Tekkeköy de muhteşem kutlama

Tekkeköy Belediyesi Anneler Günü nü muhteşem bir programla kutladı. Başkan Hasan Togar, hiç bir cümlenin annenin ulviyetini anlatamayacağını söyledi

Tekkeköy de muhteşem kutlama

Tekkeköy Belediyesi nin düzenlediği Anneler Günü özel programı Tekkeköy Belediyesi Düğün Salonu nda annelerin yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, program öncesi ilk olarak annesi Emine Togar’ın elini öpüp anneler gününü kutladı. Başkan togar daha sonra eşi Yasemin Togar ile tüm masaları tek tek dolaşarak tüm annelerin gününü kutlayarak, çiçek hediye etti.

ANNE VATANA EŞTİR
Başkan Togar, annelerin ulviyetini tarif etmeye hiç bir cümlelinin yeterli gelmeyeceğini belirterek, Bu anlamlı ve duygu yüklü günde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum ve duygu yüklüyüm. Annem, eşim ve siz değerli annelerin burada olması bizleri mutlu ediyor. Annelerimize hangi güzel kelimeleri kullansak yeterli olmaz. Sevgi dolu desem yeterli değil, cefakar desem yeterli olmaz, şefkat dolu desem yetersiz kalır, sabır dolu merhametli desem yeterli değil, bu ulvi cümleleri alt alta sıralasak yinede yeterli değil. Dinimizde de annelerin yeri ve öneminin büyüklüğünü anlatmak adına Cennet anaların ayakları altındadır Hadis-i Şerifi yer almıştır. Milletimiz de ‘Ana gibi yar vatan gibi diyar olmaz’ anlayışıyla, anneyle vatanı eş tutmuştur. Annelerimizi sadece anneler gününe sıkıştırılmış şekilde değil; hayatımızın her anında hatırlamamız, onların yanında olmamız gerekir. Bu duygu ve düşüncelerimle Şehit annelerinin ve tüm annelerimiz ile anne adaylarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor, vefat eden Annelerimize Allahtan rahmet yaşayanlara uzun ve hayırlı bir ömür diliyorum diye konuştu.

BAKIMEVİ NDE ZİYARET
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Anneler Günü nde şehit annelerini ve ilçedeki yaşlı bakım merkezlerinde kalan anneleri de unutmadı. Program öncesi sabahın erken saatlerinde ilçedeki Tekkeköy Yaşlı Bakımevi ve Dr. Nejat Akyol bakım merkezinde kalan anneleri ziyaret eden Togar, buradaki annelerin gününü kutlayıp, onlarla sohbet etti.  

ŞEHİT ANNELERİYLE ÖZEL İLGİLENDİ
Başkan Togar, Anneler gününe özel olarak hazırlanan programa davet edilen şehit anneleri ile tek tek ilgilenerek, onların anneler günlerini kutladı ve şehit annelerine günün anısına şehitlerle ilgili hadis-i şerif yazan tablo hediye etti. 
Tekkeköy Belediyesi Anneler günü özel programı Tekkeköy Halk oyunları grubunun oyunlarının ardından, Osman Öztekin ve Hülya Eren’in bir birinden güzel şarkılarıyla devam etti.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

1 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Son prova Samsunspor'un

2 Son prova Samsunspor'un

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

3 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

5 Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

6 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

7 Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

8 Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

Canberk tribünde

9 Canberk tribünde

Onlar da izledi

10 Onlar da izledi