YABANCI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ İLKADIMDA

AB Comenıus Çok Taraflı Okul Ortaklıkları programının ‘SMARTHOME-Be Online For Our European Homes” başlıklı proje toplantısı kapsamında yabancı öğretmenler ve öğrenciler İlkadım ilçesinin konuğu oldular.

YABANCI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ İLKADIMDA

Comenius Avrupa Birliği Projesi kapsamında Almanya’nın Schwandorf şehrindeki Berufliche Oberscule Lisesi’nde 9-13 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleşen toplantıdan sonra; bu kez Samsun Anadolu Lisesi’nin ortakları İspanya, İtalya, Polonya, Finlandiya ve Almanya okullarının öğrenci ve öğretmenleri Samsun’a geldi.
İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz’ın da katıldığı, Samsun Anadolu Lisesi’nin 2013-2015 başvuru döneminde Avrupa’dan 5 ülkenin ortaklığı ile sürdürdüğü ‘SMARTHOME-Be Online For Our European Homes’ başlıklı Avrupa Birliği okul ortaklığı proje toplantısı tanıtımı, okul salonunda düzenlenen kahvaltı etkinliğiyle gerçekleştirildi.
Almanya, İtalya, Polonya, Finlandiya ve İspanya’dan 10 öğrenci ve 11 öğretmenin katıldığını belirten Samsun Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Hafta boyunca, proje çalışmalarının tamamlanmasının yanı sıra, şehrimizin kültürel ve tarihi zenginliklerinin de tanıtılacağı bir program düzenlenmiştir dedi.

“İKİLİ İLİŞKİLERİMİZİ DAHA DA PEKİŞTİRMİŞ OLACAĞIZ”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya yaptığı konuşmada, “Ülkemiz ile ülkeniz arasında ilişkilerimizi sürdürmekteyiz. İlimize gelişinizden gidişinize kadar ev sahipliği yapacağız. Bu güzel ikili ilişkilerimizi daha da pekleştirmiş olacağız. Aramızda olan Sayın Kaymakamımıza tekrar bizleri yalnız bırakmadıkları ve destekleri için teşekkür ederiz” diye konuştu.

“MİSAFİRPERVER OLDUĞUMUZU ANLATACAĞINIZA İNANIYORUM”
İlçe kaymakamı Turan Atlamaz ise öğretmen ve öğrencilere ülkemize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Proje ortakları ülkeler arasında gönül köprüsü kuracağız. Burada sizlere ev sahipliği yapmanın mutluluğunu sizlerle birlikte paylaşıyorum. Ülkenize döndüğünüz zaman bizim ne kadar misafirperver olduğumuzu anlatacağınıza inanıyorum. Burada yapacağınız çalışmalarınızda bizde kaymakamlık olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu tür projelerle ülke kültürlerinin buluşması, yaşatılması, kaynaşması sağlanmakta; öğrencilerin ve öğretmenlerin buluşması da ayrıca eğitimin, yabancı dillerin gelişmesine katkı sağlayacak olması çok önemlidir” ifadelerini kullandı.
Ülkeler arasında yaptıkları ziyaretlerinden birini de İlkadım ilçesinde gerçekleştiren yerli ve yabancı öğretmenler, Samsun’dan ve gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını, çevre illeri de gezdiklerini, güzel bulduklarını, burada yeni projelerle yol haritalarını çizeceklerini, daha sonra diğer ülkeleri de ziyaret ederek “Comenius Projesi” nin amacına ulaşmasını sağlayacaklarını belirttiler.
Program sonunda yabancı ülkelerin öğretmen ve öğrencilerine katılım sertifikası verildi, ardından okulun folklor ekibi kısa bir gösteri yaptı. Ayrıca günün anlamıyla ilgili yabancı öğretmen ve öğrencilerle birlikte pasta kesimi yapıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan üç transfer

1 Samsunspor'dan üç transfer

Efsaneler bir bir Samsunspor'a dönüyor

2 Efsaneler bir bir Samsunspor'a dönüyor

Samsunspor'da bu ikili tamam

3 Samsunspor'da bu ikili tamam

Samsunspor Kulübü'nden açıklama: 'Fırsatçılarla' alakamız yok

4 Samsunspor Kulübü'nden açıklama: 'Fırsatçılarla' alakamız yok

SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

5 SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

Samsun'un o ilçesine yeni hastane

6 Samsun'un o ilçesine yeni hastane

Samsunspor'da İldiz ve Yoldaş ön plana çıkıyor

7 Samsunspor'da İldiz ve Yoldaş ön plana çıkıyor

Samsunspor Basın Sözcüsü Çakır: 'Tahta sorunu yok'

8 Samsunspor Basın Sözcüsü Çakır: 'Tahta sorunu yok'

Samsun'da şiddetli sağanak! Yollar göle döndü

9 Samsun'da şiddetli sağanak! Yollar göle döndü

Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu

10 Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu