Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

BAFRA DA MUHTARLAR DERNEĞİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

Samsun un Bafra ilçesinde Muhtarlar Derneği’nin yeni binasının açılışı yapıldı.

BAFRA DA MUHTARLAR DERNEĞİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

Bafra da bulunan 141 mahalle muhtarını temsil eden Muhtarlar Derneği’nin açılış törenine Kaymakam Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Ahmet Demircan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, CHP Samsun Milletvekili Adayı Şaban Sevinç, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Acar, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. 
Bafra Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Zeki Nayır yaptığı konuşmada dernek binasının açılışında destekte bulunan Belediye Başkanı Şahin ve Kaymakam Arslan a teşekkür etti. 
Başkan Şahin ise, Muhtarlarımız mahallelerinden seçilmiş insanlar. İşleri yürütmede muhatap olduğumuz ve devamlı beraber olacağımız arkadaşlar. Muhtarlarımız demokrasimizin başlangıç noktalarıdır. Muhtarlık sabır, çalışkanlık, gayret, fedakarlık ve adamlık demektir. Muhtarlık insanımızın derdiyle dertlenmek, sevinçleri ile mutlu olmaktır dedi. 
Kaymakam Arslan da, “İçişleri Bakanlığı tarafından çok önemli bir proje E- Muhtar başlatıldı. Bundan sonra çalışmayanın vay haline. Orada belirleyeceksiniz, taleplerinizi, isteklerinizi, düşüncelerinizi, eleştirilerinizi. Vatandaşın ilk başvuru yaptığı yer muhtarlarımız oluyor. Onlar da bizlere istek ve taleplerini sunuyor. Onun için muhtarlar mahallenin sözcüsüdür” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından açılış yapıldı. Dernek binasını gezen davetliler daha sonra Şehir Kulübü’nde verilen yemeğe katıldı. 
Yemek öncesi Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin tarafından, 25 yıl ve üzeri hizmet etmiş muhtarlara plaket ve şükran belgesi verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Kayseride uyuşturucu operasyonu

1 Kayseri'de uyuşturucu operasyonu

Alkollü sürücü 11 işçiyi canından ediyordu

2 Alkollü sürücü 11 işçiyi canından ediyordu

Yolun karşısına geçmek isterken otomobil çarptı

3 Yolun karşısına geçmek isterken otomobil çarptı

Bakan Çavuşoğlu Avrupada artık sadece faşist değil, terör çizgisine gelen siy

4 Bakan Çavuşoğlu: 'Avrupa'da artık sadece faşist değil, terör çizgisine gelen siy

Refüjü aşan otomobil minibüse çarptı 5 yaralı

5 Refüjü aşan otomobil minibüse çarptı: 5 yaralı

İzmirde metruk bir binada yangın çıktı

6 İzmir'de metruk bir binada yangın çıktı