KADINLARA ÖZEL

12 nci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı na (IDEF 15) katılan bir silah firması, kadın kullanıcılara özgü bir şekilde tasarladığı MC 28 SA adlı tabancayı Türkiye de ilk kez tanıttı.

KADINLARA ÖZEL

ABD li kadınların talebi üzerine üretilen ve Türkiye de de satışa sunulan pembe, kırmızı ve sarı renkli tabancalar, fuara katılan kadın ziyaretçilerin ilgisini çekti. 

Giresun da silah üretimi yapan GİRSAN şirketi, kadın silah kullanıcıları için pembe, kırmızı, ve sarı renklerde ürettikleri tabancaları Türkiye’de ilk kez 12 nci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı nda (IDEF 15) tanıttı. Firmanın fabrika müdürü Yusuf Nesil, iki yıl süren çalışmanın ardından ‘MC 28 SA’ adını verdikleri tabancaları geçtiğimiz Ocak ayında ABD’deki bir fuarda lansmanını yaparak piyasaya sürdüklerini söyledi.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ BU FUARDA TANITIYORUZ 

Nesil, ‘MC 28 SA’nın polimer gövdeli ve uzun ömürlü olduğunu belirterek, Bütün NATO testlerini geçerek kendini başarıyla kanıtlamış bir silahtır. Bugün 40 ülkeye bu silahı ihraç ederek başta polis, asker olmak üzere sivil kullanıma sunduk. Bizim en büyük pazarımız, ABD ve Güney Amerika ülkeleridir. Kadınlara uygun renkli silah için ABD pazarından çok ciddi talep oldu. ABD li kadın silah kullanıcıların talebi üzerine biz bu renkli tabancaları ürettik. Ayrıca Türkiye de kadınların ilgisini çekeceği için Türk pazarına da sunduk. Kadınlara yönelik bu renkli tabancaları ilk kez Türkiye de bu fuar ile tanıtıyoruz dedi. 

KADIN DERNEKLERİNDEN TALEPLER ALIYORUZ

Türkiye deki talebin hangi düzeyde olduğuyla ilgili bilgi veren Nesil, Her gün mailler, telefonlar alıyoruz. Özellikle kadınların bir araya geldiği derneklerden talepler alıyoruz. Bu konuda kadın kullanıcılar eğitim almak istediklerini bize iletiyorlar. Tabancamızın Makine Kimya dan satış fiyatı 1450 TL dir. Silahı tasarım aşamasında birçok kadın kullanıcının el yapısını inceledik. Bu nedenle tabancanın kavrama kısmını yani kabzasını ergonomik bir şekilde tasarladık. Ayrıca, tabanca iki tetik özelliğine sahip. 40 kalibre versiyonlarıyla birlikte 8 ayrı versiyon olarak imal edilebiliyor. Ayrıca opsiyonel olarak emniyet mandallı seçenekli tabancamız çok yakında çıkmış olacak dedi.

Öte yandan renkli tabancalara ilgi gösteren kadın ziyaretçiler, tabancaları ellerine alarak uzun süre incelediler. Bazı kadın ziyaretçiler renkli tasarımın güzel olduğunu belirtirken bazıları da klasik renkleri tercih ettiğini söyledi. 

BOŞ AĞIRLIĞI 730 GR

MC 28 SA’nın bazı özellikleri şöyle; 

Kalibre: 9 mm x 19, Uzunluk 193,8 mm, Yükseklik 144,8 mm, Genişlik 30 mm, Ağırlık (Boş şarjörsüz) 730 gr, Şarjör kapasitesi 15, Namlu uzunluğu 108 mm, Namlu imalat yöntemi soğuk dövme, Namlu atış ömrü 50 bin adet, Etkili menzil 80 metre..EN ÇOK OKUNANLAR

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

1 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Adana'da ahır yangını

2 Adana'da ahır yangını

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

3 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

5 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

6 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

7 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

8 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

9 Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

10 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın