Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez: O aracı iade edeceğim

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kamuoyunda tartışmalara yol açan 1 milyonluk makam aracı iddiaları konusunda açıklamada bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez: O aracı iade edeceğim

Diyanet: Vakfın değil devletin parasıyla alındı
Bakanlar Kurulu sadece kurumlara belli bir birimin üzerinden araç alınacaksa izin veriyor. O izni valiliklere de veriyor. Araç talebi bizden geldi. Mevcut araçla yürümek mümkün görünmüyordu. Edep el vermediği için daha önce konuşmadım.

Eğer siz bir algı operasyonuyla Diyanet İşleri Başkanı nı itibarsızlaştırmaya karar vermişseniz, o takdirde sadece Türkiye de değil Diyanet in hizmet götürdüğü bütün noktalarda bu adımı atıyorsunuz. Bu haberler yayınlandığı zaman Diyanet İşleri Başkanı o araca binmemiş daha. Bunu gördüğüm an benim için o araç bir mezara dönüştü. Ben bir gün dahi o araca binmedim. Bu sarık leke kabul etmez. Bir nokta leke kabul etmez.
Ben ibret-i alem için o aracı iade edeceğim.

BEDDUA DEĞİL MÜBAHALE OLDUĞUNU SÖYLEMEM İSTENDİ
Görmez, kendisinden Fethullah Gülen in yaptığı bedduanın beddua olmadığına dair bir açıklama yapmasını isteyenlere, Benim bunu söylemem için cahil olmam lazım diyerek cevap verdiğini anlattı.

Onlarca defa bu taleple Diyanet İşleri Başkanlığı na gelindiğini ve beddua olmadığını mübahele olduğunun söylemesi istendiğini kaydeden Görmez, Mübahele ile ilgisi yok. Hz. Peygamber ile Necranlı Hristiyanlar arasında mübahele dediğimiz bir hadise yaşanmıştır. Onu buraya uyarlamak istediler. Dedim ki Bakın Peygamber Aleyhisselamın 70 sahabeyi katleden insanlar için okuduğu bedduadır bu, benden böyle bir şey istemeyin . Diyanet i yanlarına almak istediler, olmaz dedim. Sonra ne oldu? Bunun üzerine dediler ki Bu Diyanet İşleri Başkanı Şii dir. Mut a nikahına fetva veriyor . Bütün bunlarda bağrımıza taş bastık diye konuştu. Diyanet e karşı bir itibarsızlaştırma politikası başlatıldığını kaydeden Görmez, Bu kardeşlerimiz kendilerini şöyle inandırmak istediler; Bizim verdiğimiz mücadele ahlak ve fazilet mücadelesi ama ahlak ve fazilet mücadelesi yalan üzerinden verilmez değerlendirmesinde bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dağa evet yazdılar

1 Samsun'da dağa 'evet' yazdılar

Karadenizde amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

2 Karadeniz'de amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

Çiftlik Caddesinde hayatı durduran an

3 Çiftlik Caddesi'nde hayatı durduran an

Samsunda bugün okullar tatil mi edildi

4 Samsun'da bugün okullar tatil mi edildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Onlar teröristlerin dostu

6 Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: 'Onlar teröristlerin dostu'

Kehanete bakın

7 Kehanete bakın!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

BAŞKAN SÖZ VERDİ

9 BAŞKAN SÖZ VERDİ

Muhteşem manzara

10 Muhteşem manzara