SPORDA ENGEL YOK

Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Karşıyaka Anadolu Lisesi tarafından Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen Benimle oynar mısın? etkinliğinde engelli sporcularla, öğrenci ve öğretmenler basketbol oynadı

SPORDA ENGEL YOK

Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Karşıyaka Anadolu Lisesi ortaklaşa olarak 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nda Atatürk Spor Salonu nda güzel bir etkinliğe imza attı. Benimle oynar mısın? adlı etkinlikte Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Karşıyaka Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle karışık olarak basketbol maçı oynadı. Maç öncesi Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı şiirler okundu, şarkılar söylerdi. Oldukça güzel bir ortamda geçen etkinlikte Sporda engel yok mesajı verilirken, ardından ise maça geçildi. 

İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER
Engelsiz Eller ve Aslanlar olarak iki ayrı takıma ayrılan oyuncular, heyecanlı bir müsabakaya imza attı. Her iki takımda da okul öğretmen ve öğrencileri de mücadele ederken, zaman zaman ilginç görüntüler ortaya çıktı. Maçta Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Abanoz ile Canik Milli Eğitim İlçe Müdürü Mustafa Uzunlar da mücadele etti. Karşılaşmayı Aslanlar 37-32 kazanırken, ardından ise organizasyonun yapılmasında emeği geçenlere plaket, tüm oyunculara ise madalya takdim edildi. Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencileri de organizasyona büyük ilgi gösterip, tribünleri tıklım tıklım doldurdu. 

EMEĞİ GEÇENLERE PLAKET...
Turnuvanın yapılmasında emeği geçenlere Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çiçek ve plaket verildi. 
 

HERKESE MADALYA...
Gösteri maçının ardından her iki takım da galip ilan edilirken, tüm sporculara madalya takdim edildi. 
 

DUYGULANDIRAN ŞİİRLER...
Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencileri Ezgi Akçay, Mustafa Onur Düzen ve Çisem Karaköse, kendi yazdıkları ve seslendirdikleri şiirlerle, salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. 

ANLAMLI PANKARTLAR...
Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencileri engelliler haftasına özel hazırladıkları pankartları sergiledi. 

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR