Minikler pazarcı oldu

Samsun da anaokulu öğrencileri, hem gelenekleri yaşatmak hem de hayatı öğrenmek için pazarcı oldu. Semt pazarında satış yapan minik pazarcıları yine minik zabıtalar denetlerken, satışlarda önemli ölçüde artış görüldü

Minikler pazarcı oldu

Samsun un Atakum İlçesi ndeki semt pazarında Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri için pazar yeri etkinliği düzenlendi. Semt pazarında sergi açan 210 çocuğun kimi pazarcı esnafı, kimi ise zabıta görevlisi oldu. Minik çocukların satış yaptığı pazara vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, meyve, sebze ve kuru gıdalar kısa sürede tükendi. 

UNUTAMAYACAKLAR 
Okul Müdürü Kenan Arslan, Türk kültüründe alışverişin sadece ticari bir faaliyet olmadığını, aynı zamanda insani bir paylaşım olduğunu söyledi. Semt pazarlarının insanların birbiriyle karşılaşıp selamlaştığı yerler olduğunu ifade eden Arslan, Minik öğrencilerin bu kültürü yaşatmalarını ve tanımalarını arzuladık. Bunun için öğrencilerimiz birer pazarcı esnafı olarak hem hayatı tanıdı, hem de geleneği yaşattı. Burada aldıkları sorumluluğu hayatları boyunca unutmayacaklar dedi.

ATAKUM DA BİR İLK 
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise ilk kez ilçelerinde minik çocukların satış yaptığı bir semt pazarı olduğunu kaydetti. Çocuklara hayatın gerçeklerini öğretmek adına güzel bir etkinlik olduğunu vurgulayan Taşçı, Çocuklarımız burada satış yapmasını öğrendi. Hayata tutunmayı öğreniyorlar, kendilerini geliştirmek adına önemli bir etkinlik yapıyorlar diye konuştu.

Minik öğrenciler ise etkinlikten keyif aldıklarını, pazarda satış yapmanın çok eğlenceli olduğunu ifade ettiler.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

4 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

6 Yaşlı adam evinde ölü bulundu