Protokole sitem

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Aynur Yiğit, etkinliklere protokolün ilgi göstermediğini belirterek, Kutlu Doğum etkinliğimize protokolü çağırdık, kimse gelmedi. Bizler için protokol sizlersiniz dedi

Protokole sitem

Samsun da geçen yıl Körler ve Kelebekler isimli tiyatro oyunuyla ilk kez tiyatroseverlerin karşısına çıkan Altı Nokta Körler Derneği, yeni oyunu Göremiyo ve Juliet i sahneledi. Atatürk Kültür Merkezi ndeki oyun Samsunlu sanatseverlerin büyük beğenisini kazanırken, oyunda dernek üyelerinin yanı sıra konuk oyuncular da sahne aldı. Oyuncular, seyirciler tarafından sık sık alkışlanırken, Başkan Aynur Yiğit ise protokole sitem etti.

NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK
Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Aynur Yiğit, dernekte çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirdiklerini ve bunlardan birinin de tiyatro oyunu olduğunu belirterek, Bir tiyatro oluşturmayı yıllardır hayal ediyorduk. Gönüllülerimizden Selen Sevgi Uysal ve meslek edindirme kurslarımızı düzenleyen Züleyha Mangal ın sayesinde bu hayalimize geçen yıl Körler ve Kelebekler oyunuyla kavuştuk. Bu oyunu 10 kez sahneledik. Şimde de Göremiyo ve Juliet oyunuyla seyircilerin karşısına çıktık. Bizler tiyatro oyunlarımız ile görme engellilerimizin neler yapabileceğini göstermek istedik. Destek veren, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.

PROTOKOLE KIRGINIZ
Oyunda hiçbir protokol üyesinin yer almadığı gözlenirken, Başkan Yiğit bunun nedenini Geçtiğimiz günlerde Kutlu Doğum Haftası için hazırladığımız etkinliğe tüm protokol üyelerimize davetiye gönderdik. Hiç kimse gelmedi. Bu yüzden de bugün kimseyi davet etmedik. Bizler için milletvekili de, vali de, belediye başkanı da sizlersiniz sözleriyle açıkladı.

Oyunun, 13 Mayıs günü Gazi Sahnesi nde, sosyal hizmetler bünyesindeki çocuklara oynanacağı belirtildi.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

1 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

2 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Otomobil koyun sürüsüne daldı

3 Otomobil koyun sürüsüne daldı