ŞEFFAFLIK ARAYIŞI

Denge Denetleme Ağı ilk halk toplantısını Samsun da gerçekleştirdi. DDA Koordinasyon Kurulu Üyesi Şakir Gürel, toplantının ardından Haber i ziyaret etti

ŞEFFAFLIK ARAYIŞI

Samsun a siyasi partilere seçim kampanyalarında yaptıkları harcamaları şeffaflaştırmaları için 10 gönüllü adımın önerildiği kampanya dahilinde ilk halk toplantısını gerçekleştirmek için gelen İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) Genel Başkanı Denge Denetleme Ağı (DDA )Koordinasyon Kurulu Üyesi Şakir Gürel, Haber Medya Grubu nun Borkonut Niş teki yeni çalışma ofislerini ziyaret etti.  Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun a yeni çalışma ofislerinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak, yürüttükleri kampanya hakkında bilgiler  verdi. 


ŞEFFAFLIK DAVETİ
Yasama, yürütme, yargı ve sivil toplumun yanında beşinci güç olarak medyanın da sorumlu olduğunu belirten Gürel, “Bizim sesimiz olmaya talip olanların bizi daha iyi tanımaları ve kendilerini tanıtmaları için paraya ihtiyaçları var. Biz de zaten bu kampanya ile neden para harcıyorsunuz diye sormuyoruz, bu paranın nereden geldiği ve nerelere harcandığıyla ilgili siyasi partileri ve adayları şeffaf olmaya davet ediyoruz. Siyasete giden para konuşulur olmadığı için, ne kadarının devletten, ne kadarının özel bağışlardan ve ne kadarının öz kaynaklardan geldiğini bilmiyoruz. Paralarını siyasete aktaranlar bunu siyaseti güçlendirmek için yapıyorlarsa çok güzel. Peki ya bu desteğin karşılığında bazı beklentileri varsa? Onların beklentileri, Meclise gidenlerin gözünde biz vatandaşların dertlerinden önce geliyorsa?  bütün bu soruları sormaya başlamak için bir araya geldik. Samsun’un ardından Adana, Diyarbakır, İzmir, Bursa ve Erzurum illerinde de halk toplantıları gerçekleştireceğiz. Kampanya dahilinde, bu toplantılardan çıkan sonuçlar ve bu 10 adım; siyasi partilerin il teşkilatları ile paylaşılarak  taleplerin takipçisi olunacak dedi.

Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette Gürel e  Denge ve Denetleme Ağı Projesi Görevlisi Tuba Özgel eşlik etti.

Nevin AYDOĞANEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da alkollü mekan yandı

1 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

2 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

3 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

8 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı