Kuran la büyüyen rüşvete çanak tutar mı?

Aydın dan sonra Denizli ye gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu nu sert bir dille eleştirdi.

 Kuran la büyüyen rüşvete çanak tutar mı?

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Kuranı Kerim le büyüdüm sözlerini eleştiren Bahçeli, Kuran la büyüyen rüşvete çanak tutar mı? Kuran la büyüyen ihanete, rezalete, melanete ortak olur mu? Kuran la yürüyen, hırsızları, uğursuzları, Müslüman katillerini över mi, yanlarında durur mu? Hem çalıp hem Kuran demek nasıl bir cürettir. Bunların başına ebabil kuşları taş atsa yeridir dedi. Bahçeli, Başbakan Davutoğlu na da , 7 Haziran dan sonra öyle de böyle de yoksun. Sen kendi derdine yan dedi.
MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli, Denizli Özay Gönlüm Meydanı nda yaklaşık 12 bin kişiye seslendi. Partililer in saatler önce doldurduğu meydana yaklaşık 1 saat gecikmeyle gelen Bahçeli, Türk Devletleri nin bayraklarını taşıyan atlılar tarafından karşılandı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı ve alana girenlerin tamamının üst aramasından geçirildiği miting öncesi MHp Denizli milletvekili adayları tanıtıldı. Devlet Bahçeli konuşmasına başlamadan önce şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, alandaki kalabalığa değinerek, Denizli bugün adeta ayağa kalkmış, kabından taşmıştır. Yatağına sığmayan coşkun ırmaklar gibi çağlamış akmıştır. Türkiye nin tarihi nitelikli seçimine 29 gün kalmıştır. Demokratik hesaplaşma yakınlaşmıştır. 7 Haziran seçimlerinin birliğimize, kardeşliğimize, refahımıza, Denizli ye hayır ve bereket getirmesini Allah tan niyaz ediyorum dedi. 

Bahçeli, Denizli nin milli mücadele kahramanı Müftü Ahmet Hulusi Efendi den bahsederek, Denizli, dün olduğu gibi bugünde mimli ve manevi emanetlere leke sürdürmemiştir. Merhum Ahmet Hulusi Efendi zorlu ve karanlık yıllarda hilal gibi parlamış ve istiklal mücadelesinin farz olduğunu söylemiştir. Demiştir ki, silahınızın olmaması mazaret değildir. Elinizde hiçbir şey yoksa üç çakıl taşı alacaksınız ve düşmana atacaksınız. İşte Denizli böyle bir geçmişten süzülüp gelmekte, huzurlu bir geleceğe tutunmak istemektedir. Denizlilier dün bahanelere sığınmamıştı. Bugün de aynısını yapacak, aynı heves ve heyecanla vatanına, ülkesine sahip çıkacaktır. Denizli, istismar ve isyan fesadına izin vermez. Bayrak olur vatana sevdalanır, şehit olur manevi mücadeleden geri durmaz, milli mirasa toz kondurmaz diye konuştu.

ELLERİNE YÜZLERİNE BULAŞTIRDILAR

Türkiye nin 13 yıldır iyi yönetilmediğini, ülkenin cılkının çıktığını söyleyen Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu nu sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli, Türkiye iyi yönetilmekten uzaktır. İktidardaki menfaat ve melanet kadroları her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır. Türkiye nin umutları sönmüştür. Türk milletine kötülük üstüne kötülük yapılmıştır. Denizli sorunlarla boğuşurken Cumhurbaşkanı başkanlık sevdasındadır. Denizli sosyal ve ekonomik kayıplar yaşarken Erdoğan yeni koltuk arayışında yeni makam peşindedir. Erdoğan, muhalefet partilerine tıpkı AKP nin genel başkanı gibi çatmakta, hakaret etmektedir. Oysa Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıdır. Bu anayasaya göre mecburidir. Erdoğan, devletin imkan ve olanaklarıyla açılıştan açılışa koşmakta, hazırlanan kirli kürsülerden başkanlık propogandası ve yeni anayasa sözcülüğü yapmaktadır. Hukuka kafa tutmaktadır. Ahlaka aykırı hareket etmektedir. 10 Ağustos ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimini başkanlığa vize, yeni Türkiye ye açılan kapı olarak yorumlamaktadır. Dün İzmir e gelmiş yine bildik konuşmalarını sürdürmüştür. Bugün de Rize ve Trabzon da yalanlarına devam edecektir. Erdoğan İzmir de 7 Haziran da yeni Türkiye ile eski Türkiye koalisyonu arasında bir tercih yapılacağını söylemiştir. 2023 hedeflerine ulaşabilmek için yeni anayasa ve başkanlık sisteminin şart olduğunu söylemiştir. Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden bir şahsiyet 7 Haziran seçimleri için nasıl ve hangi hakla kanaat belirmekte, gönlündeki ve dilindeki parti için oy dilenmektedir. Denizli bunu doğru buluyor mu? Denizli Erdoğan ın taraf tutmasını, anayasayı çiğnemesine masum görüyor mu? Denizli cumhuriyetin demokrasinin, hak ve hürriyetlerin kuyusunu kazanları haklı görüyor mu diye konuştu.

BUNLARIN BAŞINA EBABİL KUŞLARI TAŞ ATSA YERİDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ın açılışlarda Kuran-ı Kerim göstermesini de eleştiren Bahçeli, Erdoğan İzmir de bir kez daha Kuran la doğduk, Kuran la büyüdük, Kuran la yürüdük demek suretiyle açıklarını manevi sömürüyle kapatmanın telaşına kapılmıştır. Sorarım sizlere Kuran la büyüyen rüşvete çanak tutar mı? Kuran la büyüyen ihanete, rezalete, melanete ortak olur mu? Kuran la yürüyen hırsızları, uğursuzları, Müslüman katillerini över mi, yanlarında durur mu? Yüce kitabımız Kuran müşriklere inmiş ulvi bir tokattır. Yüce kitabımız Allah kelamıdır ki, her satırında ahlak, iman, ihlas, buyruk ve öğüt vardır. Kuran dan nasiplenen gönüller için yalan büyük bir günahtır. Kuran manevi şifa ve rehberdir. Ancak hak eden gönüllerde, layık olan dil ve vicdanlarda yüceliğini koruyacaktır. Hırsızlıktan suçüstü yakalananlara, bununla da yetinmeyip sahte fetvalarla hırsızlığı meşrulaştırmaya çalışanlara Kuran kapalıdır. Allahın kahrı kaçınılmazdır. Hem çalıp hem Kuran demek nasıl bir cürettir. Hem nankörlük edip gönül kırmak hem de insan onurunu çiğneyip İslam ın kutlu mesajlarını siyasileştirmek nasıl bir iffetsizlik ve izansızlıktır. Müslüman Türk milleti bugünkü din tacirlerine inanmaz, böylesi bir şirk ve sapkınlığa onay vermez. Erdoğan Kuran la büyüdüyse, yolsuzlukla küçülmüştür, 17-25 Aralık ta ufalmış ve dağılmıştır. Erdoğan, Kürtçe Kuran yazıldığından, Ermenice Kuran hazırlığından sevinerek bahsetmektedir. Bunların başına ebabil kuşları taş atsa yeridir. Bunlar iblisin kadrosuna isimlerini çoktan yazdırmışlardır. Haşa Kürtçe Kuran ne demektir, Ermenice Kuran ne anlama gelmektedir. Böylesi bir yanlışa, yozlaşmaya, manevi bir yıkıma müslümanım diyen bir kişinin düşmesi ibretlik olduğu kadar felakettir. Zannedersiniz küfür adım adım ağlarını örmektedir. Zannedersiniz putperestler gün be gün mevzi elde etmektedir. Erdoğan ın dilinde manevi değerler mahvedilmektedir dedi. Bahçeli nin konuşmasının bu bölümünde mitinge katılanlar sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan ı yuhladı. 

SEVSİNLER SENİ

Bahçeli eleştirilerini şöyle sürdürdü:

İmam hatip liseleri yine ağızlardadır, başörtüsü yine gündemdedir. Çünkü Erdoğan yine takiyye düğmesine basmıştır. Çünkü Erdoğan AKP nin kaybedeceğini görmekte, kendi akıbetinin iyi olmayacağını bilmektedir. Dilinde cami, kalbinde kilise bulunanlar İslam a, kutsal emanetlerimize hançer sallamakta, küfrün tetiğini çekmektedir. Denizlili hemşehrilerim din üzerinden siyaset yapılmasını kabul ediyor musunuz? Kitabımızı sinsi ve hain niyetlere alet edenlere kanacak mısınız? Erdoğan başkan olmak için her yolu denemeye devam etmektedir. Çanakkale de klip, Ankara da klik, her yerde kibir olmaktadır. Bu şahsa göre başkanlık sistemi gelirse bizlere parlemontoda ekmek yokmuş. Sevsinler senin ezberlerini. Ekmeksizlerin, ekmek bilmeyenlerin, ekmeğimize kan doğrayanların ekmek hatırlatması vahim bir sapma ve bulanıklıktır.  

BİZİMLE GÖSTERMELİK BAŞBAKAN DAVUTOĞLU YARIŞSIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan ın muhalefeti eleştirmesine tepki gösteren Bahçeli, kendileriyle Başbakan Davutoğlu nun yarışmasını istedi. Bahçeli, Erdoğan asgari ücretle ilgili beyanlarımızı eleştirmekte, beyanlarımızı kıskanmakta, tahrif etmeye çalışmaktadır. Asgari ücretli kardeşim senin refaha ulaşmanı istemeyen adam başkanlık hevesindedir. Emekli kardeşim senin hak ettiğin maaş ve ücreti almandan rahatsız olan şahıs PKK ile başkanlık sözleşmesi yapmıştır. Erdoğan, sana sesleniyorum! Bırak da bizimle göstermelik Başbakan Davutoğlu yarışsın. Bırak da memur Başbakan Davutoğlu cevap versin. Sana ne oluyor? Neden kıvranıyor, neden araya kaynaklık ediyor, hangi maksatla devreye giriyorsun? Sözde de olsa AKP nin genel başkanı bellidir. Siyasi muhatabımız ortadadır. Sarayda yediğin önünde yemediğin arkandayken bir şey olmuyor da emeklilerimizin, asgari ücretle çalışan milyonlar refaha ulaşmak isteyince mi sorun oluyor? Denizlili kardeşim, refah düşmanlarını görünüz. Kesenize dadanan yüzsüzleri tanıyınız. Sizlerin muhtaçlığı sürsün, yoksulluğu artsın diyorlar, işsizliği derinleşsin istiyorlar. Kendisine sarayı layık görüyor, size gelince bir göz evi çok görüyor. Erdoğan evlatlarına gemi filolarını, villaları makul buluyor, sizin evlatlarınıza ekmek parasını fazla görüyor. Bu adaletsizlik, insafsızlık değil midir? Erdoğan çizmeyi çoktan aştığını fark edemeyecek kadar şuursuzluk çukuruna girmiştir. Davutoğlu nu itibarsızlaştığını anlayamayacak kadar şaşırmıştır. Başbakan ise tükenişin dibindedir. İngiltere seçimlerini örnek göstererek, seçimleri kaybedenler için yeni bir istifa edebiyatına müracaat etmiştir. Aynısını korsan mitingler düzenleyen Erdoğan da söylemiştir. Yıllardır istifa sakızını çiğneyenlere bakınız ki; rüşvet yediler istifa etmediler, yolsuzlukta suçüstü basıldılar, istifa etmediler, soygun çetesi kurup devletin hazinesine boşattılar istifa edecek erdemi göstermediler. Hukuk peşlerine düştü umursamadılar. Vatan topraklarını bırakıp kaçtılar, bayrağın indirilmesine seyirci kaldılar, şerefle davranıp görevlerinden ayrılmadılar. Mahdumlar malı götürdüler çekinmediler. PKK ya Türkiye yi peşkeş çektiler pazarlık masaları kurdular medanet dahi göstermediler. Türk askerine kumpas kurdular utanmadılar. Genelkurmay Başkanını terörist ilan ettiler arlanmadılar. Türk kimliğine karşı hıyanet lobisine ortak oldular yüzleri kızarmadı. Türklükle karşıma gelmeyin diye seslendiler, İzmir e gelip tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet diyecek kadar siyasi varlıklarıyla çeliştiler dedi.

DAVUTOĞLU SEN KENDİ DERDİNE YAN

MHP Genel Başkanı Bahçeli Başbakan Davutoğlu na da Haziran dan sonra zaten yoksun. Sen kendi derdine yan diye seslendi. Bahçeli, Davutoğlu na diyorum, 7 Haziran sonrası öyle ya da böyle zaten yoksun. Başkanlık olsa da yoksun, olmazsa da yok hükmündesin. Sen kendi derdine yan, kendine bak. İngiltere ye değil Türkiye ye bak. Düştüğün acıklı duruma kafa yor. Davutoğlu çekilip gideceksin. Erdoğan yakında Türkiye nin gündeminden çekinmek zorunda kalacaksın. Bu uğurda bizimle yürümeye var mısınız? Kasacılara, kutuculara, havuzculara, ekonomik ve siyasi kaosa karşı bizimle yürümeye söz veriyor musunuz? Bizimle yürü Denizli, bizimle yürü Türkiye. 13 kaybedilmiş sene karşımızdadır. Rezaletler, kepazeliklerle geçen 13 yıl ömrümüzden çalınmıştır. Saraydaki bir yandan, boynuna davul asılmış tokmağı 17-25 Erdoğan ın elinde bulunan zat kulak verin ne diyorlar. Zenginleştik, kalkındık, refahı bütün yurda yaydık diyorlar. Açı doyurduk, çıplağı giydirdik, işsize iş verdik diyorlar. Bunların devri saltanatında birilerinin zenginleştiği, ceplerini doldurduğu açık bir gerçektir. Birilerinin yetimin hakkını çaldığı, birilerinin boğazından haram lokmanın geçtiği kesindir. Bizim de anlatmaya çalıştığımız da budur. Bu zenginlik sizlere nasip oldu mu? Madem ki zenginhleşen siz değilsiniz. Ben de yoksa sizde yoksa para kimin cebindedir. Milli servet kimin haram lokmasındadır. 800 milyar dolara çıktığı söylenen milli gelir kimin kursağındadır. Kimin yatak odalarındaki para kasalarının içindedir. Ayakkabı kutularında deste deste haram bulunmuştur. Bu soygun çeteleri için haram helal fark etmemiştir. Hani her felakette ağızlarına sakız yaptıkları fıtrat kelimesi var ya, ben de bunların ahlaksızlıklarına aynı şeyi söyleyeceğim. Bunların harama yeltenmeleri fıtratlarında vardır, fıtratları haramdır diye konuştu. 

KUTLU YÜRÜYÜŞE KATILIN

Bahçeli, mitinge katılanlardan, kötü gidişe dur demek için MHP nin kutlu yürüyüşüne destek vermelerini istedi. Bahçeli, Bu yürüyüş ahlaksızlığa karşı, namus timsallerinin yürüyüşüdür. Bu yürüyüş hainlere, eli kanlı teröristle müzakere edenlere karşı milli bir yürüyüştür. Bu yürüyüş sağlam adımlarla Türk milletinin asalet yürüyüşüdür. Bu yürüyüş Bizansı mağlup eden Sögüt ten filizlenen Çanakkale de yükselen tüm milletinin muzaffer yürüyüşüdür. Biz sadece saflarımızı sıklaştırdık. Ne kadar melun ne kadar hırsız varsa önümüzdedir. Her adımımızda biraz daha kaçacaklardır. Gelin bu şerefe siz de dahil olun. Çocuğunuza aktaracağınız muhteşem bir anı, hatıra bırakınız. Hırsıza, ahlaksıza karşı bizimle yürü Türkiye dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

2 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

3 Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

Samsun'da acı ölüm!

4 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsunspor için karar günü

6 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

7 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

9 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

10 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp