Engellilere yaşam aylığı

CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, partilerinin iktidarlarında engellilere oranlarına göre yaşam aylığı bağlayacaklarını belirterek, Ayrıca 50 bin engelliyi kamu ve özel sektörde istihdam edeceğiz dedi

Engellilere yaşam aylığı

Seçim çalışmalarına devam eden CHP Samsun Milletvekili adayları  Neslihan Hancıoğlu  ve Hayati Tekin, 10-16 Mayıs Engelliler haftası çerçevesinde  Samsun ZİÇEV, Altı Nokta Körler Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Medikal Park Samsun Engelli Gücü, İşitme Engelli  ve Görme Engelliler spor kulüplerini ziyaret ederek sorunlarını dinleyip, partilerinin engelli politikaları ve programlarını anlattı.

ENGELLİ HAKKI TEMEL İNSAN HAKKIDIR
CHP Engelliler Üst Kurulu Karadeniz temsilcisi Atilla Tekçan ve CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu nun eşlik ettiği ziyarette, Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, CHP nin sosyal devlet anlayışının gereği olarak engelli hakkını, temel insan hakkı olarak kabul ettiğini, engellilere yaşamı kolaylaştıracak, yaşamlarına kalite katacak her türlu devlet desteğinin sağlanacağını söyledi.

MUHTAÇ DEĞİL YAŞAM AYLIĞI
CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, partilerinin iktidarında engelli vatandaşlara aile sigortası kapsamındaki yüzde 40 engellilik düzeyi için 400 TL; yüzde 60 engellilik düzeyi için 600 TL yaşam aylığı  bağlayacaklarını belirterek, Bakıma muhtaç tüm engellilere bakım hizmeti verilmesini sağlayacağız. Engellilerin sağlık hizmetleri, tıbbi malzeme ve ihtiyaçları ücretsiz 
karşılanacak diye konuştu.

50 BİN ENGELLİ İSTİHDAM EDİLECEK
CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, ziyaretlerde yaptığı konuşmada şunları söyledi: Engellilerimiz çalışma hayatına kazandırılmaya devam edilecek. Şu anda kamu ve özel sektörde ayrılmış ve boş duran  kadrolar doldurularak 50 bin engellimiz istihdama kavuşturulacak. Ayrıca engelli kotaları artırılacak. Sosyal hayatttaki sorunlarını en aza indirmek için tüm alt yapı hizmetleri engellilerimize uygun şekilde yeniden düzenlenecek, engelli spor kulüplerini malzeme ve tesis açısından desteklenecek.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIM
Hancıoğlu, eşinin çocuk hekimi olması nedeniyle engellilerin sorunları ve durumları hakkında hakkında bilgi sahibi olduğunu, Samsunlulardan milletvekili olarak temsil yetkisini aldığında, ön seçim çalışmalarında söz verdiği gibi, TBMM de engellilerin haklarının ve sorunlarının yakın takipcisi olacağını da sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

1 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunsporda Davy Angan tamam

2 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

3 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

4 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

5 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor

6 Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor

19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

7 19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

Göğsüne piercing taktırdı

8 Göğsüne piercing taktırdı

Samsunlulara uyarı Bu saatlerde denize girmeyin

9 Samsunlulara uyarı! Bu saatlerde denize girmeyin

Deaflympıcste günün müsabaka raporu

10 Deaflympıcs'te günün müsabaka raporu