Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

“Bu Benim Eserim” Projesinin Samsun Bölge Sergisi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğinde ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen “Bu Benim Eserim” projesinin Samsun Bölge Sergisi açıldı.

“Bu Benim Eserim” Projesinin Samsun Bölge Sergisi Açıldı

İlköğretim öğrencilerinin matematik ve fen bilimleri kapsamındaki projelerinin yer aldığı ‘10. Bu Benim Eserim’ projesinin Samsun Bölge Sergisi’nin Atakum Grand Amisos Otel’deki açılışına TÜBİTAK Bölge Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan İçbudak, Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Yetik, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Peker, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Samsun, Giresun, Ordu, Tokat, Amasya, Sinop ve Kastamonu’dan ilköğretim öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı sergide bin 64 proje bölge çalışma grubunca incelenerek 250 proje seçildi. Bu projeler TÜBİTAK Bilim Kurulu’nca incelendi ve 50 projeye indirildi.

Sergide Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Yetik’in teşekkür konuşmasından sonra kürsüye çıkarak sergi hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Peker, “Ülkemizin insan yetiştirme kapasitesini güçlendirmek, bunun için ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak, ülke genelinde bilimsel amaçlı etkinliklere ilgiyi, katılımı arttırmak, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek için böyle bir çalışma yapıyoruz. Projedeki hedefimiz, 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak, temel bilimler olan matematik ve fen bilimleri alanlarında üreticiliğe teşvik etmek, öğrencilerin gizli kalmış yeteneklerinin desteklenerek geliştirilmesine ortam hazırlamak, öğrencilerin çalışmalarında bilimsel düşünce, yöntem ve teknikleri kullanarak bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamak ve ülkenin geleceğini yönlendirecek, bilimsel alanlarda özgün ve farklı düşünceler ortaya koyabilen, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda Samsun Bölge Sergisi’nde Samsun, Giresun, Ordu, Tokat, Amasya, Sinop ve Kastamonu illerinden bin 64 proje bölge çalışma grubunca incelenerek 250 proje seçildi. Bu projeler TÜBİTAK Bilim Kurulu’nca incelenerek 50 projeye indirildi. Bu projeler Samsun Bölge Sergisi’ne davet edildi. 7 ilden davet edilen bu 50 projemiz burada 5-6 Mayıs tarihlerinde sergilenecek ve matematikten 3, Fen bilimlerinden de 3 eser olmak üzere toplam 6 proje 2-4 Haziran tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye finaline katılma hakkı kazanacak” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin yaptıkları eserler gezildi ve öğrenciler eserleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

“Bu

“BuEN ÇOK OKUNANLAR

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

1 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda şehitliğe saldırı

2 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

3 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

4 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

5 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

6 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

7 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

YANLIŞLIKLAR

8 YANLIŞLIKLAR...

Samsunda fuhuş operasyonu 2 gözaltı

9 Samsun'da fuhuş operasyonu: 2 gözaltı

Samsun Limanının tarihi yazılacak

10 Samsun Limanı'nın tarihi yazılacak