Ben o sarayda oturmam, 300 bin fakire ev veririm

Saadet Partisi ile seçim ittifakında bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, milli ittifak hükümeti döneminde israf etmeyeceklerini, saray yapmayacaklarını belirtirken, Ben o sarayda oturmam, 300 bin fakire ev vermeyi tercih ederim dedi.

 Ben o sarayda oturmam, 300 bin fakire ev veririm

Ankara nın Kazan İlçesi nde bir hayır kurumunun açtığı kermesi ziyaret eden Destici, esnafları da dolaştı. Kermeste kendisine sunulan ikramı geri çevirmeyen Destici, çıkışta 100 TL bağışta bulundu. Pazar yerini ziyaret eden Destici, alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti, şunları söyledi: Gerçekten hayat çok pahalı. Domatesin, patatesin fiyatı 5 lira, biberin, patlıcanın, kabağın 3 lira, elmanın fiyatı 4 lira 5 lira, kara dutun fiyarı 5 lira, çileğin fiyatı 6-7 lira. Yani gerçekten meyve sebze çok pahalı. Şimdi ben düşünüyorum, 949 Lira asgari ücret alan bir vatandaş, yani şu pazara gelse, diyelim ki 2 kilo patates alsa 10 lira, bir kilo patlıcan alsa., domates alsa etti mi sana 20 lira. Yani düşünün ki 50 Lira ya bir file dolmaz. Nomal bir alışveriş yapsa 100 lira giderki, 4 pazar yapsa 400 lira yapar geriye ne kaldı, 550 lira. Bu adam 500 Lira da ev kirası veriyorsa, etti 900 lira. Bu adam 50 liraya evine yakacak mı alsın, gaz faturasını mı ödesin, telefon faturası mı ödesin. Çocuğuna harçlık mı verksin, kitap mı alsın?

Milli İttifak hükümet döneminde israf etmeyeceklerini belirten Destici, Biz diyoruz ki Milli İttifak hükümeti döneminde israf etmeyeceğiz, Saray yapmayacağız bunları halıkımıza vereceğiz. Bakın biz diyoruz ki milli ittifak olarak her yıl gelir düzeyinin en altında olan 100 bin kişiye ev vereceğiz. Diyorlarki nasıl vereceksin kardeşim. Söylüyorum; bir evin maliyeti 40 bin liraya mal oluyor. Müteahitler var burada. 100 bin tanesi 4 milyar yapıyor.Yani sarayın üçte bir fiyatı yapıyor. Yani o Saray a tam 300 bin fakire ev veriyor. Ben o sarayda oturmam, 300 bin tane fakire ev vermeyi tercih ederim. Benim tercihim bu dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Meteoroloji Samsun'u uyardı! Yeni haftaya dikkat...

1 Meteoroloji Samsun'u uyardı! Yeni haftaya dikkat...

Samsun'da 16 yaşındaki Sami'yi öldürenlere ceza yağdı!

2 Samsun'da 16 yaşındaki Sami'yi öldürenlere ceza yağdı!

Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

3 Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

Seda Sayan programında gelin adayından damat adayına şehvetli dans

4 Seda Sayan programında gelin adayından damat adayına şehvetli dans

Söz Erkurt Tutu'da

5 Söz Erkurt Tutu'da

Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

6 Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

Samsun'da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

7 Samsun'da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

8 Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

Samsun'da trafik kazası: Anne ile kızı yaralandı

9 Samsun'da trafik kazası: Anne ile kızı yaralandı

Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

10 Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu