Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

BU TÜR PROJELER, TÜRKİYE NİN İTİBARINI ARTIRIYOR

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu-Giresun Havalimanı nın 22 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılacağını söyleyerek, Bu tür projeler, Türkiye nin itibarını artırıyor dedi.

 BU TÜR PROJELER, TÜRKİYE NİN İTİBARINI ARTIRIYOR

Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Ordu birinci sıra milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, seçim bölgesi olan Ordu’ya gitmek üzere uçakla İstanbul dan Samsun Havalimanı’na geldi. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, burada Samsun Valisi İbrahim Şahin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı. VİP salonunda bir süre dinlenen Kurtulmuş, basın mensuplarının sorularına da yanıt verdi. Ordu’da yapılan ve Türkiye’de deniz üzerine dolgu ile inşa edilen tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı ile ilgili bilgi veren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye nin içerisinde hemen hemen ulaşılmayan bir yer kalmadı. Iğdır’dan Batman’a kadar şimdi Yüksekova Havaalanı yapılıyor. İnşallah 22 Mayıs’ta Ordu-Giresun Havalimanı açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızla birlikte yapacağız. Bunlar Türkiye için fevkalade güzel şeyler. Geç kalınmış aslında işler. Keşke bunları Türkiye 20-30 sene evvel yapabilseydi. Ama bugün geldiğimiz seviye itibariyle çok önemlidir. İnşallah Türkiye de halkın çok rahat havayolu taşımacılığı ile her yere ulaştığı çok daha geniş ağların kurulduğu bir döneme doğru gidiyoruz dedi. 

Deniz üzerine dolgu yapılarak dünyanın en önemli havaalanlarından birisinin inşa edildiğini kaydeden Numan Kurtulmuş, Bu tür prestij projeleri ile Türkiye çok daha güçlü bir şekilde uluslararası alanda tanıtılmış oluyor. Türkiye nin ekonomik gelişmesine katkıda bulunulmuş oluyor. Türkiye bu projeler ile birlikte hem itibarını artırıyor hem ekonomik büyümesinin alt yapısını hızlandırmış oluyor. Böylece 2023 te dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi Türkiye olacaksa Türkiye’nin çok daha fazla havaalanına ihtiyacı var. Böylesine büyük projeler Türkiye’nin itibarını artıran projeler, Marmaray, 3 üncü köprü, 3 üncü havaalanı gibi, Ordu-Giresun havaalanı gibi şeklinde konuştu. 

28 Şubat sürecinde Türkiye’de çok sayıda havaalanlarının kapatıldığını belirten Kurtulmuş, Bu havaalanlarının niye kapatıldığını sonradan anlamak mümkün oluyor. Herhalde oradaki temel düşünce şu olsa gerek; halkın çok fazla birbirleriyle iç içe geçmesi, bölgelerin birbirleriyle yakınlaşmasını istemedikleri için bu havaalanlarının kapatılmış olduğunu tahmin ediyoruz. 28 Şubat’a ilişkin önemli bir detaydır diye konuştu. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, karayoluyla Ordu ya gitmek üzere Samsun dan ayrıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda parkta cinayet

1 Samsun Haber: Samsun'da parkta cinayet!

Samsun Haber Samsun Cezaevinde nefes kesen tatbikat

2 Samsun Haber: Samsun Cezaevi'nde nefes kesen tatbikat

Samsunspor Samsunda dev zirve

3 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

4 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Samsun Haber Samsunda silahlı saldırı 1 yaralı

5 Samsun Haber: Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

6 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

7 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

8 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

 Eğitim Araştırma Hastanesine yeni birimler katıldı

9 Eğitim Araştırma Hastanesine yeni birimler katıldı

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

10 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza