Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bir başkaları gibi bu milletin Kabelerini farklı farklı görmüyoruz. Bu ülkenin insanlarının hepsinin Kabe’si birdir, hepsinin istikameti birdir, hepsi aynı ümmetin bir parçasıdır dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, memleketi Ordu’da ilçelerde gelen 400 muhtarla buluştu. Ordu Belde Otel’de gerçekleştirilen buluşmaya Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, AK Parti Ordu Milletvekili adayları İhsan Şener, Ayşe Nilgün Tomakin, Şakir Çoban, Oktay Çanak ile partililer katıldı.

Muhtarlara hitap eden Numan Kurtulmuş, Bizim memleketimizin bir güzelliği var hele Karadeniz’de bu güzellikler çok daha fazla bir şekilde. Çok fazla kültür, farklılıklar bir arada yaşıyor. Eskiden devlet bu farklılıklardan korkardı. Şimdi devlet olarak bu farklılıkları bir zenginlik olarak görüyoruz. Çünkü milletimiz bu zenginliklerini bir zenginlik olarak görüyor da onun için dedi.

BİR BAŞKALARI GİBİ BİZ BU MİLLETİN KABELERİNİ FARKLI FARKLI GÖRMÜYORUZ

Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti:

Önce İslamdağ’da Halil Hoca Efendi’nin öğrencilerinin Kur’an kursunda Kur’an ziyafetini hep beraber dinledik. Orada gayet güzel, huşu içerisinde dinlediğimiz bir Kur’an ziyafetimiz oldu. Hemen arkasından Çiftlik Mahallesi’ne gittik, Alevi kardeşlerimizle birlikte Hıdırellez şenliklerine katıldık, semah gösterilerini izledik ve arkasından cemevini açtık. İşte Türkiye’nin güzelliği budur. Bir köyünde bir beldesinde Kur’an okursunuz, bir beldesinde semah gösterisi dinlersiniz. Kur’an da bizim kültürümüzün bir parçasıdır, aslıdır, esasıdır ama bütün bunları söylerken biliyoruz ki Çiftlik Mahallesi’ndeki kardeşlerimiz de İslamdağ’daki kardeşlerimizin de Kabe’si birdir. Bir başkaları gibi bu milletin Kabelerini farklı farklı görmüyoruz. Bu ülkenin insanlarının hepsinin Kabe’si birdir, hepsinin istikameti birdir, hepsinin inançları birdir, hepsi aynı ümmetin bir parçasıdır, hepsi aynı Türkiye’nin vatandaşı, hepsi aynı bayrağın altında yaşayan vatandaşlardır. Bu inançlar yolumuza devam edeceğiz. Bir bileceğiz, kardeş bileceğiz, dost bileceğiz, yoldaş, arkadaş bileceğiz. Farklılıklarımız olmayacak mı? Olacak. Farklılıklarımızı durup kardeşçe, dostça dinleyeceğiz. İyi söz söyleyen herkesin söyleyeceği her şeyi dinleyip istifade edeceğiz. Hazreti Ali’nin dediği gibi ’Söz odur ki söylenilen sözden istifade edile, söz odur ki dinlenile ve o dinlenilen sözün insana faydası ola.’ İyi söz söyleyene kulak vereceğiz, dinleyeceğiz. Herkes iyi söz söylemeyecek, dünya öyle bir yer değil. Kimisi de kem söz söyleyecek. Kem söz söyleyene kulak vermeyeceğiz ama onu söyleyene ’Kem söz söyleyenindir’ diyerek yolumuza devam edeceğiz. Çünkü yolumuz uzun, işimiz çok, Türkiye’ye hep beraber güçlü, büyük Türkiye yapmak için yolumuza devam edeceğiz.

KEM SÖZ SÖYLEYECEĞİNİZİ ZANNETMİYORUM

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kem söz söyleyeceğinizi zannetmiyorum ama kem söz söylerseniz en fazla dinlemeyiz, dönüp cevap bile vermeyiz. Onu da söyleyeyim. Ordulu güzel hemşehrilerimizden de kem söz söyleyecek bir kimsenin çıkacağına inanmıyorum dedi.

Bizim derdimiz Türkiye’nin gücünün daha fazla artması diye konuşan Kurtulmuş, İnsanımızın içeride gerçekten güçlü olması için istiyoruz ama sadece onun için değil bakın eğer Türkiye güçlü olursa dünyanın her yerindeki mazlumlar, mağdurlar, madunlar. Madun az bilinen bir kelimedir. Madun toplumun altta bırakılmış tabakası demektir. Toplumun aşağılanmış, ötekilenmiş tabakaları dünyanın her yerindeki mazlumlar, mağdurlar ve madunların gerçekten Türkiye’nin sesine ihtiyacı var diye konuştu.

NEPAL’E İLK TÜRKİYE ULAŞTI

Mısır’dan Bangladeş’e Somali’nden Filistin’e örnekler veren Kurtulmuş, Nepal’de geçtiğimiz hafta deprem oldu, Nepal’e ilk ulaşan uçaklardan birisi Türkiye’nin yardım uçaklarıdır. Medyaya da çıktı, arkadaşlarımız anlatıyor, enkaz, o yığıntı içinde binlerce insan ölmüş, o yokluk, yoksulluk içerisinde Nepal polisine insanlar ulaştığı zaman ’şurada ceset var, binanın ardında’ dediği zaman şu cevabı veriyorlar. ’Gidin, orada Türk kurtarma ekipleri var, onlar kurtarabilir.’ Allah’a çok şükür bu noktaya geldik şeklinde konuştu.

Toplantının ardından Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, masalara tek tek giderek muhtarlarla ayaküstü sohbet etti, onlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ’DAN MUHTARLARA MÜJDE

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 727 adet muhtarlığımız bizim en önemli çalışma alanlarımız. Büyükşehirin kuruluş süreciyle birlikte özellikle bizim gibi yeni seçilen muhtar arkadaşlarımız, tecrübelileri ayrı bir kategoride değerlendirirsek zorlukları hep beraber aştık. Çünkü bir kavram değişti, bir algı değişti ve yapı değişti dedi.

Yılmaz, şöyle devam etti:

Mahalle olduk hepimiz, tüzel kişiliklerimiz kalktı. Bu mahalle oluşla birlikte muhtarlarımızın yetkisinde de bir takım değişiklikler oldu. Sıkıntılıydık çünkü biz de yeni bir büyük şehir takvimi süreci içerisindeydik, ne olduğunu bilmiyorduk. Çok şükür aradan 1 yıl geçti. Sizlerin bizlerle özverili, samimi ve uyumlu çalışmalarınızla beraber kuruluş takvimimizi aynen mahallelerimizde olduğu gibi büyükşehir de hızlı bir şekilde gerçekleştirdi. Öncelik birinci yıl kuruluş sürecinden dolayı bütün muhtar kardeşlerimize huzurlarınızda tekrar gönülden teşekkür ediyoruz. Siz bizim için önemlisiniz, hükümetimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatıyla bütün büyükşehirlerde muhtarlarla düzenli bir şekilde yapılan sizleri kabul sonrası sizlerine talebi ile oluşturulan bir birim oldu. Bütün büyük şehirlerde sadece muhtarlarla ilgilenen bir daire başkanlığı kuruldu. Biz de büyükşehir bünyemizde buna yönelik hazırlıklarımızı gerçekleştirdik. Artık Ordu ilimizde sadece sizinle ilgilenen Muhtarlık Daire Başkanlığı’nın önümüzdeki günlerde hizmete geçireceğiz.

BaşbakanEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'da UBFED'de deprem

5 Samsun'da UBFED'de deprem

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

6 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

8 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

9 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Nükleer, Karadeniz'i bitirir

10 Nükleer, Karadeniz'i bitirir