BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 2015 ARABİAN TRAVEL MARKET FUARI NDA

Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 22.si düzenlenen Orta Doğu nun en büyük turizm fuarı 2015 Arabian Travel Market e katıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 2015 ARABİAN TRAVEL MARKET FUARI NDA

04-07 Mayıs tarihler arasında Dubai Wordl Trade Center’da gerçekleşen fuarda stant açan Büyükşehir Belediyesi, uluslararası seyahat acentelerine ve otellere Samsun u tanıtıyor. 2 bin 500 e yakın standın kurulduğu fuara Türkiye den valilikler, belediyeler, kalkınma ajansları ve firmalar gibi 100 farklı kurum katılıyor. Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı nın organize ettiği stantta Samsun u, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı temsil ediyor. Türk Hava Yolları Samsun Müdürlüğü nün de uçuş sponsoru olduğu fuarda Samsun turizmi ile ilgili önemli görüşmeler gerçekleştiriliyor. Fuar süresince ayrıca Samsun un yerli firmaları Black Sea Teavel ve Yavuz Tur da Samsun adına iş bağlantılarına imza atıyor.
Fuarda görevli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm ve Tanıtım Sorumlusu Güngör Doğanay, fuarın Samsun için oldukça verimli geçtiğini belirterek, uluslararası firmaların ve seyahat acentelerinin Samsun standına büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Birçok dev ulaşım ve turizm firması ile bir araya geldiklerini ifade eden Doğanay, ziyaretçilerin özellikle Ayvacık ve Vezirköprü ilçelerinin yeşili ve doğasına hayran kaldıklarını kaydetti.
Orta Doğu nun en prestijli fuarlarının başında gelen ATM Dubai ye bu yıl yaklaşık 30 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor. Fuara Orta Doğu bölgesindeki turizm profesyonelleri de yoğun ilgi gösteriyor. Geçen yıl ki fuara, 23 bin 500 ün üzerinde ziyaretçi katılmıştı. Dört gün süren ATM Dubai Fuarı na 120 si bu yıl ilk defa olmak üzere toplamda 2 bin 700 kurum ve kuruluş stant açtı. Türkiye nin birçok bölgesinden fuara katılan kurumlar, turizm potansiyellerini, tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtıyor.

FUAR SAMSUN SAĞLIK TURİZMİ İÇİN DE BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Orta Doğulu turistlerin en gözde seyahat mekanlarının başında Türkiye geliyor. Özellikle sıcak yaz aylarında Arap yaşam tarzına uygun imkanlar sunabilen Samsun gibi şehirler, Arap turistlerden oldukça ilgi görüyor. Sağlık Kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Samsun un sağlık alt yapısındaki potansiyeli de Arap turistlerin ilgisini çekiyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

1 Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

2 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

3 Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

4 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

Yeter ki Samsun'da olsun!..

5 Yeter ki Samsun'da olsun!..

Kırşehir'de aynı anda 40 bin kişi kitap okuyacak

6 Kırşehir'de aynı anda 40 bin kişi kitap okuyacak

Lösemi hastaları için umut oldular

7 Lösemi hastaları için umut oldular

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: 'Yerliye sahip çıkalım'

8 TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: 'Yerliye sahip çıkalım'

Nevşehir 1. Amatör Lig'de 9. hafta maçları hafta sonunda oynanacak

9 Nevşehir 1. Amatör Lig'de 9. hafta maçları hafta sonunda oynanacak

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile KTÜ Rektörlüğü arasında işbirliği

10 Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile KTÜ Rektörlüğü arasında işbirliği