Bekir Bozdağ: CHP, DHKP-C ve sol örgütlerle kol kola geziyor.

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP, DHKP-C ve sol örgütlerle kol kola geziyor. dedi.

Bekir Bozdağ: CHP, DHKP-C ve sol örgütlerle kol kola geziyor.

 Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 1 Mayıs gösterileri sırasında Beşiktaş ta gözaltına alınan eylemcilerin emniyete götürüldüğü otobüse binmek isteyen CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun polis otobüsüne yumruk atarak camını kırmasını kınadığını belirterek, Biz buradan milletimize hep söylüyoruz. Bunlara bakın kimlerle, kol kola gezdiğini görün. DHKP-C kol kola, başka sol terör örgütleri ile kol kola, yeri geldiği zaman terör örgütü ile kol kola eylem yapacaklar, ondan sonra da bu milletten biz sizin hakkınızı, hukukunuzu savunuyoruz diye oy isteyecekler” dedi.
Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 7 Haziran seçimleri öncesinde geldiği Yozgat’ın Sorgun ilçesinde esnafı ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi. Bozdağ, esnaf ziyareti sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Mayıs gösterileri sırasında Beşiktaş’ta gözaltına alınan eylemcilerin emniyete götürüldüğü otobüse binmek isteyen CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun polis otobüsüne yumruk atarak camını kırması olayını kınadı. Yapılan olayın kabul edilemez olduğunu vurgulayan Bozdağ, “Bir milletvekili, bir milletvekili adayı, bir siyasetçi, rekal siyaset yapan birisi öncelikle kanunlara kendi uymalıdır. Devletin güvenlik birimlerine kendi görevlerinden dolayı saygı duymalıdır. Ama maalesef terör örgütü üyeleri gibi teröristlerin yaptığı saldırı gibi rekal siyaset yapanlar, milletvekili adayları, milletvekilleri, polis aracını taşlar. Polislere hakaret ve küfür yaparlarsa bu onların kendi seviyelerini gösterir. Biz buradan milletimize hep söylüyoruz. Bunlara bakın kimlerle, kol kola gezdiğini görün.
DHKP-C kol kola, başka sol terör örgütleri ile kol kola, yeri geldiği zaman terör örgütü ile kol kola eylem yapacaklar, ondan sonra da bu milletten biz sizin hakkınızı, hukukunuzu savunuyoruz diye oy isteyecekler. Onun için ben buradan aziz milletimize sesleniyorum. Bunların zihniyeti bu. Hani fikri neyse dervişin zikri de odur derler ya. Bunların fikri bu. Onun için polise hakaret ediyorlar. Sadece o değil. Gezi olaylarında hatırlarsanız. CHP’li milletvekilleri polislere sinkaflık küfürler yaptılar. Ağır hakaretler yaptılar. Bunları bu millet iyi görüyor.
İyi biliyor. Ben onun için onlara diyorum ki siz eğer bu milletten oy almak istiyorsanız teröristler ile aranıza mesafe koyacaksınız. Teröristlerle kol kola değil, onların karşısında milletin yanında, milletle kol kola olacaksınız. Zaten o DHKP-C terör örgütü, diğer terör örgütleri oylarını zaten size veriyorlar. Bir işe yarasaydı sizi iktidara taşırlardı. Belli ki onlar sizi iktidara taşıyamayacaklar, şiddetle, terörle bu iş olmaz. Milletle olur. Millette kimin ne yaptığını görüyor. Ben onun için de onların yaptığı bu şiddeti, bu taşkınlığı, bu vandanlığı, milletimizin sandıkta cezalandıracağını yürekten inanıyorum. Tabi hukukta, bu hukuksuzluğu yapanlarla ilgili gerekeni elbette yapmalıdır” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

2 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

3 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

4 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

5 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'da intihar girişimi!

6 Samsun'da intihar girişimi!

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

7 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

8 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

9 Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

Samsun'da film gibi operasyon! 84 gün sonra yakalandı

10 Samsun'da film gibi operasyon! 84 gün sonra yakalandı