BAFRA DA MUHTARLAR DERNEĞİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

Samsun un Bafra ilçesinde Muhtarlar Derneği’nin yeni binasının açılışı yapıldı.

BAFRA DA MUHTARLAR DERNEĞİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

Bafra da bulunan 141 mahalle muhtarını temsil eden Muhtarlar Derneği’nin açılış törenine Kaymakam Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Ahmet Demircan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, CHP Samsun Milletvekili Adayı Şaban Sevinç, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Acar, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. 
Bafra Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Zeki Nayır yaptığı konuşmada dernek binasının açılışında destekte bulunan Belediye Başkanı Şahin ve Kaymakam Arslan a teşekkür etti. 
Başkan Şahin ise, Muhtarlarımız mahallelerinden seçilmiş insanlar. İşleri yürütmede muhatap olduğumuz ve devamlı beraber olacağımız arkadaşlar. Muhtarlarımız demokrasimizin başlangıç noktalarıdır. Muhtarlık sabır, çalışkanlık, gayret, fedakarlık ve adamlık demektir. Muhtarlık insanımızın derdiyle dertlenmek, sevinçleri ile mutlu olmaktır dedi. 
Kaymakam Arslan da, “İçişleri Bakanlığı tarafından çok önemli bir proje E- Muhtar başlatıldı. Bundan sonra çalışmayanın vay haline. Orada belirleyeceksiniz, taleplerinizi, isteklerinizi, düşüncelerinizi, eleştirilerinizi. Vatandaşın ilk başvuru yaptığı yer muhtarlarımız oluyor. Onlar da bizlere istek ve taleplerini sunuyor. Onun için muhtarlar mahallenin sözcüsüdür” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından açılış yapıldı. Dernek binasını gezen davetliler daha sonra Şehir Kulübü’nde verilen yemeğe katıldı. 
Yemek öncesi Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin tarafından, 25 yıl ve üzeri hizmet etmiş muhtarlara plaket ve şükran belgesi verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

2 Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

Bir yerden başlamalıyız

3 Bir yerden başlamalıyız

Samsun'da çalıştılar

4 Samsun'da çalıştılar

Taraftardan akın var

5 Taraftardan akın var

Öğretmenlik aşk ister

6 Öğretmenlik aşk ister

Rakip genç ve dinamik

7 Rakip genç ve dinamik

İstanbul'da kritik viraj

8 İstanbul'da kritik viraj

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

9 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

10 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti