Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Çiftçiye mazot 1,5 TL

CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, Çiftçilerimiz mazotu 1.5 TL ye alacak ayrıca ürünleri aracısız tüketiciye ulaştırılarak gelirleri artırılacak dedi

Çiftçiye mazot 1,5 TL

Genel seçim çalışmalarına  Bafra ilçesinde devam eden CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu,  Dededağı Mahallesi nde çiftçilerle biraraya gelerek partisinin Kırsal Kalkınma Programı nı anlattı.
Hancıoğlu, ziyarette çiftçilerin sorunlarını dinmlerken, tüm bu problemlerin CHP iktidarıyla sona ereceğini söyledi. Hancıoğlu, Çiftçilerimiz mazotu 1.5 TL ye alacak. Ayrıca teşvik edilecek tarım ürünlerin bir yıl önceden açıklanacak. Aile işletmeleri ve küçük çiftçilerin ürünleri, doğrudan tüketicilere satılmasını sağlayan kurumsal düzenlemelerle aracılar ortadan kalkacak ve çiftçi daha çok gelir elde edecek diye konuştu.

KIRSAL KALKINMADA YENİ BİR ANLAYIŞ
Hancıoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: Geçici tarım işçilerinin sosyal güvenliği devlet güvencesi altına alınacak. Tarım sektöründe çalışan insanlarımızın sosyal güvenlik primleri 30 yaşına kadar Hazineden karşılanacak. Başka geliri olmayan çiftçiye hane başına asgari ücret düzeyinde gelir garantisi sağlanacak. Tarım politikadaki bu planlamamızla Yeni bir kırsal kalkınma anlayışını oluşturacağız. Çiftçimize ekonomik destek vereceğiz. Toprak rejimi sayesinde ekilebilir alanları tarıma ve dolayısıyla üretime kazandıracağız. Uygun hazine arazilerini tarıma açarak 49 yıllığına kiralanabilecek. Gıda güvenliğini sağlayarak çağdaş bir kooperatifçilik modeli ile birlikler ve merkez birliklerini üretim ve dağıtım donanımı açısından nihai ürün üretebilecek kapasiteye eriştireceğiz.

ORDULULAR AÇILINA KATILDI
CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, Canik İlçesi Ordulular Derneği nin açılışına da katıldı. 
Burada Samsun da yaşayan Ordulu vatandaşları ziyaret eden Hancıoğlu,  hemşehri derneklerinin şehre canlılık kattığını, kültürlerin kaynaşmasına önemli katkılar sağladığını da söyledi.
 EN ÇOK OKUNANLAR

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

1 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsunspor 3 takımı geçebildi

2 Samsunspor 3 takımı geçebildi

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

4 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Bereket

5 Bereket...

Taklit gıdalardan uzak durun

6 Taklit gıdalardan uzak durun

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

7 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

8 Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

Yönetimin tarihi belli

9 Yönetimin tarihi belli

Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması

10 Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması