ŞEFFAFLIK ARAYIŞI

Denge Denetleme Ağı ilk halk toplantısını Samsun da gerçekleştirdi. DDA Koordinasyon Kurulu Üyesi Şakir Gürel, toplantının ardından Haber i ziyaret etti

ŞEFFAFLIK ARAYIŞI

Samsun a siyasi partilere seçim kampanyalarında yaptıkları harcamaları şeffaflaştırmaları için 10 gönüllü adımın önerildiği kampanya dahilinde ilk halk toplantısını gerçekleştirmek için gelen İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) Genel Başkanı Denge Denetleme Ağı (DDA )Koordinasyon Kurulu Üyesi Şakir Gürel, Haber Medya Grubu nun Borkonut Niş teki yeni çalışma ofislerini ziyaret etti.  Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun a yeni çalışma ofislerinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak, yürüttükleri kampanya hakkında bilgiler  verdi. 


ŞEFFAFLIK DAVETİ
Yasama, yürütme, yargı ve sivil toplumun yanında beşinci güç olarak medyanın da sorumlu olduğunu belirten Gürel, “Bizim sesimiz olmaya talip olanların bizi daha iyi tanımaları ve kendilerini tanıtmaları için paraya ihtiyaçları var. Biz de zaten bu kampanya ile neden para harcıyorsunuz diye sormuyoruz, bu paranın nereden geldiği ve nerelere harcandığıyla ilgili siyasi partileri ve adayları şeffaf olmaya davet ediyoruz. Siyasete giden para konuşulur olmadığı için, ne kadarının devletten, ne kadarının özel bağışlardan ve ne kadarının öz kaynaklardan geldiğini bilmiyoruz. Paralarını siyasete aktaranlar bunu siyaseti güçlendirmek için yapıyorlarsa çok güzel. Peki ya bu desteğin karşılığında bazı beklentileri varsa? Onların beklentileri, Meclise gidenlerin gözünde biz vatandaşların dertlerinden önce geliyorsa?  bütün bu soruları sormaya başlamak için bir araya geldik. Samsun’un ardından Adana, Diyarbakır, İzmir, Bursa ve Erzurum illerinde de halk toplantıları gerçekleştireceğiz. Kampanya dahilinde, bu toplantılardan çıkan sonuçlar ve bu 10 adım; siyasi partilerin il teşkilatları ile paylaşılarak  taleplerin takipçisi olunacak dedi.

Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette Gürel e  Denge ve Denetleme Ağı Projesi Görevlisi Tuba Özgel eşlik etti.

Nevin AYDOĞAN



EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

1 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

2 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

3 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

4 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

5 Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

6 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

7 Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı