Türk Ocakları yeni binasında

Türk Ocakları Samsun Şubesi, 28 yıldır hizmet verdiği Seyyid Kutbiddin Mezarlığı nın yanındaki binadan Anakent İşmerkezi ndeki yeni yerine taşındı. Yeni hizmet binası törenle açıldı

Türk Ocakları yeni binasında

 

Türk Ocakları Samsun Şubesi, İlkadım ilçesi 100. Yıl Bulvarı Seyyid Kutbiddin Türbesi yanındaki eski binası yıkılacağı için Anakent İş Merkezi ndeki yeni yerine taşındı. MHP Atakum İlçe Teşkilatı üyeleri, Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkanı Kaya Tuncer Çağlayan’a Osmanlı tuğralı bir tablo hediye etti. Açılışa katılanlardan bazıları Türkçülüğün simgesi olan demircilik mesleğini anmak için demir dövdü. 

SAMSUN A KATKI SAĞLAYACAK
3 Mayıs Türkçülük Günü nde yeni binalarının açılışını yaptıklarını belirten Kaya Tuncer Çağlayan, “Bizler sonradan doğmuş, sonradan olmuş yapay, suni bir millet değiliz. Türk milleti insanlık tarihi kadar eski ve köklü bir mazisi olan ve geleceğe de insanlığın devam ettiği noktaya kadar damgasını vuracak iradeye sahip olan bir milletiz. Türk milletinin önderi olacak, kanaat lideri olacak, siyasi lideri olacak, bürokratı olacak, akademisyeni olacak olan Türkçü gençlerin yetiştiği Türk Ocakları, 103 yıldır bu millete hizmet vermektedir. Samsun şubemiz 1913’ de açılmıştır. Şubemiz 28 yıldır Seyyid Kutbiddin Türbesi yanında hizmet veriyordu. Samsun Büyükşehir Belediyesi nin aldığı karar doğrultusunda o bölgenin yıkılması kaçınılmaz oldu. Bize Seyyid Kutbiddin Mezarlığı nın tarihi mezarlıkla birlikte şehre kazandırılacağı gerekçesiyle bunun yapılacağı söylendi. Biz de bunun Samsun’a bir katkı sağlayacağını belirtip saygıyla karşıladık. Bizde Samsun Büyükşehir Belediyesi nden rica ederek, burayı ihaleye çıkartarak kiraladık. Burası zaten milliyetçi camianın yabancı olduğu bir yer değil. Gönüldaşlarımız burayı bulmakta zorlanmayacaklar” şeklinde konuştu. 
Konuşmanın ardından söz alan Prof. Dr. Davut Albayrak, 21. Yüzyılda Türkçülüğü Yeniden Sunmak adlı konferans verdi.


Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkunç ölüm!

1 Samsun'da korkunç ölüm!

 Samsun'a turist çekecek proje

2 Samsun'a turist çekecek proje

Benimle birlikte kulübede oturur

3 Benimle birlikte kulübede oturur

Kendisi istemiş

4 Kendisi istemiş

Tavukçulukta kafalar karıştı

5 Tavukçulukta kafalar karıştı

Askeri üsse saldırı: 41 ölü

6 Askeri üsse saldırı: 41 ölü

Engin İpekoğlu: 'Daha da iyi olacaktır'

7 Engin İpekoğlu: 'Daha da iyi olacaktır'

Fındıkta bakım zamanı

8 Fındıkta bakım zamanı

3 kafadarın intihar şovu alış veriş merkezini savaş alanına çevirdi

9 3 kafadarın intihar şovu alış veriş merkezini savaş alanına çevirdi

 AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Fedakrca hizmet ediyorlar'

10 AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Fedakârca hizmet ediyorlar'