Cinayet Sanığı: Para Teklif Ettiler, Suçu Üzerime Aldım

Samsun’da araçların yol verme meselesi yüzünden çıkan kavgada pompalı tüfekle bir kişiyi vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan genç, para teklif ettikleri için cinayeti üstlendiğini iddia etti.

Cinayet Sanığı: Para Teklif Ettiler, Suçu Üzerime Aldım

İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi 9 Eylül Sokak’ta 23 Ocak 2015 tarihinde meydana gelen olayda, sokak ortasında pompalı tüfekle sırtından vurulmuş halde bulunan Alper Sel (30), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen şüpheliler ise GNA 415 Gürcistan plakalı otomobil ile kaçtılar. Vatandaşların kaçan aracın plakasını polise bildirmesi üzerine Samsun polisi alarma geçti. Söz konusu otomobilin plakası çevre illerdeki ekiplere de bildirildi. Çorum polisi tarafından MOBESE kameralarından fark edilen otomobil, Osmancık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yaşanan kovalamaca sonrası yakalandı. Samsun’a getirilen zanlılardan cinayeti işlediğini kabul eden Recep İ. (25) tutuklanırken, M.U., Ü.E. ve H.Ü. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Zanlılar hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu olarak yargılanan Recep İ. ile M.U. ve H.Ü. duruşmada hazır bulundular. Daha önce cinayeti kendisinin işlediğini söyleyen Recep İ., duruşmada ifade değiştirdi. Hakkındaki suçlamaları kendisine para vaat edildiği için kabul ettiğini öne süren Recep İ., Ben daha önce cinayeti işlediğime dair suçu kabul ettim. Çünkü bana para vaat ettiler. Aileme ve çocuklarıma bakacaklarını söylediler. Sözlerinde durmadılar. Bu yüzden ben suçu kabul etmiyorum. Olay günü piknik yapmaya gittik. İçki içtik. Dönüşte rahmetlinin aracı ile bizim içinde bulunduğumuz araç ile yol verme meselesi yüzünden sıkıntı çıktı. Aramızda sözlü tartışma başladı. Rahmetli beni itekledi ama düşmedim. Sonra araçlarımıza binip gittik. Bir süre sonra maktul elinde sopa ile bizim içinde bulunduğumuz otomobilin ön camına vurdu. Daha sonra da arka cama vurdu. M.U., bana tüfeği verip ateş etmemi istedi. Tüfek tutukluk yaptı. M.U. araçtan inip tüfeği elimden alıp tüfekle Alper Sel’e ateş açtı. Ben ilk ifademde suçu üstüme aldım. Para teklif edildi. ‘Çocuğuna da sana da bakarız’ dediler. Sözlerini tutmadılar. Şimdiki savunmam daha doğrudur dedi.

Tutuksuz yargılanan M.U. ise hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, Recep İ.’nin yalan söylediğini öne sürdü. Kendini savunan M.U., Hastaydım. Sağlık ocağına gittim. Ancak öğlen saati olduğundan sağlık ocağı kapalı olduğu için beklerken araçla yanıma geldiler. Piknik yapmaya dere kenarına gittiklerini söylediler. Beni de çağırdılar. Onlarla birlikte piknik yapmaya gittik. Burada içki içtik. Mahallede dolaşırken Alper Sel ile bizim içinde bulunduğumuz Ü.E.’nin kullandığı otomobil yol verme yüzünden sıkıntı yaşattı. Recep İ. araçtan indi. Rahmetli de indi. Recep İ. maktule yumruk attı. Maktulün elinde sopa vardı ve bu sopa düştü. Ben de yere düşen sopayı alıp kendisine sopa ile vurdum. Daha sonra olay yerinden ayrıldık. Ancak biz araçla gezerken maktul önünüze çıkıp aracımıza sopa ile vurdu. Recep İ. araçtan indi. Tüfekle önce bir el havaya ateş etti. Daha sonra da maktulün ayağına doğru ateş etti. Maktul kaçarken peşinden de ateş etti. Maktulü Recep öldürdü. Ayrıca, benim cinayeti üstlenmesi için verecek param yok. Bu olay olduktan sonra araçta beste yapıyordu. Suçlamaları kabul etmiyorum diye konuştu.

Tutuksuz olarak yargılanan H.Ü. ise tüfekle ateş ederek Alper Sel’i Recep İ.’nin vurduğunu söyledi.

Recep İ.’nin avukatı ise müvekkilinin can güvenliğinden dolayı tahliye talebini mahkemenin takdirine bıraktığını belirterek, tutuksuz olarak yargılanan sanıkların tutuklanmalarını talep etti.

Savcı ve mahkeme heyeti tutuksuz sanıkların tutuklanma taleplerini reddederek, Recep İ.’nin tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı tanıkların dinlenmesi için erteledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

3 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da personele müjde

5 Samsunspor'da personele müjde

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

6 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

7 1 günlük Hasılat Samsunspor'a

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

8 Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

9 Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

10 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'