Trafik haftası başlıyor

Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri 5 Mayıs 2015 Salı günü saat 14.00 te Cumhuriyet Meydanı nda bir dizi etkinlikle başlayacak

Trafik haftası başlıyor

Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından Trafik Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlenecek. 
Samsun Emniyet Müdürlüğü nden yapılan açıklamada, trafik güvenliğinin sağlanabilmesi ve devam ettirilmesi amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü Karayolu Trafik Güvenliği Günü , bu günü takip eden haftanın ise Karayolu Trafik Haftası olarak kabul edildiği hatırlatıldı. 

KAZADA İNSAN UNSURU ÖNDE
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Bilindiği gibi trafik konusunu güne, haftaya sığdırmak mümkün değildir. Çünkü trafik, dünyada olduğu gibi ülkemizde giderek büyüyen bir sorun haline gelmiştir. Trafikte en önemli unsur insandır. İnsanın sürücü ve yaya olarak hareketleri trafik sorununun hemen tamamını teşkil eder. Yol, araç ve yollara çıkan hayvanlarda trafiğin bir parçası ama, sonuçta yolun durumuna araca ve yol güvenliğine azami dikkati gösterecek sürücüler trafiği belirleyici faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Her yıl düzenlenen trafik haftasının amacı, her yaştaki vatandaşlarımızın dikkatini trafik konusu üzerine çekerek bu konuda daha duyarlı toplum oluşturmaktır. Çağımızda gelişen teknoloji, hızlı haberleşme ve alt yapı eksikliği insanların zevklerine ve rahatlıklara düşkünlüğü, trafik konusunda yeterli bilgiye sahip olmamaları trafik sorunlarını beraberinde getirmiştir. Ülkemizin en güzel köşelerinden biri olan ilimizden geçen sahil şeridinin Karadeniz i İç Anadolu ya bağlaması bizleri trafik konusunda daha duyarlı ve dikkatli olmaya sevk etmektedir. Günde ortalama 50 bine yakın aracın geçiş yaptığı ilimiz karayollarında zaman zaman üzücü kazalar meydana gelmektedir. Trafik kazalarını tamamen önlemek mümkün değildir. Ancak bu kazaları sayıları ve sonuçları itibarı ile en alt seviyeye indirmek biz insanların elindedir. Meydana gelen kazaların sebeplerine bakıldığında insan unsurunun ön plana çıktığı görülmektedir. Kazaları azaltmak ve etkin denetim yapmak üzere trafik birimlerimiz özveriyle çalışmalarını sürdürmektedir. Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri ilimizde 5 Mayıs 2015 Salı günü saat 14.00 te Cumhuriyet Meydanı nda haftanın açılış konuşmaları, trafik konulu yapılan resim, şiir, kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve stant açılışı yapılacaktır. Trafik Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan törene ve trafik standına tüm Samsun halkını bekliyor, bütün vatandaşlarımızın Karayolu Trafik Güvenliği Haftası nı kutluyoruz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da ahır yangını

1 Adana'da ahır yangını

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

2 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

3 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'