Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Türk Ocakları yeni binasında

Türk Ocakları Samsun Şubesi, 28 yıldır hizmet verdiği Seyyid Kutbiddin Mezarlığı nın yanındaki binadan Anakent İşmerkezi ndeki yeni yerine taşındı. Yeni hizmet binası törenle açıldı

Türk Ocakları yeni binasında

 

Türk Ocakları Samsun Şubesi, İlkadım ilçesi 100. Yıl Bulvarı Seyyid Kutbiddin Türbesi yanındaki eski binası yıkılacağı için Anakent İş Merkezi ndeki yeni yerine taşındı. MHP Atakum İlçe Teşkilatı üyeleri, Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkanı Kaya Tuncer Çağlayan’a Osmanlı tuğralı bir tablo hediye etti. Açılışa katılanlardan bazıları Türkçülüğün simgesi olan demircilik mesleğini anmak için demir dövdü. 

SAMSUN A KATKI SAĞLAYACAK
3 Mayıs Türkçülük Günü nde yeni binalarının açılışını yaptıklarını belirten Kaya Tuncer Çağlayan, “Bizler sonradan doğmuş, sonradan olmuş yapay, suni bir millet değiliz. Türk milleti insanlık tarihi kadar eski ve köklü bir mazisi olan ve geleceğe de insanlığın devam ettiği noktaya kadar damgasını vuracak iradeye sahip olan bir milletiz. Türk milletinin önderi olacak, kanaat lideri olacak, siyasi lideri olacak, bürokratı olacak, akademisyeni olacak olan Türkçü gençlerin yetiştiği Türk Ocakları, 103 yıldır bu millete hizmet vermektedir. Samsun şubemiz 1913’ de açılmıştır. Şubemiz 28 yıldır Seyyid Kutbiddin Türbesi yanında hizmet veriyordu. Samsun Büyükşehir Belediyesi nin aldığı karar doğrultusunda o bölgenin yıkılması kaçınılmaz oldu. Bize Seyyid Kutbiddin Mezarlığı nın tarihi mezarlıkla birlikte şehre kazandırılacağı gerekçesiyle bunun yapılacağı söylendi. Biz de bunun Samsun’a bir katkı sağlayacağını belirtip saygıyla karşıladık. Bizde Samsun Büyükşehir Belediyesi nden rica ederek, burayı ihaleye çıkartarak kiraladık. Burası zaten milliyetçi camianın yabancı olduğu bir yer değil. Gönüldaşlarımız burayı bulmakta zorlanmayacaklar” şeklinde konuştu. 
Konuşmanın ardından söz alan Prof. Dr. Davut Albayrak, 21. Yüzyılda Türkçülüğü Yeniden Sunmak adlı konferans verdi.


Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki başarıya devlet takdiri

1 Samsun'daki başarıya devlet takdiri

Balık hafızası

2 Balık hafızası...

Samsundaki kayıp şahsın cesedi bulundu

3 Samsun'daki kayıp şahsın cesedi bulundu

Samsuna 2,13 milyarlık yatırım

4 Samsun'a 2,13 milyarlık yatırım

AK Partili kadınlar sahaya indi

5 AK Partili kadınlar sahaya indi

Kayseri polisi uyuşturucuya geçit vermiyor

6 Kayseri polisi uyuşturucuya geçit vermiyor

Adanaspor, Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdürüyor

7 Adanaspor, Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdürüyor

Kaçan kızlarını canlı bomba diye ihbar ettiler

8 Kaçan kızlarını 'canlı bomba' diye ihbar ettiler

Konya merkezli FETÖ operasyonu 73 gözaltı kararı

9 Konya merkezli FETÖ operasyonu: 73 gözaltı kararı

Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu toplandı

10 Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu toplandı