Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ŞEFFAFLIK ARAYIŞI

Denge Denetleme Ağı ilk halk toplantısını Samsun da gerçekleştirdi. DDA Koordinasyon Kurulu Üyesi Şakir Gürel, toplantının ardından Haber i ziyaret etti

ŞEFFAFLIK ARAYIŞI

Samsun a siyasi partilere seçim kampanyalarında yaptıkları harcamaları şeffaflaştırmaları için 10 gönüllü adımın önerildiği kampanya dahilinde ilk halk toplantısını gerçekleştirmek için gelen İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) Genel Başkanı Denge Denetleme Ağı (DDA )Koordinasyon Kurulu Üyesi Şakir Gürel, Haber Medya Grubu nun Borkonut Niş teki yeni çalışma ofislerini ziyaret etti.  Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun a yeni çalışma ofislerinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak, yürüttükleri kampanya hakkında bilgiler  verdi. 


ŞEFFAFLIK DAVETİ
Yasama, yürütme, yargı ve sivil toplumun yanında beşinci güç olarak medyanın da sorumlu olduğunu belirten Gürel, “Bizim sesimiz olmaya talip olanların bizi daha iyi tanımaları ve kendilerini tanıtmaları için paraya ihtiyaçları var. Biz de zaten bu kampanya ile neden para harcıyorsunuz diye sormuyoruz, bu paranın nereden geldiği ve nerelere harcandığıyla ilgili siyasi partileri ve adayları şeffaf olmaya davet ediyoruz. Siyasete giden para konuşulur olmadığı için, ne kadarının devletten, ne kadarının özel bağışlardan ve ne kadarının öz kaynaklardan geldiğini bilmiyoruz. Paralarını siyasete aktaranlar bunu siyaseti güçlendirmek için yapıyorlarsa çok güzel. Peki ya bu desteğin karşılığında bazı beklentileri varsa? Onların beklentileri, Meclise gidenlerin gözünde biz vatandaşların dertlerinden önce geliyorsa?  bütün bu soruları sormaya başlamak için bir araya geldik. Samsun’un ardından Adana, Diyarbakır, İzmir, Bursa ve Erzurum illerinde de halk toplantıları gerçekleştireceğiz. Kampanya dahilinde, bu toplantılardan çıkan sonuçlar ve bu 10 adım; siyasi partilerin il teşkilatları ile paylaşılarak  taleplerin takipçisi olunacak dedi.

Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette Gürel e  Denge ve Denetleme Ağı Projesi Görevlisi Tuba Özgel eşlik etti.

Nevin AYDOĞANEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda parkta cinayet

1 Samsun Haber: Samsun'da parkta cinayet!

Samsunspor Samsunda dev zirve

2 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

3 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

4 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

5 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

6 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

7 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza

Samsun Haber Samsunda silahlı saldırı 1 yaralı

8 Samsun Haber: Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

 Parkta oturan genci tüfekle öldürene 13 yıl hapis

9 Parkta oturan genci tüfekle öldürene 13 yıl hapis

Rahat bırakın

10 Rahat bırakın!..