Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ebeler Ve Hemşireler Günü

Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, ’Ebeler ve Hemşireler Günü’nü kutlayarak tıp mesleğinin fedakarlıkla icra edildiğini söyledi.

Ebeler Ve Hemşireler Günü

Ebeler ve Hemşireler Günü nedeniyle Halk Sağlığı Müdürlüğü’ndeki etkinliğe katılan Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, insan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi, insanlığın ve toplumun temel hedeflerinden birisinin olduğunu kaydetti.

Tıp mesleğinin fedakarlıkla icra edilen bir meslek olduğuna dikkat çeken Kasapoğlu, “Tıp mesleği özveri ve sabrı içinde barındıran kutsal bir meslektir. İnsan sağlığını korumanın temel alındığı bu mesleğin her aşamasında yer alan sağlık çalışanlarımız da şüphesiz ki sorumluluk bilinciyle görevlerini icra etmektedirler. İnsanın yaşam sürecinin her evresinde farklı biçimde gereksinim duyduğu bakım, iyileştirme, destekleme ve bilgilendirme gibi sağlığı kapsayan her türlü sürecin karşılanmasını sağlayan, temel sorumluluğu vatandaşlarımıza sağlığını koruma bilincini vermek, toplumun sağlık seviyesini yükseltmeye yardımcı olmak, hastalıkların tedavisindeki aşamalarda yer almak olan hemşire ve ebelerimizin ahlak ve vicdan çerçevesinde görevlerini yerine getirdiklerinden şüphemiz yoktur. Bu duygularla tüm ebe ve hemşirelerimizin Ebeler ve Hemşireler Gününü kutluyorum” dedi.

Ebe ve Hemşireler Derneği (EHEMDER) Samsun Şube Başkanı Şükriye Okur Turgut ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Dünyamızın en önemli varlığı olan insanın mutluluk ve refah içinde daha uzun yaşaması bütün kuruluşların, devletlerin, uluslararası örgütlerin temel hedefidir. Bu hedefin gerçekleşmesi ise bireyin doğum öncesinden başlamak üzere profesyonel ellerden alacağı iyi bir sağlık hizmetine bağlıdır. Bu sağlık hizmetinin sunucuları olan ebelerimize çok önemli görevler düştüğü bir gerçektir. Sağlıklı anne ve çocuk sağlıklı ve başarılı toplumların temelini oluşturur. Anneler ve çocukları iyi bir hayat sürer ve gelişimlerini olumlu yönde sağlayabilirlerse toplumlarda zenginleşip gelişecektir. Bir ülkenin gelişmişlik göstergeleri arasında yer alan doğum hızı ile anne ve çocuk sağlığı ölçütlerinin oluşturulmasında büyük payı olan ebelik mesleğinin profesyonel bir meslek olarak gelişiminin hızla devam etmekte olması ebelik mesleği ve sağlık ekibi adına büyük önem taşımaktadır. Bu umudun sağlıklı doğması için annenin sağlıklı olması, gebeliğini sağlıklı olarak planlamış olması, kendisinin ve bebeğinin sağlığı konusunda yeterli bilgiye sahip olması gerekir. İşte burada ebelerimiz birer danışman yönlendirici ve izleyici olarak devreye girmektedir.”

EbelerEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

3 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Samsunsporun en büyük gücü stat

5 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Haydi Samsun

6 Haydi Samsun

Sıra Samsunspor taraftarında

7 Sıra Samsunspor taraftarında

Safları belli etmek

8 Safları belli etmek!..

Samsun esnafı 2016da krediye saldırdı

9 Samsun esnafı 2016'da krediye saldırdı

7 terörist daha öldürüldü

10 7 terörist daha öldürüldü