Arap Medyası 20 Mayıs’ta Ordu’da

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 20 Mayıs tarihinde Arap dünyasının önde gelen medya kuruluş temsilci ve muhabirlerinin Ordu’yu geleceğini belirtti.

Arap Medyası 20 Mayıs’ta Ordu’da

Vali Balkanlıoğlu, Ordu’da turizm hareketliliği sağlamak, şehrin turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla başlattıkları tanıtım faaliyetlerinin artarak devam ettiğini söyledi. Bu amaçla ulusal TV’lerde tanıtımlara ağırlık verildiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi’nin Arap turizminden pay almak için harekete geçtiklerini kaydetti. Doğu Karadeniz Bölgesi’ne gelen Arap turist sayısının her geçen yıl arttığını belirten Vali Balkanlıoğlu, bölgeye yılda 260 bini aşkın arap turistin geldiğini vurguladı.

Bu amaçla Arap dünyasında Ordu’yu tanıtmak amacıyla harekete geçtiklerini belirten Vali Balkanlıoğlu, “Karadeniz Bölgesi’ne en fazla turist gönderen Arap aleminin en meşhur gazete ve televizyonlarının temsilcilerinden oluşan 29 kadar gazeteci 20 Mayıs’ta bizim konuğumuz olacak. Arap alemine inşallah Ordu’yu ve Türkiye’yi tanıtıp, lanse edeceğiz. Ordu’yu turizme kazandırmak istiyoruz” dedi.

ORDU ARAP BASININDA

Bu arada Ordu, Suudi Arabistan’da yayınlanan MakkahNews Gazetesi ve Dergisi ile Tunus’ta yayın yapan Tunusian9 Gazetesi ve İnternet Sitesi’nde yer aldı. Suudi Arabistanlı iş adamı ve Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’un ticari danışmanlarından olan Ahmet Salih Halebi, Suudi Arabistan’da yayınlanan MakkahNews gazetesi ve dergisinde yayınladığı “Fındık ve Güzellik Şehri: Ordu” başlıklı makalesinde Ordu’yu tanıttı.

Makalesinde, Ordu’nun dağları, tepeleri, kıyıları, gölleri ve şelaleleriyle vizyona sahip bir il olduğunu ifade eden Ahmet Salih Halebi, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun Ordu’yu Arap ve diğer turistler için cazibe merkezi haline getirdiğini dile getirdi.

Tunus’ta yayınlanan Tunusian9 gazetesi ve internet sitesinde yer alan haberde ise Ordu’nun cazibe, güzellik, medeniyet, asalet, doğallık ve çağdaşlık yönüyle kuzeyin atan kalbi olduğu ifade edildi. Ordu’nun esas itibariyle tabii ve modern çehresiyle de büyüleyici bir şehir olduğu vurgulanan haberde, önümüzdeki günlerde iş adamlarının ve Arap yatırımcıların en büyük toplantılarını Ordu’da yapacakları belirtiliyor.

ArapEN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

2 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

3 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

4 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

5 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'da intihar girişimi!

6 Samsun'da intihar girişimi!

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

7 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

8 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

9 Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

Ladik Gölü kurtulacak

10 Ladik Gölü kurtulacak