ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETTİK

Samsun’daki 200 e yakın müteahhitle kahvaltıda buluşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum ilçesini daha da güzelleştirmek için sürekli çalışıyoruz. Bir yıllık süreçte önemli mesafeler kat ettik” dedi.

 ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETTİK

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Yalı Kafe’de düzenlenen kahvaltıda Samsun’daki müteahhitlerle buluştu. Atakum Belediyesi’nde gerçekleştirilen çalışmalar ve hayata geçirilen projeler hakkında geniş kapsamlı bir sunum yapan Başkan Taşçı, müteahhitlerden özellikle‘Yeşil Adım’ projesine karşı duyarlı olmalarını istedi.
Görev sürecinde bir yılı gibi kısa bir süreyi geride bırakmalarına rağmen önemli mesafeler kat ettiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, müteahhitlere projelerden bahsetti. Başkan Taşçı, “İlçemizin gelişimi ve değişimi hızla sürüyor. Biz de bunun önemli bir parçasıyız. Rutin belediyecilik çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda önemli adımlar atıyoruz. Bu adımlarla sadece bugünü değil, geleceği planlayarak hizmet yolunda yürüyoruz” diye konuştu.

FEN İŞLERİNE DUR DURAK YOK
Yolların bakım ve onarımı için ciddi bir bütçe ve emek harcadıklarını ifade eden Başkan Taşçı, rakamsal verilerle çalışmaları anlatarak, “Kilitli Parke Taşı Tesislerimizde üretilen taşlarımızla 62 bin metrekare döşeme yapıldı. 73 bin metrekare sıcak asfalt dökümü yapıldı. 60 bin metrekare sathi kaplama çalışması yapıldı. Cami ve okullara 500 bin TL’ye yakın tadilat ve ihtiyaç yardımı yapıldı. Öte yandan Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz adeta kontak kapatmadan çalışmalarını sürdürüyor. Tek amacımız Atakum ilçesini daha da güzelleştirmek” şeklinde konuştu.

“YEŞİL ADIMA DAHA ÇOK DESTEK İSTİYORUM”
Atakum ilçesinin daha yeşil bir hale gelmesi için ‘Yeşil Adım’ uygulamasını başlattıklarını kaydeden Başkan Taşçı, bu uygulamaya müteahhitlerden büyük destek beklediğini ifade ederek, “İlçemizde hızlı bir betonlaşma var. Buna karşılık bizler de yeşil alanlarının sayısını arttırmalıyız. Bu düşünceden hareketle başlattığımız ‘Yeşil Adım’ uygulaması kapsamında yeni yapılan binalardaki daire ve dükkan sayısı kadar fidan dikmeyenlere kesinlikle iskan vermiyoruz. Müteahhitler bu konuda bize destek oluyor ama ben bu desteğin daha da artmasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın projelerini takdirle izlediğini ifade eden Samsun Müteahhitler Derneği Başkanı Ahmet Baltacı, “Bir yıl gibi kısa bir sürede neler yaptığı ortada. Bir yılda bunları yapan, 5 yılın sonunda neler yapmış olur. Bu anlamda kendisine teşekkür ediyoruz. Samsun Müteahhitler Derneği olarak kendisine çalışmalarında başarılar diliyoruz. İnanıyorum ki Atakum ilçesinin zaten örnek olan yaşam koşulları daha iyiye doğru gelişecektir” açıklamasında bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

1 Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

2 Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

3 D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı