STK lar velinimet

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kurumlar ve STK larla birlikte Samsun uz, bu şehri birlikte ileriye taşıyacağız derken; AK Parti Milletvekili Adayı Yılmaz Nocaoğlu, STK lar şehrin velinimetidir ifadelerini kullandı

STK lar velinimet

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Salıpazarı İlçesi Cevizli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. AK Parti Milletvekili Adayları Av. Yılmaz Hocaoğlu ile Kamuran Özden, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Canik Müteahhitler Derneği Başkanı Cemal Semiz in de yer aldığı kahvaltıda dernek yöneticileri ile sohbet eden Başkan Genç, Samsun un dinamiklerini oluşturan kişi, kurum ve kuruluşların bu şehre karşı sorumluluğunun büyük olduğunu söyledi.

ETLE TIRNAK OLMALIYIZ
Başkan Genç, Şehri oluşturan yollar, binalar değildir. Şehri oluşturan ve güçlü kılan kesinlikle insanlardır. Bir şehrin insanları, yöneticileri, kurumları, kuruluşları, yani dinamikleri ne kadar güçlü olursa o şehir o kadar güçlü olur. 2023, 2053 ve 2071 yolunda Samsun un dinamikleri olarak etle tırnak gibi birlik olmalıyız, güçlü olmalıyız. Çünkü birlikten kuvvet doğar. Biz birlikte Samsun u oluşturuyoruz. Yani birlikte Samsun uz. Dolayısıyla bu şehri birlikte ileriye taşıyacağız. Biz ne kadar birlik-beraberlik içerisinde olursak şehrimizi o kadar daha ileriye taşırız dedi.

SAMSUN İÇİN ZENGİNLİK
Samsun un kozmopolit bir yapıya sahip olduğunu belirten Genç, Samsun tarihte ikinci İstanbul du. Şimdi ise kozmopolit yapısıyla İstanbul a benziyor. Şehrimizde hemen hemen her memleketimizden insanlarımız var. Bunu Samsun için avantaja dönüştürmeliyiz. Çünkü bu Samsun için bir zenginliktir. Bunun ötesinde AK Parti hükümeti Türkiye miz için olduğu kadar Samsun için de bir şanstır. Bu şansı iyi değerlendirerek inşallah hep birlikte çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlayacağız. Bunun için yapılması gereken tek şey seni beni bir kenara bırakarak birlik olmaktır diye konuştu.

STK LARLA ÇALIŞACAĞIZ
AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Av. Yılmaz Hocaoğlu da Samsun da sivil toplum kuruluşları ile siyasetçilerin el ele olmasının güce güç katacağını ifade ederek, Bu şehir için en büyük projemiz Samsun için STK larla birlikte çalışmaktır. Seçildiğimiz takdirde Samsun için insanlarımızla aynı duyguları paylaşıp STK lar, odalar, borsalar, sendikalar, vakıflar, dernekler ve gönüllü kuruluşlarla Samsun için birlikte çalışmak istiyoruz. Bu şehir için en büyük projemiz Samsun için STK larla birlikte çalışmaktır dedi.

ŞEHRİN VELİNİMETİ
Sendikalarla, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek, birlikte yürüyerek proje üreteceklerini dile getiren Hocaoğlu, Kentimizin kanaat önderleri ve gündem belirleyicisi konumundaki STK lar ne kadar güç birliği içerisinde olursa etkinlik katsayımız da o derece artacaktır. Samsun da ki sivil toplum kuruluşları, ilin ortak yüreği ve ortak aklı olmuşlardır. Ben STK lara her zaman ilin en büyük kazanımları olarak bakmaktayım. Şehrin adeta veli nimetleridir diye konuştu.

ORTAK AKIL
STK ların yol gösterici konumunda olduğuna işaret eden Hocaoğlu, STK larımız toplumsal sorunları sadece seslendirmiyor, beraberinde çözüm önerileri de sunarak, ortak aklı öneriyor. Yani istişare yapıyor. Yeni Türkiye de Büyük Samsun u inşa etmek için STK larla birlik ve beraberlik içerisinde istişarelerde bulunacağız. Milletvekili seçilmem halinde toplumun ortak değeri olan sivil toplum kuruluşlarımızın Meclis teki sesi olacağım şeklinde konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

3 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

Samsunspor'dan taraftara çağrı

4 Samsunspor'dan taraftara çağrı

Samsunspor'da düşmeme hesapları

5 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

6 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

7 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

8 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Husumetlisini vurdu

9 Husumetlisini vurdu

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

10 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama