesin ama herkesin hakkını savunmak için değil, hakkını korumak için geliyoruz. Bu topraklarda yaşayan her canlının hakkını korumak için geliyoruz. Hak namına yürüdüğümüz takdirde önümüzde hiçbir engel kalmayacaktır. Tarihimiz bunun örnekleri ile doludur dedi. 

İktidarın eğitim politikasını da eleştiren Kamalak şunları söyledi; Bugünkü milli eğitim ancak milli piyango kadar millidir. Böyle olmasaydı 10 yıl içinde 5 bakan ve bir o kadar da model değişir miydi? Çözüm ahlak ve maneviyata dayanan milletin özünü oluşturan bir eğitim sistemine geçmekle mümkündür.

HAK ADALET BUNUN NERESİNDE 

İşçilerin bayramını kutlayan, ancak kutlanacak bir bayramın kalmadığını işçilerin matem havasında yaşadığını vurgulayan Kamalak, 1 Mayıs İşçi Bayramı nı bayram olarak değil, matem olarak kutlamalıyız. İşçilerin hayatını zehir eden bir zihniyete karşı biz geliyoruz. Bakın hırsızı, yalancıyı, yolsuzluk yapanı kendi arkadaşına teslim etmek adalet midir? eğer mecliste yolsuzlukla ilgili bir komisyon kurulacaksa, bu komisyon yolsuzlukla suçlanan bakanların arkadaşlarından oluşmamalıdır. Biz hak ve adalete öylesine inanıyoruz ki, meclise izinsiz ve mazeretsiz gelmeyen vekilin maaşını kesip vatandaşa vereceğiz. Bir tarafta ak saraylar, villalar ama emekliye gelince 24 TL zam. Hak adalet bunun neresinde. Herkes bilsin ki Milli ittifakın iradesine dayanan devlet başa gelecek diye konuştu. Toplantı adayların genel başkanlarla sahnede çektirdikleri fotoğrafla sona erdi.


MİLLİ İTTİFAK IN İZMİR ADAYLARI:

İZMİR 1 - 1 AHMET GÜRHAN YÜKSEK / İŞ ADAMI
İZMİR 1 -2 TURHAN TUTUMLU YÜKSEK / AVUKAT
İZMİR 1 -3 EMİN GÖKTAŞ YÜKSEK / İŞ ADAMI
İZMİR 1 -4 SELÇUK KAVUŞAN YÜKSEK / REKLAMCI
İZMİR 1 -5 ZEMZEM YILDIZ ORTA / EV HANIMI
İZMİR 1 -6 CEMAL ARIKAN YÜKSEK / İKTİSATÇI
İZMİR 1 -7 SERKAN UYAR YÜKSEK / MÜHENDİS
İZMİR 1 -8 MÜMİN BAŞTÜRK YÜKSEK / SOSYOLOG
İZMİR 1 -9 MUSTAFA ESER ORTA / SERBEST
İZMİR 1 -10 MEHMET BOZBEY YÜKSEK / EMEKLİ
İZMİR 1 -11 CAVİT BABUR İLK / İŞADAMI
İZMİR 1 -12 MUSTAFA ÇAĞLAR YÜKSEK / TEKNİKER
İZMİR 1 -13 NAZİLE ŞANAL ORTA / EV HANIMI

İZMİR 2 -1 BAYRAM SAKARTEPE YÜKSEK / AVUKAT
İZMİR 2 -2 YAŞAR BİÇİNCİ YÜKSEK / MALİ MÜŞAVİR
İZMİR 2 -3 CENK KILIÇ ORTA / İŞADAMI
İZMİR 2 -4 ARİF GEMİCİ ORTA / İŞADAMI
İZMİR 2 -5 SUNA CANITEZ ORTA / EV HANIMI
İZMİR 2 -6 FAHRETDİN SAÇ İLK / ESNAF
İZMİR 2 -7 VEDAT KOLUKISA YÜKSEK / AVUKAT
İZMİR 2 -8 SEZAİ ÖZCAN YÜKSEK / KİMYAGER
İZMİR 2 -9 ORHAN YILDIRIM ORTA / TÜCCAR
İZMİR 2 -10 MENDERES BOZKURT YÜKSEK / ESNAF
İZMİR 2 -11 MURAT ZAHRAN İLK / TÜCCAR
İZMİR 2 -12 ALİ KOYUGÖLGE ORTA / REKLAMCI
İZMİR 2 -13 İMDAT SEDAT FİDAN YÜKSEK / LABORANTEN ÇOK OKUNANLAR

Yankaya bakalım mı bankaya?..

1 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

2 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Samsun'da hava nasıl olacak?

3 Samsun'da hava nasıl olacak?

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

4 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Otomobil koyun sürüsüne daldı

5 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

7 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

8 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Samsun Valisi Kaymak: Milletimizin gurur günü

9 Samsun Valisi Kaymak: Milletimizin gurur günü

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

10 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın