Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Muhalefet liderleri seçimi kaybederse istifa etmeli

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Şimdiye kadar seçimi kaybeden muhalefet parti liderleri, bu seçimde de kaybederlerse istifa etmeleri, siyaseti bırakmaları lazım dedi.

 Muhalefet liderleri seçimi kaybederse istifa etmeli

7 Haziran seçim çalışmaları için Sivas ta bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bugünde Sivas Öğretmenevi nde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, İngiltere de seçimi kaybeden muhalefet liderlerinin istifa etmesinin sorulması üzerine, Türkiye de de muhalefet liderlerinin seçimi kaybetmesi durumunda istifa etmeleri gerektiğini söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli nin 12, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 5 kez seçim kaybettiğinin hatırlatılması üzerine Yılmaz, Siyasetçiler milletin önüne çıkarlar ve bir umut vaat ederler, yapacaklarını söylerler. Dolayısıyla her siyasi parti lideri kendi talebini sunar vatandaş da pazara çıktığında bakar hangisinin kendisi için uygun olduğuna karar verir ve onu iktidara getirir. Eğer birisi pazara çıkmış isteklerini koymuş, milletin önüne geçmiş, millet daha itibar etmiyorsa doğrusu şudur. Milletin itibar edebileceği bir başkası gelsin, pazarda milletin önüne koysun. Bundan sonraki dönemde bu millete umut versin doğrusu budur. Bizim bir kelam-ı kibarımız vardır. Özü şu: söylediğiniz halk karşısında dillenmiyorsa, itibar edilmiyorsa o halde orada nefesinizi tüketmeye gerek yok. Ne yapmanız lazım, mekanı değiştirmeniz lazım dedi.

MUHALEFET LİDERLERİ SEÇİMİ KAYBEDERSE İSTİFA ETMELERİ GEREKİR

Seçimi kaybeden muhalefet liderlerinin çekilmesi gerektiğini belirten Bakan Yılmaz, şöyle konuştu:

Şimdiye kadar seçimi kaybeden muhalefet parti liderleri, bu seçimde de eğer kaybederlerse istifa etmeleri, siyaseti bırakmaları lazım. Söyledikleri halkı ikna edebilecek, iktidara gelebilecek liderlere vermesi lazım. Türkiye nin buna ihtiyacı var. Böyle olursa Türkiye kazanır. Yoksa halkı ikna etme gücü olmayan, yani birisi yüzde 15 derecesinde ikna ediyor, diğer yüzde 25 derecesinde ikna ediyor. Bunlar bu millete çağ atlatmaz. Bunlar Türkiye nin 2023 hedeflerini yakalatmaz. Dolayısıyla muhalefet partilerinin, eğer halkı ikna edecek, iktidara taşıyacak sözleri, vaatleri yoksa, inandırıcı olamamışlarsa bundan sonra da inandırıcı olamayacakları kesindir. Normali ilk iki seçimde bırakıp gitmeleri lazım. Şimdi görüyoruz ki birisi 5 sefer, diğeri 9-10 sefer seçimi kaybetmiş hala da devam ediyorsa bu hem o partinin önünü tıkamak demektir, hem de Türkiye nin geleceğini karartmak demektir. Muhalefet parti liderlerinin buna izin vermeyeceğini düşünüyorum. Biz zaten Sayın Başbakanımız açıkladı, Birinci parti olamazsak partinin başından çekiliyoruz . Dolayısıyla yenilenmeyi biz umut ediyoruz. Diğerlerinden de bunu bekliyoruz.

SURİYE YE GİRİLECEĞİ DOĞRU DEĞİL

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, Türkiye’nin Suriye’ye gireceğine ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine Bakan Yılmaz, şöyle dedi: 

Ben bunun doğru olmadığını söyledim. Onun söylediğinin üzerinden iki gün geçti, biliyorsunuz dolayısıyla kendi söylediğini kendi yalanlamış oldu. Ama Başbakanımız da böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Bir de ülkenin Milli Savunma Bakanı olarak ben de bunun doğru olmadığını söylüyorum. Peki doğru olmadığı şeyde vatandaşımızın da şunu bilmesi lazım. Seçime giderken böyle bir şey olur mu ? Hadi birisi bir şey söylüyor ama bu inandırıcı mı diye bir tartması lazım. Bunun inandırıcılıkla alakası yoktur. Sadece bu söyleyenin inandırıcılığını daha da kaybetmesine neden olur. Dolayısıyla biz diyoruz ki muhalefetin dediklerine inanmayın. Ne yapar ? AK Parti yapar muhalefet konuşur. Konuşmaya devam etsinler.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

1 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

2 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Samsunun ilk işareti

3 Samsun'un ilk işareti...

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

4 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren Daha da rahatlamak için

5 Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Daha da rahatlamak için'

İlkadımda hayır  önde gidiyor

6 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

KESKten okul tatili eleştirisi

7 KESK'ten 'okul tatili' eleştirisi

Fındık üreticisine can suyu

8 Fındık üreticisine can suyu

Samsunsporda pazartesi sendromu

9 Samsunspor'da pazartesi sendromu

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçıdan dev miting yorumu

10 Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan dev miting yorumu