Vali’den Yabancı Dil Uyarısı

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’ya gelen turistlerin en büyük sıkıntısının fazla yabancı dil bilinmemesi olduğuna dikkat çekti.

Vali’den Yabancı Dil Uyarısı

Ordu’nun turizm açısından en şanslı illerden biri olduğunu belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, turizm faktörünün il genelindeki tüm vatandaşlar tarafından benimsendiğini ancak yabancı dil konusunun eksiklik olduğunu belirtti. 10 ay önce göreve atandığında Ramazan ayı döneminde insanların gece yarılarına hatta sabahlara kadar sahil boyunca çok rahat yürüdüğünü, hiç kimsenin birbirinin huzurunu bozmadığını gördüğünü belirten Vali Balkanlıoğlu, “Ordu turizm açısından hak ettiği yerde değil. Havaalanımız yapılıyor ve şehre bir hareket getireceğini düşünüyorum. Çünkü uluslar arası uçuşlara hazır halde olacak. Karadeniz’in bir çok yeri keşfedilmiş Rize, Trabzon gibi. Oralara çok fazla Orta Doğu’dan turistler geliyor. Ordu’da epey Arap yatırımcı gördüm hatta bana da geldiler. Ordu’nun muhtelif yerlerinde kendi çevresine 80 tane daire sattıran Arabistanlı iş adamıyla tanışma fırsatım oldu. Yalnız tek şikayetleri yeterli düzeyde İngilizce ve Arapça bilen olmaması. Burada dil sıkıntısı yaşıyorlar” dedi.

“ALTERNATİF TURİZM HER ZAMAN ÖNEMLİDİR”

Turizmin sadece konaklama tesisi yapmak olmadığını kaydeden Vali Balkanlıoğlu, alternatif turizm anlayışının her zaman cazibesini koruduğuna dikkat çekti. Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu: “Kendimizden pay biçelim. Kaldığımız otel ne kadar lüks olursa olsun dışarı çıkıp dolaşmak isteriz. Kaldığımız yerin çarşısını pazarını dolaşmakisteriz. Gelen turistin 24 saatini dolu dolu geçirecek aktiviteler yapmak gerekebilir. Yamaç paraşütü sevenler yamaç paraşütü ile atlamalı, doğa yürüyüşünü sevenler doğa yürüyüşü yapmalı, balık tutmak isteyen kişilere tekneler ayarlanmalı, herkese değişik alternatifler sunmalıyız. Ordu’da bu aktivitelerin bir kaçı yapılıyor. Yani turizmin sadece konaklama tesisi ile olmayacağının bilincinden olmalıyız. Bunlar olduğu takdirde Ordu’ya gelen bir insan 24 saatini keyifle geçirebilir”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

1 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Samsunsporda imzalar an meselesi

2 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

3 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

4 Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

Lokantada tüp patladı 3 yaralı

5 Lokantada tüp patladı: 3 yaralı

Deaflympıcste günün müsabaka raporu

6 Deaflympıcs'te günün müsabaka raporu

Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

7 Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

8 Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti: 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

Kadirlide silahlı saldırı 1 ölü, 1 yaralı

9 Kadirli'de silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Sakaryada dev uyuşturucu operasyonu

10 Sakarya'da dev uyuşturucu operasyonu