Ben o sarayda oturmam, 300 bin fakire ev veririm

Saadet Partisi ile seçim ittifakında bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, milli ittifak hükümeti döneminde israf etmeyeceklerini, saray yapmayacaklarını belirtirken, Ben o sarayda oturmam, 300 bin fakire ev vermeyi tercih ederim dedi.

 Ben o sarayda oturmam, 300 bin fakire ev veririm

Ankara nın Kazan İlçesi nde bir hayır kurumunun açtığı kermesi ziyaret eden Destici, esnafları da dolaştı. Kermeste kendisine sunulan ikramı geri çevirmeyen Destici, çıkışta 100 TL bağışta bulundu. Pazar yerini ziyaret eden Destici, alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti, şunları söyledi: Gerçekten hayat çok pahalı. Domatesin, patatesin fiyatı 5 lira, biberin, patlıcanın, kabağın 3 lira, elmanın fiyatı 4 lira 5 lira, kara dutun fiyarı 5 lira, çileğin fiyatı 6-7 lira. Yani gerçekten meyve sebze çok pahalı. Şimdi ben düşünüyorum, 949 Lira asgari ücret alan bir vatandaş, yani şu pazara gelse, diyelim ki 2 kilo patates alsa 10 lira, bir kilo patlıcan alsa., domates alsa etti mi sana 20 lira. Yani düşünün ki 50 Lira ya bir file dolmaz. Nomal bir alışveriş yapsa 100 lira giderki, 4 pazar yapsa 400 lira yapar geriye ne kaldı, 550 lira. Bu adam 500 Lira da ev kirası veriyorsa, etti 900 lira. Bu adam 50 liraya evine yakacak mı alsın, gaz faturasını mı ödesin, telefon faturası mı ödesin. Çocuğuna harçlık mı verksin, kitap mı alsın?

Milli İttifak hükümet döneminde israf etmeyeceklerini belirten Destici, Biz diyoruz ki Milli İttifak hükümeti döneminde israf etmeyeceğiz, Saray yapmayacağız bunları halıkımıza vereceğiz. Bakın biz diyoruz ki milli ittifak olarak her yıl gelir düzeyinin en altında olan 100 bin kişiye ev vereceğiz. Diyorlarki nasıl vereceksin kardeşim. Söylüyorum; bir evin maliyeti 40 bin liraya mal oluyor. Müteahitler var burada. 100 bin tanesi 4 milyar yapıyor.Yani sarayın üçte bir fiyatı yapıyor. Yani o Saray a tam 300 bin fakire ev veriyor. Ben o sarayda oturmam, 300 bin tane fakire ev vermeyi tercih ederim. Benim tercihim bu dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

1 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

2 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

3 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

4 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Ufuk Budak Almanya'da

5 Ufuk Budak Almanya'da

Samsun'da tavuk hırsızlığı

6 Samsun'da tavuk hırsızlığı

 İlkel ulaşım Meclis'te

7 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

8 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

9 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

Gözler Beşir'de

10 Gözler Beşir'de