4 AYDA 7 MİLYON LİRA

Erkut Tutu başkanlığında oluşan yönetim, 4 aylık görev süresinde kritik hamleler yaparak takımı dağılmaktan kurtardı, eski alacaklı futbolcular konusunda kulübün çok daha ağır cezalar almasının önüne geçti.

4 AYDA 7 MİLYON LİRA

Bu süreçte zaman zaman sağlık sorunları yaşayan Tutu ve kurmayları, pes etmedi.  Yönetim, 4 ay da ekonomik  sorunların çözümü için yaklaşık 7 milyon lira ödeme yaptı

SAĞLIK SORUNLARI YAŞANDI 
SamsunsporYönetim Kurulu, göreve geldiği günden itibaren kulübün ekonomik anlamda karşılaştığı sorunları çözmek adına büyük çaba harcadı. 27 Aralık 2014 tarihinde göreve gelen Erkut Tutu başkanlığındaki yönetim, önemli sorunları da karşısında buldu. Ekonomik kaynaklı sorunlarn çözümü aşamasında hemen komiteler oluşturuldu. Her komite kendi görevlerini başarıyla tamamlamak için gece gündüz çalıştı, Başkan Tutu başta olmak üzere bazıları sağlık sorunları yaşadı. 

TAKIM DAĞILACAKTI 
Teknik heyetin yanı sıra mevcut kadrodaki oyuncuların alacakları, eski futbolculara olan borçlar acilen ödenmesi veya yapılandırılması gerekiyordu. Yönetim, öncelikli olarak mevcut kadrodaki oyuncuların alacakları konusundaki sorunları çözdü, takımın dağılmamasını sağladı. Bu kritik hamle yapılırken diğer yandanda geçmiş dönemde forma giyen alacaklı oyuncularla, menajerlerle iletişime geçildi.  

KRİTİK HAMLELER 
Eski futbolculara yönelik dosyaların  7-8 i adeta gece gündüz çalışılarak çözüme kavuştu. Bu hamlelerle kulüp, çok daha büyük cezai yaptırım uygulanmasından da kurtarılmış oldu. Ayrıca aylardır ücret alamayan personelin durumuda vahimdi. Yönetim, geçen 4 aylık görev süresinde teknik heyet, mevcut kadrodaki oyuncular, eski futbolcular, menajerler, personel ve diğer giderlerle 4 milyon lira ödeme yaptığı öğrenildi. 
 

ZORLUKLARA GÖĞÜS GERİLDİ
Yönetimin bu ödemeleri yaparken çok büyük zorluklara göğüs gerdiğide bilinen bir gerçek. Gelinen noktada başarılı yönetim anlayışı, Samsunspor un yükselişinede yansıdı. Teknik heyet ve oyunculara sağlıklı çalışma ortamı sağlanırken, ligin ikici yarısında da başarı geldi. Geçmişten kaynaklanan hata sonucu 3 puan silinmesine rağmen Samsunspor un Play-Off a kalacağına dair şehirdeki inaç ve istek tam. 

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

3 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

4 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

5 Yaşlı adam evinde ölü bulundu

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

6 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu

7 Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu

Muazzez Abacı'dan anlamlı ziyaret

8 Muazzez Abacı'dan anlamlı ziyaret